Какво да направя с цял апартамент покъщнина?!

  • 2 423
  • 14
  •   1
Отговори
Уважаеми възможни събеседнички,
Трябва да опразня напълно дома на родителите си, които починаха преди години. Като прибрах спомените и документите, останаха три стаи покъщнина, включително мебели, съдове, уреди, дрехи. Всичко събирано десетилетия, стил късен соц. Нищо антикварно, но почти всичко е използваемо. Не зная какво да направя - нямам и педя място у дома, а не мога да понеса мисълта да изхвърля живота им на боклука. Някакви идеи или съвети? Някой да има нужда?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 105
Раздай ги. Аз така бих направила!

# 2
  • Мнения: 282
Аз казах на съседите, роднините и познатите - който иска да дойде да разгледа и каквото реши, че му е нужно да го взема. Почти всичко си намери нов щастлив собственик по този начин.

# 3
  • Мнения: 2 700
Ако не търсиш печалба, а просто искаш да се освободиш от мебелите, без да ги изхвърляш на бокулука, има наркокомуни, които прибират покъшнина, ремонтират я и я продават. Ако си от София можеш да провериш в отсечката между Тодор Александров и пазара Георги Кирков (от дясно, в паркинг частта). Там има магазин (не можеш да го сбъркаш). Преди години отидохме на място, дадохме адреса и дойдоха да си приберат каквото им трябва.

Можеш да пуснеш обяви в Позвънете или някои  други он-лайн издания. А най-добре е да ги раздадеш.

# 4
  • София
  • Мнения: 903
Ако имаш някой разтегателен диван, здрав, пиши ми на лични, ако е добър може да го купя . трябва ми за вилата.

# 5
  • Мнения: 1 849
Може да ги пуснеш в продавалника (prodavalnik.com) Аз лично бих ги раздала на нуждаещи се приятели, виж майките от БДМ (в под форума за благотворителност) често имат нужда от покъщнина за хора на които помагат. А и за проекта им "защитени жилища" (може да не цитирам точно) сигурно ще имат нужда от такива неща.

# 6
  • Мнения: 843
  В  Пловдив има 2 магазина за мебели 2-ра ръка,  мисля, че те си ги освежават.  Не можee да няма  и в другите големи градове.
    има много обяви за изкупуване на стари мебели.  Или това, което ти остане след евентуално подаряване на близКи.
    Пък и така ще се отдели някой лев за евентуално освежаване  и дребни ремонти по апартамента.Simple Smile)

Последна редакция: ср, 04 юни 2008, 19:58 от Найка

# 7
  • Мнения: 3 459
Ако не търсиш печалба ги раздай  Peace

# 8
  • Мнения: 2 161
Подари ги.

# 9
  • София
  • Мнения: 221
Аз търся, да купя долни кухненски шкафове, от тези соц. модели. Крътница съм на едно момиче сираче, и подарих моята стара кухня но няма долни шкафове. така, че ако цената е нормална можеш да ми пишеш

# 10
  • София
  • Мнения: 1 951
Подари  и  раздай  вещите  на родителите  ти.

# 11
Благодаря на всички! Не ги продавам, а ги предлагам. проблемът ми е, че работя от 8 до 6 всеки ден, пътувам, а оказва се това изисква доста усилия. Другата седмица ще поканя роднини и съседи да си вземат каквото искат. Който има интерес към нещо, да ми пише на личния адрес, за да се уговорим за взимането - има кухненски шкафове, има един диван мастодонт, на който може да се спи и т.н. Не искам да използвам това място за обяви, ще отида на местата, реални и виртуални, където ме пращате. Поздрави, r

# 12
  • Мнения: 7 947
Когато правихме ремонт и си сменихме мебелите - за старите викнахме една фирма, която се занимава с търговия на стари мебели - магазина им е на ул.Симеон, между Пазара и Ботев - дойдоха, взеха ги с техен транспорт и носачи и ни платиха символична сума Wink

# 13
  • Мнения: 3 621
Раздай ги. Аз така бих направила!

и аз така бих направила

# 14
  • Мнения: 235
Аз изхвърлих всичко и след около 30 мин около кофата нямаше нищо всичко бяха прибрали . По обемистите неща (мебелите) викнах едни цигани с каруца и всичко си взеха много бяха доволни.

Общи условия

Активация на акаунт