Кавалерите

  • 6 497
  • 142
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 161
Една статия ме наведе на тези мисли.Има ли ги кавалерите?Що за чудо са те?Ние,жените,как гледаме на техните кавалерски прояви?Поощряваме ли ги или ги подтискаме.Този тип мъже харесват ли ни или докато сме с кавалерски настроен мъж,търсим мачото през неговото рамо?Те на изчезване ли са?И ако да,ние ли сме виновни за това,че оредяха?

# 1
  • Мнения: 3 268
Може би е най-добре да имаме до себе си мъж,съчетаващ качествата на кавалер и мачо по равно.Някакси само едното или другото мен лично не ме устройва.Липсата на някое от двете качества ще ме накара да го потърся другаде.

# 2
  • Мнения: 38
За жалост толкова рядко ми се е случвало да ми кавалерстват, че в такива ситуации ми става някак неудобно и съответно не се държа адекватно, което спокойно може да се приеме за липса на възпитание.  Embarassed Така че смятам, че в голяма степен сме помогнали и ние на мъжете да спрат да бъдат кавалери. Дали от твърде голямо желание за еманципация или от нещо друго...незнам?!  newsm78 Ще следя отговорите ви с интерес.  

# 3
  • Мнения: 5 468
Според мен има кавалери, дори са повече от преди... Жените много взехме да ги подтискаме и те, горките, все се чудят, как да не сбъркат.
Такива наблюдения правя аз все по-често.

# 4
  • Мнения: 4 111
Има ли ги кавалерите? - да
Що за чудо са те? - внимателни, уважаващи жената, правещи път, говорещи мило, не повишават тон, общо казано - с поведенито си показват само уважение  Simple Smile
Ние,жените,как гледаме на техните кавалерски прояви? - Ласкаят ни, но понякога могат и да дразнят.
Този тип мъже харесват ли ни или докато сме с кавалерски настроен мъж,търсим мачото през неговото рамо? Харесват ми, но ...  Thinking (по-долу ще си кажа)
Поощряваме ли ги или ги подтискаме. По скоро второто.
Те на изчезване ли са? - да
И ако да,ние ли сме виновни за това,че оредяха? - да

Познавам само един, достоен да се нарече истински кавалер. Всичи останали имат кавалерски прояви, но до там. Та този някой, кавалерът, бързо ми стана безинтересен... добър мъж беше, истински джентълмен, но разбрах, че не е мой тип. Аз прекъснах връзката, явно си падам по лошите момчета.

Може би е най-добре да имаме до себе си мъж,съчетаващ качествата на кавалер и мачо по равно.Някакси само едното или другото мен лично не ме устройва.Липсата на някое от двете качества ще ме накара да го потърся другаде.

Добре казано.

# 5
  • Мнения: 4 841
Може би е най-добре да имаме до себе си мъж,съчетаващ качествата на кавалер и мачо по равно.Някакси само едното или другото мен лично не ме устройва.Липсата на някое от двете качества ще ме накара да го потърся другаде.

А-ха - печелившият вариант е "Кавалер в обществото, мачо в леглото"  Peace

Апропо, тези мъжки проявления са дар божи, човек или ги има, или ги няма. Всяко престорено кавалерстване мазнее и по-скоро дразни.

# 6
  • Мнения: 7 107
Кой ли измисли еманципацията?  Grinning

# 7
  • Мнения: 3 268
Може би е най-добре да имаме до себе си мъж,съчетаващ качествата на кавалер и мачо по равно.Някакси само едното или другото мен лично не ме устройва.Липсата на някое от двете качества ще ме накара да го потърся другаде.

А-ха - печелившият вариант е "Кавалер в обществото, мачо в леглото"  Peace

Апропо, тези мъжки проявления са дар божи, човек или ги има, или ги няма. Всяко престорено кавалерстване мазнее и по-скоро дразни.
FlutterТочно си ме разбрала.

# 8
  • Мнения: 3 447
Всъщност, за мен "кавалер" и "мачо" не са полярни понятия. И двата типажа третират жената като създание, което не може да се справи  Simple Smile

# 9
  • Мнения: X
Има едно фалшиво кавалерство- отваряме врати на дамата, целув ръка, подав кърпичка,подмаз-комплиментче, а иначе зад гръбчето на дамичката тук тряс-псувничка, там злослов- клюкичка, пред шефа оплюв- компроматче...
Хубавият човек си личи и без да е кавалер.

# 10
  • Мнения: 738
А-ха - печелившият вариант е "Кавалер в обществото, мачо в леглото"  Peace

Да добавим и "Ути в кухнята, Тръмп в бизнеса" Mr. Green

# 11
  • Мнения: 5 940
Двете понятия не се бият. От опит знам, че се припокриват. Говорим и в двата случая за мъж, който е наясно какво искат жените.

# 12
  • Мнения: 5 940
И въобще как си представяте мачото-някакъв нерафиниран подсвиркващ работник с гащеризон и навъртяни до лактите ръкави ли? От типа ракията и салатата и петминутен секс за "лека нощ"

# 13
  • София
  • Мнения: 62 595
Това е поредният мит. Няма как да е мачо и кавалер едновременно, както не може една жена да е светица и с доста фриволно поведение. И двете приличат на морски свинчета - нито са морски, нито са свинчета.
Затова скоро няма да спре правенето на сапунки - в тях повечето жени си мислят, че откриват идеала си.

# 14
  • Мнения: 5 940
Мачото по чисто енциклопедично определение е мъж, обратен на метросексуалния -брутален, неползващ козметика и т.н. В представите на жените мачото повече се свързва с добрия в леглото мъж, достатъчно силен, за да се почувстваш "малка" и желана. Не мога да се съглася, че има противоречие в това да ти отворят вратата, да ти носят тежките чанти, да ти сипят чашата с хубаво вино и след това да те "побъркат" в леглото. Както не мога да се съглася, че има и противоречие между жената светица и не фриволната по принцип жена, но фриволната за мъжа си, например. И в двата случая говорим за истинска мъжественост и за същинска женственост.

Общи условия

Активация на акаунт