Ползват ли залъгалки вашите изключително кърмени бебета?

  • 1 466
  • 37
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
И ако - да, какви - силикон или каучук? Моята беба иска да се приспива само като ме джвака, но пък и се ядосва, ако гърдата ми е пълна, когато й се спи. Логичният отговор на ситуацията е залъгалка, ама не я иска. Имам една силиконова на Авент, ама хич не й я фен. Дали каучука ще го хареса повече?!  newsm78 И изобщо - да продължавам ли да мушкам тия залъгалки, дето ми ги плюят, или да измисля друг вид приспиване. Вие как я карате по тоя въпрос?

# 1
  • Мнения: 1 704

каучуковата на авент единствено минава, ноооооо първо се приспива с цицата и чак след като се унесе пробутвам да си я мляска докато заспи дълбоко.. но това след като стана на 4-5 месеца някъде .. преди това не искаше въобще Naughty
иначе си я вади, оглежда я и почва да и пее - понякога и нощем като и я мушна в устата и тя се разпява със затворени очички и се разбужда  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 2 051
Тц. Не искат никакви - бели, жълти, кафяви, все тая - играят си с тях като с всички други играчки.
Заспиват сами, на цица или с люлеене и песничка, според случая. Laughing

# 3
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Марти джвакаше (и още джвака Sad) силиконов на Camera.

# 4
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
понякога и нощем като и я мушна в устата и тя се разпява със затворени очички и се разбужда  Rolling Eyes

Ооох, смях се с глас!  Laughing Joy И вашата не е лесна!  Laughing

# 5
  • Мнения: 6 243
Общо взето не им е фенка. Малко на периоди е работата - като почнаха да й излизат зъбите, ги хареса, имаше период на много силни колики - и тогава я лапаше. Но от месеци не се е сещала за бибата. В случаите на симпатия към бибероните, лапаше една анатомична на Нуби.

# 6
  • Мнения: 790
Да, ползва. При това - само не ме  bash - давам залъгалка от деня, в който ни изписаха. Каучукова на Авент. Когато стана на 3 месеца минахме на силиконова - по-дълго издържа непрекъснатото стерилизиране. Без залъгалката сме за никъде. Ще му мисля после как да го отказвам.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Имаме една силиконова залъглака на Нук, която беше предпочитана само първите 2-3 месеца. Откакто започна да си контролира ръцете, вади биберона с едната ръка и лапва пръста на другата Close

Понякога на заспиване успявам да и я пробутам, за да не се събуди докато я преместя от гърдата в креватчето.
Опитай да смениш с каучук, те са по-меки и може да я хареса.

# 8
  • Мнения: 1 704
понякога и нощем като и я мушна в устата и тя се разпява със затворени очички и се разбужда  Rolling Eyes

Ооох, смях се с глас!  Laughing Joy И вашата не е лесна!  Laughing

абе да си призная и аз се смях с глас  тъмницата, ама пасле като трябваше да играем от 2 до 4 през нощта вместо да спим и хич не ми беше до смях..
сега пак я бутам понякога но само ако не е будна, а се мята нещо насън.. будна ли е само цица помага и то не винаги .. тая нощ напр. си хапна доволно, плювна и реши да си попее в 4 през нощта, та пак откарахме два часа будни Rolling Eyes   бутам цицата, тя се извръща и пее та се къса  Mr. Green

# 9
  • София
  • Мнения: 10 291
Али пък никога не е признавала залъгалки  Thinking пробвах с 4 или 5 никоя не минаваше... не е ли цицка не струва  Mr. Green  от малка знае кое е хубаво  Joy Joy Joy

# 10
  • Мнения: 292
След като ни изписаха купихме една Авент -силиконова и си я смучкаше добре, но се осъзна май че освен че не пуска е и сплескана и започна да я плюе със засилка на 10 см. от устичката Laughing и понеже с каката имах вече опит купихме една на Камера силиконова /тя прилича на шишето много/ и така сега като замрънка си я търси /съдя по това че като му я дам си я зацоква и затвъря очички/.Аз да си кажа честно съм привърженичка на залъгалката, далеч по добра алтернатива от смучене на пръсчето е например.Забравих да кажа че го кърмя -шише ползваме само за чайче п/в колики и когато мама я няма.

# 11
  • София
  • Мнения: 10 825
Дани си ползва залъгалки Mr. Green - силиконовите на Авент. Понякога я избутва с език или направо силно я изплюва, но през деня когато му се доспи и се размрънка като за спане, залъгалката оказва неоценима помощ. Без нея няма заспиване

# 12
  • Мнения: 1 586
Откакто я кърмя на поискване (след първия месец) не признава никакъв биберон - нито залъгалка, нито от шише. Пропи вода директно от чашка с накрайник.

# 13
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Откъм края на първия месец ползваме залъгалка - първоначално пробвах авентските,но нямаше успех с тях и затова се върнахме на изпитаното при баткото - каучукова на Нук,която след няколко седмици сменихме със силиконова.Но и при нас е като при Джейд - от момента,в който се е научила да си контролира ръчичките,вади бибата и си смуче палчето.
Нощем не я ползваме - само на гърдата се приспиваме.А през деня основно си играе с нея,дърпа я и я разглежда,отскоро даже сама си я вади и слага в устата.Днес даже паднах от смях с нея - сука каквото сука,после ме избута с една ръка,демонстративно ми обърна гръб,пъхна си сама бибата в устата и се приготви да спи baby_neutral

# 14
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 733
Бонбончо в началото се лъжеше и приемаше от време на време залъгалкъта, но напоследък много е захитрял - като усети че нищо не пуска и много се гневи  Close Сега използва само гърдата ми за залъгалка  Sad Като го видя че само муца и не гълта се опитвам да му я пробутам, но не ми минава номера. Но пък от друга страна си мисля че е по-добре без нея, иначе се превръщах в пазач до леглото му, като падне залъгалката трябва веднага да я давам иначе започва да крещи и се разбужда още повече а аз  #Crazy
По този повод една приятелка разказваше че вземала нощем дъщеря си в леглото си и спяла с показалец подпиращ залъталката в устата на малката  hahaha baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт