Вредно ли е ако се прекали с прегледите с ехограф?

  • 1 982
  • 39
  •   1
Отговори
Здравейте момичета, тези дни много съм притеснена, дълга е историята за разказване, но всичко започна от прегледа ми с ехограф в ДКЦ СВ.Георги,  останах много наплашена от прегледа и от това което ми казаха.След този стрес, потърсих още няколко лекарски мнения, за което направих доста ехографски прегледа, което пък сега ме наведе мисълта, не са ли вредни ако се прекали с тях, т.е не са ли вид облъчване, както се изрази една моя позната ?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 524
Спокойно, имаше много такива питания и теми преди. Общото мнение беше, че не е вредно.
Важното е да си се успокоила. Леко бременнеене.   bouquet

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Не мисля, чи биха могли да навредят с нещо на бебето, но занапред е по-добре да не прекаляваш с тях  Simple Smile. Притесненията ти биха му навредили повече  Peace

# 3
  • Мнения: 203
Аз също знам че прекалено честото гледане не е полезно за бебето въпреки че сега новите ехографи са доста щадящи...най-важното е ти да си спокойна сега!

# 4
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Не е вредно.Спокойно!   bouquet

# 5
  • Мнения: 511
Не е вредно,не се притеснявай! Peace

# 6
  • Мнения: 827
Опасна ли е Три-измерната (3D) ехография при изследване на плода?

Редица проучвания в последните 30 години не установяват увреждане върху майката и плода при прилагане на ултразвуково изследване. Това е рутинен метод, който се използва при изследване на бременноста. Три-измерната ехография е със същата интензивност на ултразвуково лъчение, характерна и за конвенционалната 2D.


http://estestveno.wordpress.com/2008/01/16/ultrazvukovi_izsledvaniya/

# 7
  • Мнения: 3 621
Спокойно, имаше много такива питания и теми преди. Общото мнение беше, че не е вредно.
Важното е да си се успокоила. Леко бременнеене.   bouquet

 Peace

# 8
  • Мнения: 9 973
не е вредно Peace

# 9
# 10
  • София
  • Мнения: 4 586
Не, няма страшно. Peace

# 11
  • Мнения: 1 464
 Naughtyне е вредно

# 12
  • Мнения: 391
Ами не прекалявай все пак, но средно по 1-2 на месец според мен няма да ти навреди. По принцип знам че  ехографа е ултразвук и би станал вреден ако те гледат с часове едва ли не всеки ден или през ден, не се притеснявай, че така миже повече да навредиш на бебето.

# 13
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не.

# 14
  • Мнения: 3 069
Няма за какво да се тревожиш.Безопастно е!
Лека бременност и бъди спокойна.

Общи условия

Активация на акаунт