Въпрос за хомеопатичните

  • 1 119
  • 20
  •   1
Отговори
Мами, от снощи кърмата ми значително намаля, Веси цяла вечер и цяла нощ плака от глад, сутринта имах кърма, но днес на обяд пак беше съвсем малко...направо бях решила да купувам формулата...Дайте съвет, нещо което спешно да ми увеличи кърмата - хомеопатичните например действат ли веднага, и какъв вид хомеопатични?

# 1
  • Мнения: 7 106
Според мен сте в период на усилен разтеж ( тъкмо в тази възраст сте) и може би малката иска често да суче, което ти отдаваш на липса на кърма. А истината е, че с това често сукане тя си "изработва" повече мляко. Спри всичко друго ако даваш - сокчета, води и биби докато мине този период, обикновено няколко дни, до седмица нещата се регулират и бебето си връща стария режим. Кърми всеки път, когато бебето покаже признаци на глад.  През това време можеш да пиеш повече течности, да хапваш супи, череши на корем, вареното жито действа много добре на лактацията, почивка и спокойствие.
Хомеопатичното средство е  - Ricinus communis 5CH, но е хубаво да ти го предпише хомеопат, тъй като хомеопатичните препарати си имат своите изисквания, като : да не се приема нищо съдържащо мента, кафе, шоколад, както и да не се яде и пие непосредствено преди и след приемането им.

# 2
Здравей Шали и ти благодаря за отговора!Нямам време да ходя на хомеопат, защото съм в сесия и ще го карам направо. Купих си въпросното хомеопатично лекарство Ricinus communis 5CH.Само да питам някакво други изисквания при пиенето му им ли?И как се пие - аптекарката ми каза 3 пъти на ден по 5 хапченца,които се смучат?

# 3
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Шали е споменала за антидотите, които трябва да избягваш и затова искам да ти обърна внимание, че антидот е и на ментовата...паста за зъби  Shocked

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
Внимавай как съхраняваш лекарстовото!
Трябва да е далеч от силни миризми (парфюми, козметика), разни химични препарати (белина, Доместос и др.) и алопатични лекарства.

Можеш да  си купиш хомеопатична паста за зъби или да използваш детска с аромат на ягода например.
Други андидотиращи неща за които се сещам са лука и часъна в сурово състояние.

Абе изобщо избягвай неща със силна миризма.

# 5
  • Мнения: 7 106
Само да добавя още нещо, което знам за хомеопатичните - гранулките не ги пипай с ръка, защото се обезсилва действието им, а от шишенцето направо в устата или в прозрачното капаче и тогава в устата.
И пиши как се развиват нещата при вас!

# 6
  • Мнения: 292
Още нещо от мен дръж ги далече от телевизора и РС-то. И най вече почивка и спокойствие! smile3524  sleepuu

# 7
  • Мнения: 980
Може би и напрежението от сесията е изиграло роля за намаляне на кърмата, съчетано с ускорения растеж (12-13седмица) Не можеш ли да оставиш някой и друг изпит  за поправка? Wink Кърменето още поне 4-5месеца ми се вижда къде-къде по важно! Simple Smile
Иначе аз увеличавам скоростно със цедене през ноща, но все пак трябва и да си почиваш!
Ако бебето не яде през ноща, буди го и го храни, търсенето на повече мляко ще го увеличи, няма къде да ходи!

# 8
  • Мнения: 3 926
И не пий кафе, какао и силен чай - те също "обезвреждат" хапченцата, както и посочените от мамите по-горе Grinning

# 9
  • Мнения: 385
Далеч от мобилен телефон. Не ползвай парфюми или деодоранти. Освен кафето и други напитки и храни съдържат кофеин.

Моят хомеопат е установил от практиката си, всякакъв билков чай освен шипков също антидотира. За черен и зелен категорично не. Ходенето на зъболекар и техните препарати по зъбите също антидотират. Други антидоти, които не са споменати:
- мед,
- боза,
-алкохолни напитки: всичко, което съдържа алкохол
-"енергизиращи"  напитки ("Rед Бул" и "Шарк" и подобни)
- рентгенови снимки
- електически одеала
- приемането на други лекарства, включително и изкуствени витамини и добавки от всякакъв вид (примерно водорасли и др.)

# 10
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
- приемането на други лекарства, включително и изкуствени витамини и добавки от всякакъв вид (примерно водорасли и др.)
Добре де,защо тогава хомеопатите масово предписват АкваСорс-ките глупости (сори за израза,но аз не съм им фен - макар че мъжа ми ги пие)?Не ми се вярва само един хомеопат да е наясно,че хомеопатичните субстанции и водорасляците се антидотират Rolling Eyes Изобщо много неясноти има с тези работи - направо да се чуди човек как при всичките тези специални условия за приложението им (които почти никой не спазва изцяло) имат все пак полезно действие(а че имат,съм се уверила от собствено опит,макар че бях доста скептична първоначално Simple Smile).

# 11
  • Мнения: 1 655
Приемането на добавки от сорта на Аквасорс няма да антидотират. Не е добре да се смесват с хомеопатичното лечение, защото резултатите от него се размиват. Ако има подобрение, няма да е ясно дали е от добавката или от хомеопатичното лекарство.

# 12
Мили мами, благодаря ви за подробната информация, която ми дадохте!
Само да кажа - въпросното лекарство Ricinus communis 5CH има страхотен ефект върху кърмата (поне при мен подейства на 100%) и съм страшно доволна, че го пробвах!Направо се пуля и не мога да повярвам на очите си! newsm03
Тази нощ гърдите така ми се бяла "наляли", че щяха да експлоадират newsm08 ! Наложи се да ставам да се цедя!Такова нещо никога не ми се беше случвало до сега! newsm08

# 13
  • Мнения: 7 106
 newsm10
Това е чудесно! Сега си папайте на поразия и дебелейте Grinning!

# 14
  • Мнения: 385
- приемането на други лекарства, включително и изкуствени витамини и добавки от всякакъв вид (примерно водорасли и др.)
Добре де,защо тогава хомеопатите масово предписват АкваСорс-ките глупости (сори за израза,но аз не съм им фен - макар че мъжа ми ги пие)?

Защото има един "авторитетен" български хомеопат Thinking, който го прави и явно другите са му последователи. НО всеки класически хомеопат трябва да си лекува с хомеопатия, а не с добавки. Това вече стана офтопик, затова спирам

Общи условия

Активация на акаунт