Otnovo za apostila

  • 1 630
  • 18
  •   1
Отговори
Zdraveite mami.
Imam nujda niakoi da mi kaje otkade da vzema apostil za na6eto bebe.
V foruma pro4etoh ,4e go izdavat ot Department of state i dnes im se obadih, no te mi otgovoriha ,4e za purvi put 4uvat za takova ne6to daje dumata ni6to ne im govori i ne mogat da mi pomognat. ako niakoia mama znae ne6to molia da mi pomogne.  Nie jiveem v Kentucky.

# 1
  • Мнения: 1 033
Здравей!
Работих известно време в агенция за преводи, така че се надявам да съм ти полезна. Apostille се прикрея към документите издадени в чужбина. Значи предполагам че на теб ти трябва акт за раждане и нещо подобно. Апостилът се прикрепя към него и удостоверява заверките (подписа и печата) върху тях.
Ето обяснението какво точно представлява апостилът.:
"България ратифицира Конвенцията за премахване изискването за легализация на чуждестранните публични актове сключена на 5 октомври в Хага известна като Хагската конвенция. Съгласно тази конвенция всички документи идващи от страните ратифицирали конвенцията трябва да са снабдени с т. нар. APOSTILLE, печат, който се поставя от оторизираните за това власти в съответната държава (обикновено Министерство на правосъдието, общинска или полицейска служба). По този начин се избягва допълнителното заверяване на документите идващи от чужбина в съответните дипломатически и консулски представителства в България."

# 2
# 3
Розичка, превари ме  Mr. Green

# 4
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Розичка, превари ме  Mr. Green
smile3533

 newsm53

# 5
Kentucky: Secretary of State; Assistant Secretary of State
Това е органите, който извършва услугата в Кентъки

http://www.bulgaria-embassy.org/Consular%20Information/Hague%20C … tion/USAPOSTI.pdf

# 6
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 087
За коя страна става въпрос?

# 7
За коя страна става въпрос?
Щатите.
Ако беше тук щяха направо адресчето и телефончето да й пратя Grinning

# 8
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 087
Това в Щатите не го наричат апостил, а се казвало червен релефен печат и ли нещо подобно. Довечера ще питам и ще пиша точно кака се казва.

# 9
Blagodaria vi mnogo na vsi4ki za burzite otgovori. Sega 6te probvam vednaga i 6te pi6a kakvo e stanalo.

# 10
  • Мнения: 486
И в Щатите си се казва апостил.

Информация за издаване на апостил в Kentuky можеш да намериш на:

http://sos.ky.gov/adminservices/apostilles.htm

най-долу на страницата са дадени телефони (ако искаш да се информираш по-подробно), е-маил и пощенски адрес.



А поръчахте  ли си вече свидетелство за раждане от офиса на Vital Statistics?

Последна редакция: вт, 07 юни 2005, 19:22 от Ellie

# 11
  • Мнения: 384
Zdraveite mami.
Imam nujda niakoi da mi kaje otkade da vzema apostil za na6eto bebe.
V foruma pro4etoh ,4e go izdavat ot Department of state i dnes im se obadih, no te mi otgovoriha ,4e za purvi put 4uvat za takova ne6to daje dumata ni6to ne im govori i ne mogat da mi pomognat. ako niakoia mama znae ne6to molia da mi pomogne.  Nie jiveem v Kentucky.

Къде живееш е Кентъки бе мила, аз съм в Синсинати,Охайо. Та, по темата, апостил се вади в столицата на щата, при нас е Columbus, при вас не знам точно. Влез на Google and search apostille и оттам за Кентъки ще намериш къде е точно. Успех!

# 12
  • Мнения: 384
Това в Щатите не го наричат апостил, а се казвало червен релефен печат и ли нещо подобно. Довечера ще питам и ще пиша точно кака се казва.

Не е вярно, апостил се нарича. Аз съм заверявала документи с апостил в Щатите.

# 13
  • Мнения: 486
А ето едно примерно писмо за изискване на апостил:


Request for APOSTILLE
=======================


То: Office of the Secretary of State
Apostilles Branch
700 Capital Avenue, Suite 156
Frankfort, KY  40601


Dear Sir/Madam,

Please provide an APOSTILLE attached to the enclosed birth certificate of my daughter/son. This birth certificate will be sent to Bulgaria.
My name is....., residing at ....... ,KY USA. Should you need to contact me
my daytime phone number is .......
Enclosed please find a money order/check in the amount of $5 (за един апостил),
a copy of my driver’s license and a self-addressed, stamped return envelope for your convenience.

Thank you in advance for your assistance.


Sincerely,

# 14
Az sum v Ft.Mitchell.
I o6te edin vupros viarno li e ,4e apostila vaji samo 7 dni ot datata na izdavane?

Общи условия

Активация на акаунт