Трета сливица

  • 893
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 257
Здравейте,пиша от името на една приятелка която горещо ви моли за съвет и да споделите личен опит.Ситуацията е следната:
Детето й е на 7 год и преди 2год му вадиха 3 тата сливица,защото много боледува.От тогава не е спрял да е болен-кашля ,температура,отит... и  т.н
Ходиха в София на преглед и се оказа че му е пораснала отново 3 та сливица и искат да я махат. ooooh!Майката се консултирала и с един специалист от тук и той й препоръчва да извади и другите 2 сливици заедно с 3 тата. #Crazy
Дайте съвет какво да направи-да извади ли и трите или само третата.Ако някоя мама е препатила нека сподели Blush

# 1
  • Мнения: 1 596
Да,възможно е както сама да си изчезне,така и да се появи(въпреки че второто е по скоро ,не извадена отпреди 3 та сливица).
Аз съм била с три сливици като дете,на преглед са ми казали,че в пуберитета 3тата може сама да изчезне и така е станало.Но когато станах на 25г,поради хиляди гнойни ангини ми махнаха 2те сливици.(е,сега съм на 36)

# 2
  • Мнения: 257
Е благодаря за включването в темата,явно няма други майки с такъв проблем Simple SmileМай трябваше да напиша-СПЕШНО Rolling Eyes

# 3
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 670
Понеже дъщеря ми има 3сливица обиколихме всички светила в областа. Обясниха ми, че човек има по принцип 6 сливици. Ако се извади едната не се дава гаранциа, че някоя от останалите 3 да ги наречем лоши ще се развие. Никой не ми е казвал, че трябва да се вадят двете да кажем защитни. Надявам се, че това може да е от полза и отидете и на второ и на трето мнение.

# 4
  • Мнения: 38
аз също имах трета сливица и на 6 години ме оперираха и премахнаха трите

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И синът ми има уголемена трета сливица и лекарите искат да я вадят....засега не давам.Пие хомеопатични лекарства и дано има ефект

# 6
# 7
  • Мнения: 487
Сина ми като малък имаше трета сливица, спеше с отворена уста,(рибена уста) ако се не лъжа нещо подобно ми казваха, също много боледуваше, но не му я махнахме. С времето явно сливицата се сви и сега нямаме проблем. Аз съм с три извадени сливици, след операцията се сдобих със синузит и фарингит, все приятни придобивки, така че мнението ми e по добре не ги вадете.

Последна редакция: чт, 05 юни 2008, 23:06 от kofa

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
Това ние не можем да го преценим. Ако се съмнява в диагнозата, да потърси и второ мнение на УНГ специалист.

# 9
  • Мнения: 4 753
Според мен и другите 2 сливици не са добре, след като боледува толкова много... На мен ми ги вадиха на дърти години, защото се развиваха бактерии в тях и периодично боледувах яко...

# 10
  • Мнения: 30
Така...
Когато бях малка и аз имах проблемна трета сливица.
Постоянно боледуване и всичко в пакет.
Директно ми махнаха и 3те сливици, и от тогава няма проблем Simple Smile бях на 4 години.
Още тогава бяха предупредили майка, че махането само на 3-тата сливица не е решение,
защото както се е случило при детето на приятелката ти - тя се е появила отново  ooooh!
Веднъж махнат ли ги трите, няма грижи Simple Smile е поне за мен нямаше...
Пък и нищо не спестяват на детето, операцията си е операция!

# 11
  • София
  • Мнения: 7 097
При положение, че няма проблеми с другите две сливици, а само третата е увеличена, не само, че няма нужда да се махат всички, но и е вредно. Освен това операциите при махане само на трета и тази за махане на трите или само на другите две, не могат да сравняват изобщо  Naughty Много по-тежко е възстановяването след махането на всички сливици.
Третата сливица регенерира отново, ако е махната на прекалено ранна възраст или пък с местна упойка, а не с пълна, защото тогава не може да се изчисти пълноценно мястото.

Общи условия

Активация на акаунт