Ходилата - проблеми със свода

  • 13 314
  • 11
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 4 563
Имахте ли проблеми след бременността с ходилата си?
Падането на свода, изскачането на кокалчето при палеца, болки при ходене с ниски или много високи обувки - случват ли ви се тези неща?
И има ли начин да се оправят?
Дали са достатъчни козметичните продукти или си трябва по-сериозна намеса?

Кажете, моля!  Praynig

# 1
  • Мнения: 470
Да, имах и имам проблеми с костите на ходилата. Паднаха ми сводовете и получих ошипяване на петите. Вече нося три номера по-големи обувки, отколкото носех преди да забременея за първи път.
Може да се лекуват тези деформации ако си под 18 г. възраст. За по-големите решението е ортопедични обувки.

# 2
  • Мнения: 639
При първата ми бременност качих 24кг. и ми беше паднал свода.Носех 1-2 номера по-големи обувки.След3-4м. се оправиха сами ипак нося същия номер.През тази бременност нямах такива проблеми.

# 3
  • Мнения: 8 505
Винаги ходя с много удобни  спортни обувки и съм нямала такива проблеми.Мъжът ми обаче е почти равно стъпало и използва или медицински обувки (мнооого рядко,защото нямат маратонки),или само стелки.Разликата със и без тях била огромна,казва той и умората в краката идвала по-бавно.

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мира - сега тук въпросът ми към теб е такъв: Кой свод ти е паднал - напречният или надлъжният?  Rolling Eyes

На мен след 1-вата браменност ми падна напречният на левия крак и по едно време имах много силни болки! Ходих в Горна Баня и там след консулт си купих стелки. Вярно е, че ни ги носех по всяко време и може би затова и не видях някакво особенно облекчение. Такива стелки се купуват на всеки 3-6м., за да има ефект.
Единственото облекчение, което имам е да не нося затворени обувки, а чехли и то с 1-н номер по-големи от "моя си".

Но не се заблуждавайте, мили мами, че това е лечимо заболяване. НЕ - НЕ Е!  Naughty
При такива костни деформации се търси спиране на изкривяването на даден етап. А, че никога няма да станете същите, както преди е повече от ясно!  Crossing Arms

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 563
Ей, ти направо ме отчая.

При мен май е надлъжния свод - не съм ходила на специалист, но така мисля че е спрямо обувките. Купувах си едни стелки на Scholl, обаче не усещам ефект.

И как така не носиш затворени обувки - а през зимата с чехли ли джапаш? newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Имам всички изброени деформации/особено кокалчета на палците отстрани/, и то мнооооого преди да забременея.Докарах си ги през пубертета с едни супер неудобни, но много модерни високи и тесни обувки, които носих нон-стоп цял сезон.Резултата - сега в ходилото съм като къртица SadМи права си е Шани - няма оправия това нещо, така че по - добре се пазете и само удобни и качествени обувки!Де тогава да бях на тоя акъл......

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
.
И как така не носиш затворени обувки - а през зимата с чехли ли джапаш? newsm78

-->аха  Blush с дебел термочорап  Crazy  ....или с боти, но разкопчани и старателно прикрити под крачола на панталона!  Flutter
Ей - не е лесно!
А ако имаш кокалчета отстрани на стъпалото...хмммм, там работата е вече "дебела":
1. Може да се оперират, но рецидивират в голям %-нт.
2. А ако пък много силно ти се е деформирало стъпалото(палеца се "качва") на другите пръсти, то тога е необходима операция.

Най-добре е да посетиш Горна Баня.  Sunglasses

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 563

1. ......
2. А ако пък много силно ти се е деформирало стъпалото(палеца се "качва") на другите пръсти, то тога е необходима операция.

Най-добре е да посетиш Горна Баня.  Sunglasses

Ееее, не е толкова страшно положението...Опасявам се да не се влоши обаче Thinking.
Нещо за масажи не сте ли чували, нещо по-така, чак пък операции... хич не ми се мисли...

# 9
  • София
  • Мнения: 2 300

1. ......
2. А ако пък много силно ти се е деформирало стъпалото(палеца се "качва") на другите пръсти, то тога е необходима операция.

Най-добре е да посетиш Горна Баня.  Sunglasses

Ееее, не е толкова страшно положението...Опасявам се да не се влоши обаче Thinking.
Нещо за масажи не сте ли чували, нещо по-така, чак пък операции... хич не ми се мисли...
то сега не е страшно...но ако имаш проблеми със свода си носи стелки, защото след 20 години нещата може да са други...както е казала Шани...търси начин да спреш изкривяването...по-добре няма да стане...може само по-зле...

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
И при мен се яви този проблем. Като съм няколко часа на крак и почват жестоки болки в левият ми крак. Около пръстите, но не мога да локализирам мястото. Не се трае. Случвало ми се е да се мятам на колата, да събувам обувката и да карам боса. А като бях бременна сега втория път имаше няколко случая дето едва съм се прибирала.
Преди две седмици се наканих и отидох на лекар във ВМА. И това ми каза . Плоско стъпало плюс това с кокалчетата в страни.
Предписа ми стелки за стъпалата и някакво гумено нещо си което се носи между палеца и другия пръст, за да се предотврати до някъде по-нататъшното изкривяване на крака.
Още не съм си ги купила, а трябва.
Доктора ми обясни надълго какво става при това плоско стъпало и от къде идва гадната болка. Но ме мързи да пиша, ако някой се интересува специално - ще напиша обаче.
Та така...вярно е, че лятото с отворени обувки по не боли.

# 11
  • Мнения: 191
ахам и аз се сдобих с паднал напречен свод на левия крак Sad
Ортопеда ми препоръча специални силиконови стелки и в сряда ще си ги взема, дано да помогнат. При мен се получава силна болка след 15 мин ходене и трябва да ходя  с право стъпало - не мога да си сгъна/огъна пръстите.

Общи условия

Активация на акаунт