kakvo trqbva da zapo4na da kupuvam ...

  • 648
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
hi kazete mi molq vi (az sum v 5 mesec )kakvo trqbva da zapo4nem da kupuvame za bebeto?moze bi 6te byde po dobre ako ne 4akame posledniq moment,no 4estno kazano nqmam nikakva predstava s kakvo trqbva da zapo4nem....s shishenca,biberoni ili i az ne znam s kakvo?

# 1
  • Мнения: 221
знае6 ли имам списък за това,което е необходимо за бебо и сега ти го пускам,дано да ти хареса.ти прецени кое,кога да вземе6
  ЗА БЕБЕТО В БОЛНИЦАТА:
1. Неотворен пакет бебешки пеленки-20 бр.
2. Мокри кърпи-малък пакет.
3. Памучни ръкавички (В случай че си драска личицено, но така и не ги ползвахме. Акушерките казаха, че бебето може да ги налапа и да се задуши)
ЗА БЕБЕТО ПРИ ИЗПИСВАНЕ:
1. Боди с дълго ръкавче.
2. Официален тоалет-от 2 части или гащеризонче, по възможност с ританки. (Аз бях приготвила по-тънки и по-дебели дрешки-никога не можеш да предвидиш какво ще е времето при изписването).
3. Терлички, памучни ръкавички, памучна шапчица (моето бебе се роди в юнските жеги и така и не ги сложихме).
4. Одеало-тънко памучно или по-дебело.
5. Памперс.
6. Шише с преварена вода + захар (една чаена лъжичка захар на 100 мл вода)-нека роднините ти да преварят вода, за да имаш когато се прибериш, а ако е топло може да ти носят и при изписването-ако бебето е неспокойно, можеш да му дадеш
7. Фотоапарат, камера.
ЗА БЕБЕТО У ДОМА:
1. Креватче, протектор за юрганчето (в случай на изпускане на памперса се пере само протектора), повивалка.
2. Памучно спално бельо-2 комплекта (в началото обиколниците са излишни, но по-нататък, когато ярките цветове привличат вниманието, бебето много се заглежда в тях. А още по-нататък когато започне да си играе с играчки, обиколниците не позволяват играчките да падат през решетките).
3. Хавлийки-2 или 3 (аз имам 3 и не са излишни-зависи колко често смяташ да переш-аз перях първо всеки ден, после на 2 дни веднъж, а напоследък-веднъж на 3 дни)
4. Тензухени пеленки (Аз имам 8 големи квадратни и около 15 по-малко, правоъгълни, на половината на квадратните, ушити от майка ми. След къпането слагам тензух върху хавлийката и подсушавам с него-той е по-мек, а след това го подменям със сух и бебето лежи върху него докато го масажирам и правим гимнастика. С малките пелени подсушавам дупето след като съм го мила след акане.)
5. Бархетни пеленки (Аз имам 6-7, ушити от майка ми. С тях постилам повивалката, шезлонга, люлката.)
6. Ваничка (ние взехме анатомична, двупозиционна-широка е и е стабилна), стойка за ваната, стойка за бебето (в случай че ваничката не е анатомична), леген, пластмасова чашка.
7. Термометри-за вода, за въздух, педиатричен (препоръчително е да е електронен, който писука когато температурата е измерена).
8. Клечки за уши с ограничител.
9. Ножичка за нокти (след 30-тия ден)
10. Бебешки пеленки от 3 до 6 кг.-малък пакет (За да се види как понасят на кожата на бебето-дали няма да се обрине от тях. Аз ползвам “Памперс”-нямаме никакви проблеми.)
11. Шишета с най-малък размер на дупчицата (Аз ползвам шишетата на Авент-имам 2 големи и 2 малки-такъв беше комплекта. Колко шишета ще са ти необходими ще зависи от това дали ще кърмиш бебето или ще бъде на адаптирано мляко. Мининмумът на шишетата е 3-за мляко, за вода и за чай.)
12. Биберони-залъгалка (понякога се оказва незаменим)
13. Уред за изваряване на шишетата и бибероните (Аз ползвам стерилизатор за микровълнова печка)
14. Четка за миене на шишета
15. Козметика: 1.бебешко олио (моето бебе се обрина и от Бюбхен, и от Нивеа, затова ползвам преварен зехтин. Майките масово го предпочитат.)
2. крем за дупе (аз ползвам “Бочко”-български, невероятно ефикасен);
3. шампоан първия месец косичката се мие със сапун);
4. сапун,
5. мокри кърпи;
6. слънцезащитен крем с висок фактор (аз ползвах Бюбхен 32-ри фактор)
16. Лигнин (това е мой принос към списъка-ползвам го вместо салфетки за бебето и когато сменям наакан памперс подлагам под дупето сгънат на 2 лист, за да не се цапа пелената)
17. Памук.
18. Простор за сушене на дрешките вътре (ако живееш на прашно място или по някаква причина не простираш дрешките навън).
19. одеалца 2 бр. - тънко и дебело, юрганче олекотено-зависи от сезона.
20. бодита-5 бр.-за предпочитане да не се обличат през главата, а да са с копчета или връзчици отпред-бебето се дразни при обличане през главата. (Ако раждаш през април мисля, че с къс ръкав на първо време няма да ти трябват-бебето няма добра терморегулация и с къс ръкав ще му бъде студено. Не знам защо във форума вякои майки писаха за 10, 15 чифта бодита-според мен е ужасно много-нали все пак ще ги переш! Аз предпочитам боди пред камизолки-имах няколко, които така и не ползвах.)
21. комплект ританки с блузки-2-3 бр.
22. гащеризончета-2-3 бр. (гащеризончетата по-бързо омаляват отколкото комплектите от 2 части)
23. чорапи 3-4 ч.
24. терлички 2 ч.
25. лигавници 5-6 бр. (ще ти трябват когато започнеш да даваш сокчетата)

ЗА ПЪПЧЕТО:
1. Антибиотичен спрей-по-добре е от пудра (аз ползвах Бивацин)
2. Спирт-70 градуса.
3. Стерилни марлички (след падането на пъпчето вястото е още много деликатно-слагат се върху пъпчето, за да не се трие в памперса)
ДРУГИ:
1. Детски антипиретичен сироп (срещу температура-за по-нататък, аз досега не съм давала, но имам Ефералган).
2. Чай против колики на "НІРР-лайка, копър, анасон"
3. Капки Саб Симплекс-срещу колики
4. Няколко ампули физиологичен серум-за почистване на очичките (аз ползвах на “Fresh & Clean baby”-продават се в “Штъркел” и в аптеките)
5. Изварен гутатор (с него се полива спирт върху пъпчето).
6. Бебефон (зависи как ти е разположен апартамента-на мен ми е незаменим помощник)

Различните фирми ползват ралчина номерация на дрешките. На някои номерацията е 22, 24, 26 и т.н.-№ 22 е най-малък. При други са 50, 56 и т.н.-номерът отговаря на ръста на бебето, № 50 е най-малък. При други е според месеца-започва от 0 месеца, 1, 3 и т.н.

# 2
  • Мнения: 221
пак заповядай  Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 15 197
Хе-хеееее-моят списък Simple Smile Само че didi_pepi  го е публикувала в предпоследната му редакция Simple Smile В последната има добавени още 2 неща: прах за пране (аз ползвам и до ден днешен Сано Максима) и силиконова възглавничка за ваничката (с нея не ми се налагаше да придържам главичката на бебето над водата и да внимавам да не му влезе вода в ушенцата).
Приятно пазаруване!

# 4
  • Мнения: 4 629
Мога да добавя:
-столче за кола- за изписването и за по нататъчното возвне на бебето - изключително важно за безопасността на детето е
-кенгуру или слинг
-шезлонг- с музика и вибрации
-люлка
-преносима кошарка, в която бебето може да спи и да си играе, ако сте хора, които често пътуват

Приятно пазаруване и леко бременеене ти желая  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 383
Ей, чакайте малко, шашнахте ме с тоя списък. Не е чак толкова сложно да се гледа бебе. И аз първия път бях накупувала сума ти неща, част от които въобще не ми потрябваха. След раждането животът продължава и тогава най добре ще знаеш какво ти е необходимо. Купи неща, които да ти обезпечат 1-2 седмици от живота на бебето, другото ще купиш после.
Аз  сега съм купила памперси, олио, сапун, шампоан, крем против подсичане, мокри кърпички, хавлийка, 3 ката дрешки /но имам доста от преди/, чорапки, лепенки за пъпче, едно шише /за резерва, дори не смятам да го използвам/, бебешки прах, кошче за бебето със спален комплект, подлоган. Другото ще купуваме в движение, не сме на края на света. Практиката най-добре показва какво е наистина необходимо.

Общи условия

Активация на акаунт