Имате ли портрет?

  • 3 210
  • 67
  •   1
Отговори
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Сериозно питам. Рисувал ли ви е някой? Приличате ли си на него, знаете ли кой го е рисувал? Рамкирали ли сте го? С какви бои е?

Замислих се по темата, след като баща ми изровил из старите ми рисувателни папки един мой портрет с пастели, рисуван от моя преподавателка, още когато активно се занимавах с рисуване, и го дал в Оторам да го стегнат и рамкират. Приказен е в този вид, няма нищо общо с полузабравената драсканица, на която навремето грам и не бях обърнала внимание.


Баща ми намерил и още един, с въглен, ама нещо не го докарвам много много на себе си там!

Последна редакция: чт, 05 юни 2008, 12:02 от Nansen

# 1
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Имам. Няколко хем. Първият е въглен, в корема на мама (огромен корем, много красива мама). Имам като бебе (акварел). Имам като дете (масло) и като голяма (масло). Скоро казах на твореца, че искам нов портрет, но той ми отвърна, че нямало да му стигне боята за носа ми.  Crossing Arms
 Joy Joy Joy
П.П. Все едно аз съм се направила с тази чушка, нали... Whistling

# 2
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Имам един, рисуван от приятел. Не го харесвам, прекалено угрижена съм там. А е от времето, когато бях на 17-18...

# 3
  • Мнения: 645
Нямам. А би ми се искало да имам, защо пък не. Имам една приятелка, чиито мъж е художник. Та тя веднъж ми каза :"Аз май съм най - рисуваната жена на света!" Мъничко й завидях.

# 4
  • Мнения: 756
не , нямам.

# 5
  • Мнения: 1 517
Сина ми беше на годинка, когато моя приятелка - художничка му нарисува портрет, но по негова съвсем прясна снимка. Съотношението е 1/1. Някой ден трябва да я "излъжа" и дъщеря ми да нарисува.

# 6
  • Мнения: X
И аз имам.
Когато бях малка, баща ми ме е рисувал няколко пъти, графични са (той е художник).
В първи клас ми направи потрет един художник, дойде в училище , защото му трябвало дете за модел, ама портрета си остана за него.
Но най-хубавите ми портрети са от дъщеричката ми Hug.

Нямам. А би ми се искало да имам, защо пък не. Имам една приятелка, чиито мъж е художник. Та тя веднъж ми каза :"Аз май съм най - рисуваната жена на света!" Мъничко й завидях.
това звучи много красиво!

# 7
  • Мнения: 4 726
Имам. Навит на руло и скрит. Спомен от отминала любов.

# 8
  • София
  • Мнения: 38 423
Е сега ме замисли.
Имаме една карикатура с една приятелка.
И още една.
Помня, че си правих един автопортрет по снимка.
Баща ми не ме е рисувал, въпреки че е драскал навремето. Майка ми е рисувал.
За други не се сещам засега.
Това лято, ако ме тресне музата, може да нарисувам малката като спи.

# 9
  • Мнения: 2 161
Да,имам.Рисуван е от варненски художник със световна слава,бих казала.Имам скъпи спомени от този човек,който отдавна не живее в българия.

# 10
  • Мнения: 738
Имам карикатура, правиха ми я във Флоренция, много ми е скъпа.

# 11
  • Мнения: 4 726
Извинявам се за офф-а. Шанел как може човек да ти прати лично съобщение? С пощенски гълъб само не съм пробвала Crossing Arms

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Имам - правен по снимка, молив, художник - бивше гадже. Май го изхвърлих....

# 13
  • Мнения: 1 117
нямам. за срам на съпруга ми, който е художник, скулптор, не знам какво.
твърди, че ме чакал да остарея, за да стана по-характерна  hahaha
но пък на дъщерята поръча портрет на една наша позната, много добра портретистка, преподава в Художествена академия в Германия, та поне детето ще си има  Joy

# 14
  • Мнения: 4 120
Имам , не един по простата причина, че позирах в часове по графика и живопис на познати в академията Simple Smile
 Точно тези, на които най не се харесвах биваха най- високо оценявани от преподавателите. Странно за мен. Казваха ми, че имам художествени форми ( мек начин да кажеш на някого, че е пълничък) и че имам антична глава (подразбирай- дългоноса).
 Не съм ги рамкирала. Шегувах се с познатите си, че ще чакам да добият световна слава приживе и ще ги продам.

Общи условия

Активация на акаунт