Цените при раждане на близнаци

  • 10 622
  • 21
  •   1
Отговори
Здравейте  настоящи мами на близнаци! Наближава деня в който и аз ще мога да прегърна двете малки човечета. Вие къде раждахте и колко ви струваше секциото.

# 1
  • Мнения: 7 640
Раждането на близнаци не е задължително оперативно, справки:
 Как се раждат близнаци нормално

секцио или нормално раждане

Нормално раждане или секцио? И защо, ако е секцио?

След като вече ти наближава термина, би трябвало да си се пориентирала за лекар, болница и пр., което означава- да си наясно с конкретните условия.

Раждането на едно или повече бебета е безплатно в държавните родилни домове, стига да нямаш претенции за избор на екип, ВИП стаи и пр.
В момента в Шейново изборът на екип е 800лв., което вкл. и хонорара на лекарите, във Вита е към 1200лв, в Токуда- май около 2000.

# 2
  • Мнения: 238
Родих близнаците в Токуда нормално. В момента избор на екип независимо дали е нормално раждане или секцио е 1500 лв. Цената не зависи от бройката на бебетата Simple Smile. Допълнително се плащат по 200, 300 или 400 лв неонатологичен пакет за всяко от бебетата. Цената  е според това какво е раждането и какъв пакет си избрала.
Леко раждане Peace

Последна редакция: пт, 06 юни 2008, 18:33 от avalena

# 3
  • София
  • Мнения: 803
Аз родих секцио в Тина Киркова с избор на лекар, външен на тяхната болница и сумата възлезе на 1000лв., отделно е престоя във ВИПа , по 30лв. на ден.

# 4
  • Мнения: 212
аз родих секцио на 16.05 в окръжна болница Варна. не съм платила и 1 стотинка, а съм супер доволна от целия персонал- от внимание, грижи и всичко....

# 5
аз родих секцио на 16.05 в окръжна болница Варна. не съм платила и 1 стотинка, а съм супер доволна от целия персонал- от внимание, грижи и всичко....
Ние родихме във Вита (София). Платихме 1800 лева, изобщо не сме доволни от целия персонал- от внимание, грижи и всичко. Така че Simple Smile. Другите разходи са комплектче за изписване х2  Joy.

# 6
  • Разград
  • Мнения: 518
Аз родих на 02.06 със секцио моите мишлета в ВИП-а на АГ-Варна. Струваше ми 850 лева като в цената влизаше и избора на лекар. Много съм доволна от екипа и за грижите, които положиха покрай мен и бебенцата. Не съжалявам за направения избор.

# 7
Екипа воден от д-р Жекова е безупречен от болница Света Ана-бившата окръжна, само срещу 500 лева

# 8
  • Мнения: 30
На мен ми се случи преждевременно раждане,на 10.05 бях решила да отида в Тина Киркова да си избера екип за раждането,но в родих по спещност 04.30 часа секцио,два часа след като ми изтекоха водите.родих преди да си избера екип и съм доволна от дежурните лекари на който попаднах.Термина ми беше на 18.06 и си мислех ,че имам много време до раждането.когато раждаш по спещност, не плащаш нищо.Бях приготвила 700 лева ,но им намерих друго приложение,винаги си трябват пари с бебе,още повече с две.

# 9
  • Мнения: 139
Екипа воден от д-р Жекова е безупречен от болница Света Ана-бившата окръжна, само срещу 500 лева

Точно за Жекова не съм съгласна. По отвратително същество от нея няма. Страшно много е груба и не съобразителна. Мен лично ме качва 2 пъти да разждам и ме смъква "че днес няма да съм раждала". Накрая се оговорих с друг док. и за един ден одих мойте слънчица.

# 10
  • Мнения: 235
И аз съм раждала при д-р Жекова. Проблемът при нея е, че въобще не обяснява защо и как, а е много добър специалист. Едва след като се скарах с нея относно въпроса кога ще  е секциото (положението на бебетата не позволяваше естествено) ми каза - цитирам: "Най-доброто място за ново-създаващ се живот е матката. Колкото по-дълго се задържи там, толкова по-добра основа за психически и физически здраво дете се полага. И Господ Бог не може да ме накара да започна секцио преди да е започнала естествена родова дейност." Не искам да ти обяснявам, че когато ме прие в края на 36 седмица с 4см. разкритие реши че ще пробва да ме задържи още една. Е, не стана, защото девойките твърдо бяха решили да излизат. Единственото, което мога да кажа сега е че съм изключително доволна от нея, от перфектното секцио, от грижите преди и след него, от всичко.
А, по темата - бившата Окръжна Болница - 500 лв. избор на екип. ВИП стаите не са ВИП, но специалистите наистина са специалисти.

# 11
  • Мнения: 242
Здравейте  настоящи мами на близнаци! Наближава деня в който и аз ще мога да прегърна двете малки човечета. Вие къде раждахте и колко ви струваше секциото.

Ами моето раждане ще е най-вероятно в края на януари или началото на февруари,но доктора ми каза от сега,че ще съм задължително секцио и ще ми струва 1250лв.,от които 150лв. са за него (за последния месец,в който той ще бъде на мое разположение постоянно). Става въпрос за АГ "Селена"- Пловдив

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
 foxy81 ,кой е твоя лекар?

Иначе цената,коята ти е казал ще е цената за секцио от 1 октомври.Явно не таксуват повече за две бебета,което е добре.

# 13
  • Мнения: 238
А защо задължително секцио? Заради положенията на бебетата ли?  newsm78
Моите се обърнаха и двете в нужната посока чак 32-ра седмица, а пък в 34-та ги родих съвсем нормално за има няма 4 часа  Peace

# 14
  • Мнения: 242
Лекаря ми е д-р Минев,а секциото ще е задължително,защото съм била с много фина и слаба структура и тесен таз (дори и вече поразширил се).Той си ме предупреди,че трябва да устискам поне до 35 седмица и изказа съмнения,че може да родя бебоците с доста ниско тегло...Но със сигурност ми каза,че ще раждам секцио и той няма да позволи да родя нормално ...

Общи условия

Активация на акаунт