Злото има много имена и по цялата Земя

  • 2 628
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 675
Злото съществува още от преди появата на човечеството, когато са съществували само ангелите и по-специално от Денница, който се е възгордял и в резултат на което "паднал".Не напразно гордостта е един от най-големите пороци на човека, естествено има и други.Какво според вас е злото?Нещо, което са създали самите хора или има митологичен /религиозен/ характер.Според вас хората зли ли са по природа или се раждат добри и в определен момент кривват от правия път.Надявам се да се получи хубава философска тема. Thinking

# 1
  • Мнения: 25 449
На кого казваш Денница? Ако е Луцифер, не си чела както трябва.

# 2
  • Мнения: 2 803
Денница, сатана, дявол, луцифер означават едно и също, изразяват олицетворение на злото. Не мисля, че човек е зъл по природа. Едно малко бебе носи толкова невинност и чистота на ангел. Но да не забравяме, че още от утробата е носител на генетичната информация на поколенията, която влияе на формирането на неговата личност. Смятам че не е само гордостта, ами и още и егоизма, егоцентризма и всички произтичащи от това страсти в човека. Човек сам избира какъв да бъде в живота. Идеални хора няма , но едни се стремят да бъдат добри, да се усъвършенстват. Докато други не им пука, нямат никакви духовни стремежи, живеят само за себе си, първичен начин на живот. Когато растеш в заразна среда от грях няма начин да те отмине. Така че мисля, че човек не е роден зъл, ами сам избира какъв да бъде в живота.

smile3529

# 3
  • Мнения: 384
Не случайно харата са казали, че доброто и злото вървят ръка за ръка. Не мисля, че може да се определи дали един човек е добър или лош, всеки носи по малко и от двете. Въпросът е как искаш да живееш, а аз вярвам в това, че всеки е виновен за нещата които му се случват и рано или късно доброто, което си направил за някого ще ти се върне.

# 4
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Какво по точно да обсъждаме.....?

# 5
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Естествено, че във всеки човек има и добро и зло.
Праведни хора НЯМА.
" Нищо човешко, не ми е чуждо "  - има един лаф
А ако трябва да разсъждаваме философски:
Кое е добро?
Кое е зло?
Ако няма зло, как ще разберем, че нещо е добро?
А?

# 6
Гледах един филм, преди половин година за илюминатите или по друг начин казано-масоните.
Там има доста по темата за луцифер, сатаната, всичките му имена....за това как се разпорастранява злото.не мога да кажа подробности но бях шокирана. Известни личности се занимават със сатанизъм.

много интересен филм. но според мен има начин да се настройват хората и те да стават лоши. мисля, че хората се раждат добри

# 7
  • София
  • Мнения: 708
Не мисля, че човек се ражда "лош" по душа, вярвам в доброто начало  Simple Smile От там нататък какъв ще стане зависи от обкръжението, възпитанието, живота като цяло.

# 8
  • Мнения: 4 965
На кого казваш Денница? Ако е Луцифер, не си чела както трябва.

То наистина Денница и Луцифер, и Сатана, и т.н. е един и същи пич, ама е права Каката, че нещо не си допрочела историята за възгордяването и "падането". Малко по-различна е от описаната в темата. А, ако идеята е дали хората са зли по природа или Дяволът ги прави такива, както и дали са добри по природа или Бог ги прави такива...
Нито едно от твърденията не е вярно. Хората, за съжаление, са комплексни личности...

# 9
  • Мнения: 17 546
Аз мисля, че всеки човек се ражда с характера си. Доброто и злото са заложени наравно, но едното взима превес пред другото, без да имам претенциите да знам и да мога да обясня как и защо. Не е само до среда и възпитание. Има чудесни родители с деца, които като пораснат стават ужасни хора и обратното. И зли деца съм виждала, което е абсолютен кошмар, но е самата истина.

# 10
  • Мнения: 6 164
Мисля, че умствено здравите хора са добри, а стават лоши от възпитанието, средата, обстоятелствата. Макар, че не обичам да използвам думата "лош", защото те реално са страдали, за да са такива, но са твърде слаби духом, за да го преодолеят. Психично здрав човек не може да изпитва удоволствие да наранява. В дяволи, сатани и тем подобни не вярвам, в този смисъл на "зло". Смешно е, но филмът "Doom" по играта ме накара да се замисля, че има хора, които са повече или по-малко склонни към насилие, или "лошотия", което може би наистина е възможно да е генетично, доколкото по този начин се определя и характерът на човека. Нали казват например "сприхав като баща си", или дядо си, но не знам доколко хората понякога си приличат, заради гена или просто следват един модел на поведение. Това не съм го чела специално.

# 11
  • Мнения: 3 675
Да знам, че Денница, Луцифер и Сатана са все едно и също, няма нужда да ме информирате.Той преди да е паднал се е казвал Денница /т.е. зора/Колкото до злото, то си е генетично заложено в човешката природа.Щом си човек, значи можеш и да грешиш, да вървиш лоши неща на ближните.И доброто съществува несъмнено, но каква е ползата от него.....Забелязала съм следната закономерност, на добрите хора все лоши неща им се случват, а тези които са завистливи, лоши, порочни по никакъв начин не биват наказани за деянията си.Защо хората си мислят, че всяко добро се връща?Поне аз лично не съм се убедила в това.Ако злото не съществуваше хората щяха да бъдат като ангелите и на земята щеше да цари мир и любов.Прави сте, че доброто и злото са две противоположности, но те не могат да бъдат изолирани едно от друго, те са като антагонисти, като сили действащи по закона на действието и противодействието, но това си мое лично мнение.Както има светлина, така има и тъмнина, както има вода, така има и суша, както има грях, така има и добродетел.От край време светът е място на крайности..... Thinking

# 12
  • Мнения: 3 675
Защо някой не пусне въпросната история за възгордяването, щом казвате, че не съм я чела.Нека Кака Сийка да ме светне. Crossing ArmsВ този род на мисли, бих желала да попитам за изкушенията, хората сами ли си създават или силата, която тук наричате Сатана им ги налага.Според мен човек затова има акъл в главата си да прецени кое е правилно и кое не е.Това нещо се нарича свободна воля.Примерно, ако човек отиде да играе комар това е негово решение, а не изкушение, въпреки, че ако замирише на печалба всеки става малко  Shocked Rolling Eyes

# 13
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Доброто и злото съществуват ,всеки човек има правото на избор какъв да бъде.....
Това за изкушенията на които ни подлага Сатаната съм скептично настроена.....,човек има ли желание да се самоусъвършенства ,започва да работи върху себе си ,когато достигне нужната зрялост и е готов за духовно извисяване.
Това начинание не никак лесно,понякога отнема цял един живот и пак да не успееш да достигнеш нужната духовна висота.
Факта ,че дадена личност се е заела със себе си да гради съвършенството е повод да го ценим и подкрепяме.

# 14
  • Мнения: 3 675
Според мен сам човек е ковач на своята съдба и което сам си прави той друг не може му го направи и респективно си носи последствията.Не знам дали сте забелязали, но понякога лошотията, злобата, ако щете си има физично проявление.Не става въпрос за човек с лош поглед примерно, но тези който не са така отзивчиви и добри към ближните си са подложени на повече стрес и оттам страдат редица органи.Не знам доколко е вярно, но една познати ми каза, че злобните хора имали проблеми с черния дроб.Злото според мен присъства на физическо ниво чрез постъпките на хората, отколкото на някакво духовно ниво, определено от религията.

Общи условия

Активация на акаунт