Проблем с дете.Посъветвайте ме,моля Ви!

  • 3 621
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 951
Имам  гостенче.Детенцето  не е  много  мъничко.Имах  череши,измих и оставих на  масата.Яло ги е с  костилките.Ще има  ли  някакъв  проблем.Не  вярвам,че дете на 5 г.не е   яло   такъв  плод.Чувствам  се   виновна и  объркана.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 604
Зависи колко е изяло.Посъветвай се с личния си лекар.Той трябва да има някаква идея.

# 2
  • Мнения: 1 671
Моят син на година и 7 месеца редовно похапва черешки с костилки. Преди успявах да махна костилките, но напоследък не ми дава - лапа ги и се опитва после сам да я изплюе, но почти никога не успява. После като се изходи - излизат и костилките. При това черешите имат разхлабващ ефект  Wink.

Последна редакция: чт, 05 юни 2008, 21:26 от evelinar

# 3
  • Мнения: 774
Наскоро хванах почти 10 годишният си син да яде черешите с костилките.
Явно не е проблем,щом не се оплакал от нещо.

# 4
  • Мнения: 661
Не е много добре ! Колко костилки е глътнало ? Виждала съм на рентген костилки от маслини , наредени като броеница при дядо , на когото били казали ,че костилките се смилат от организма , а и са полезни  Laughing Аз бих отишла веднага при личния лекар .И определено може да стане проблем

# 5
  • София
  • Мнения: 5 074
Аз пък мисля, че паниката е просто излишна. Жената е достатъчно притеснена и без нашите коментари.
Не е голям проблем, ще ги изака и то скоро.
И свекъра ми и мъжа ми ядат черешите с костилките и нищо им няма.
Вярно, че са големи хора.

# 6
  • Мнения: 661
Щом казваш ! Само че дядото с костилките ,за когото писах преди малко , беше направил чревна непроходимост и се наложи да го оперират .
Притеснението не е излишно и е по-добро от самовнушенито ,че нищо няма да се случи .КОгато става въпрос за дете , лично аз винаги се притеснявам .

# 7
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Костилките от маслини са остри, а черешовите - кръгли, затова дядото е имал проблем.
Като деца сме гълтали костилки, нищо страшно не е станало.

# 8
  • Мнения: 661
Зависи от много неща .Току що говорих с колега - за притеснение е .ЗАщото е много важно и колко са костилките .Като ти спрат пасажа на гастроинтестиналния тракт и ...

# 9
  • Мнения: 822
Не е много добре ! Колко костилки е глътнало ? Виждала съм на рентген костилки от маслини , наредени като броеница при дядо , на когото били казали ,че костилките се смилат от организма , а и са полезни  Laughing Аз бих отишла веднага при личния лекар .И определено може да стане проблем

Леле, и аз така съм чувала за костилките от маслини и винаги ги ям с костилките  ooooh! . Сега какво? Има ли опасност? Стопяват ли се наистина или може да стане проблем?

За костилките от череши знам, че си преминават и заминават по канален ред без проблем, но може количеството да е от значение.

# 10
  • Мнения: 2 821
Не е много добре ! Колко костилки е глътнало ? Виждала съм на рентген костилки от маслини , наредени като броеница при дядо , на когото били казали ,че костилките се смилат от организма , а и са полезни  Laughing Аз бих отишла веднага при личния лекар .И определено може да стане проблем

Леле, и аз така съм чувала за костилките от маслини и винаги ги ям с костилките  ooooh! . Сега какво? Има ли опасност? Стопяват ли се наистина или може да стане проблем?

И аз знам, че се смилат Rolling Eyes

# 11
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
seat-kata, как е детенцето? Praynig

Относно костилките от маслини, последно лекар ми каза да не ям маслините така. Заради острите ръбове, може да пробият нещо, което не е за пробиване...

Последна редакция: пт, 06 юни 2008, 10:22 от anuschka

# 12
  • Мнения: 661
Ами като искате да проверите дали се смилат , погледнете  Simple Smile

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Заведи го на лекар.Той ще прецени дали има място за паника! Peace

# 14
Моята дъщеря отказваше категорично да плюе костилките от каквото и да е, та гледах поне да ограничавам количеството.За маслините знам от лекар, че са опасни, заради острите ръбове, но за черешите newsm78И аз те съветвам да се обърнеш към лекар, предполагам, че няма нищо тревожно, но все пак...

Общи условия

Активация на акаунт