Пътуване до Германия

  • 1 563
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 718
Моля, ако някой има информация за сайтове или адреси за чартърни полети до Германия да ми даде информация. Както и какво ви е мнението за тези полети.

Интересува ме също какъв трябва да е оставащият срок на валидност на международния паспорт към датата на прибиране обратно в БГ - чувала съм за шест месеца.

И последно - каква сума трябва да декларирам за пребиваване /аз отивам на гости, но не съм много на ясно/. Трябва ли да декларирам по накакъв начин къде ще отседна?

Благодаря предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 273
Лали, за съжаление не мога да ти отговоря, но защо не пуснеш темата в "Родители в чужбина? Мамите от Германия сигурно ще са по-информирани.

# 2
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Ето тук има подробна информация zа паспорта и др. На границата може да те попитат, но може и въобще да не те попитат, с каква цел е посещението.
Чартърните полети са само до Бургас и Варна. т.е. от София няма такива. Предлагат ги раzлични компании, напр. TUI (www.tui.de), Condor (www.condor.de) и др.  Неzнам само дали може да се реzервира полет България-Германия-България, но от друга страна zащо не. Thinking

# 3
  • София
  • Мнения: 5 826
Моля, ако някой има информация за сайтове или адреси за чартърни полети до Германия да ми даде информация. Както и какво ви е мнението за тези полети.

Интересува ме също какъв трябва да е оставащият срок на валидност на международния паспорт към датата на прибиране обратно в БГ - чувала съм за шест месеца.

И последно - каква сума трябва да декларирам за пребиваване /аз отивам на гости, но не съм много на ясно/. Трябва ли да декларирам по накакъв начин къде ще отседна?

Благодаря предварително.

Понеже моята колежка миналия месец пътува до Германия ще ти кажа какво ми каза:
 - да - искат срок на паспорта 6 месеца, нейния изтичаше след 3 и се наложи да го сменя експресно
 - тя пътува с България-еър и не знае за чартърите
 - сума за деклариране не са й искали, тя също отиваше на гости, питали са я къде отива - в смисъл има ли кой да я издържа

# 4
  • Мнения: 229
www.ltu.de
www.condor.de
http://www.dina99.com/
на тези страници има евтини билети
А иначе нищо не искат да декларираш,поне досега на наши гости никога не са искали.

# 5
  • Мнения: 7 718
Благодаря ви. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт