ПОМОГНЕТЕ!Как да възстановя кърмата си, след като рязко намаля?

  • 3 279
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 751
Поради лекарска немарливост се наложи да ми се прави 2ра операция след секциото. Раната обаче се възпали жестоко и се наложи да пия 5 дена АБ-ци.
Спрях да кърмя и започнах да се цедя. 4 дена нещата бяха ОК, но на 5тия ден кърмата ми рязко намаля. Когато започнах отново да кърмя (след 6 дена пауза), кърма почти няма  Sad
Преди това не съм имала никакви проблеми с кърменето.
Детето тези 6 дена отказа да яде АМ, макар че ги сменях и какво ли не правих и сега охотно дърпа от гърдата, но в следобедните часове изяжда по 30-50 мл  Rolling Eyes
Пия течности, ям жито, овесени ядки, други ядки, пия лактогонен чай, кърмя го когато поиска, почти постоянно е на гърдата...

Моля ви, помогнете ми!  Praynig Детето отказва АМ, а аз искам много да го кърмя... Rolling Eyes
Очаквам всякакви съвети! Hug

Последна редакция: чт, 05 юни 2008, 23:36 от kalli

# 1
  • Мнения: 864
Миличка,единственото което мога да ти кажа,е да слагаш човечето по често на гърдата.
Да не се храните по час,а да предлагаш винаги когато иска   Hug
Нека и по опитните мами се включат!

А как разбра,че изяжда по 30-50 мл.?
Спокойно ли е?

# 2
  • Мнения: 961
Ужасни работи си преживяла!  Sad  Hug
Така, както ги описваш нещата, си мисля, че детето ти се храни достатъчно добре и най-вероятоно лактацията ти се е възстановила! Ти как разбираш, че яде по малко? След всяко кърмене ли го мериш? Ако е така, можеш да събереш общо, колко изсуква за 24 часа! Нормално е бебче да изяжда различни количества на различните хранения! Щом го кърмиш на поискване, едва ли е гладно.
Следи дали има достатъчно напишкани пелени. Това е най-показателно!
Ако много се притесняваш, може два-три дни след като накърмиш бебче да стимулираш с помпа по пет минути на гърда. Дори и да не успееш след всяко хранене има ефект! Не знам дали ядеш месо, но при мен пилешките и свинските пържоли правеха много мляко. Особено съчетани с гъст таратор с много копър!
Успех и не забравяй да си спокойна и да си почиваш достатъчно!  Hug

# 3
  • Мнения: 2 751
А как разбра,че изяжда по 30-50 мл.?
Спокойно ли е?
Меря го с кантар почти всеки път  Rolling Eyes
Спокоен е сравнително, но е по-нервен от преди. Преди гласът му не се чуваше. Сега примръцква от време на време, спи по-малко и като цяло е по-нервен Rolling Eyes

asiasia
, ще пробвам рецептата с пилешките пържоли и таратора-точно по вкуса ми е  Hug

# 4
  • Мнения: 2 829
Нали знаеш препоръката на Карлсон? "Спокойствие и силна храна" Grinning Като добавиш и постоянно сукане на бебето-мисля, че проблема ще се реши.
Важно е да следиш за тези признаци:
"Вашето бебе се чувства добре, ако:
-- 8-12 пъти на ден бива кърмено
-- има на ден 6-8 мокри пелени
-- прави впечатление на доволно и бодро бебе
-- има розова кожа
-- плавно и постепенно наддава "

И особено броя напишкани пелени. Ако не пишка достатъчно, ако урината не е прозрачна и без мирис-трябва незабавно да вземеш мерки. Но ако според гореописаните критерии бебето е добре-просто спри да се тревожиш.

# 5
  • Мнения: 864
А как разбра,че изяжда по 30-50 мл.?
Спокойно ли е?
Меря го с кантар почти всеки път  Rolling Eyes
Спокоен е сравнително, но е по-нервен от преди. Преди гласът му не се чуваше. Сега примръцква от време на време, спи по-малко и като цяло е по-нервен Rolling Eyes

asiasia
, ще пробвам рецептата с пилешките пържоли и таратора-точно по вкуса ми е  Hug

И при нас имаше такъв момент.Беше нервна и много кисела.Коликите ни бяха почти до 6-тия месец.Бях се отчаяла,но детето си наддаваше много добре.
Бих те посъветвала,да спреш да го мериш след всяко хранене,да се успокоиш и да продължаваш  да го кърмиш на поискване!
Знам,че ще се справите  Hug Heart Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Хомеопатията е помогнала на доста хора с проблеми в количеството кърма, можеш да пробваш Peace

# 7
  • Мнения: 2 614
Яна ти го е написала много добре, но все пак да си кажа и аз  Mr. Green. Честото поставяне на гърда, подпомогнато отвреме -навреме с малко цедене (само ако се получават по големи паузи от 3ч) могат да свършат чудеса!
Ти си почивай винаги, когато бебчето спи. Хапвай достатъчно, наблягай на суровите ядки (без фъстъци) и знай, че големите кол-ва вода - над 3 л, могат да имат обратен ефект!  Peace

# 8
  • Мнения: 2 531
Охх Кали, много гадно ! А след като не иска АМ / което май е добре/ колко често иска да суче? Давай му ако ще и закачен на цокито да виси! Май това е рецептата и гледай да си почиваш колкото се може повече!

# 9
  • Мнения: 2 751
Охх Кали, много гадно ! А след като не иска АМ / което май е добре/ колко често иска да суче? Давай му ако ще и закачен на цокито да виси! Май това е рецептата и гледай да си почиваш колкото се може повече!
Суче през около час и половина-два  Rolling Eyes Преди сучеше на 3-4 часа, кърма имах много. Даже се давеше  Rolling Eyes
А сега дърпа, дърпа, но се разсейва, ядосва се, вижда се, че не гълта (само в началото). После е леко тревожен. Мога да сравнявам, защото преди като се наядеше придобиваше друг вид.  Peace

Опитвам се да спазвам всички съвети, благодаря. Дано има ефект  Praynig Praynig Praynig (на крачка съм да се откажа  Cry)

Това, че над 3 л вода на ден има обратен ефект не го знаех  Thinking

# 10
  • Мнения: 4 066
Кали, да спомена и тук нощното кърмене. Казваш, че не се буди, но ако ти се събудиш, предложи, дори и да е сънен, пък после ще оправяте "режима".
При мен и това имаше ефект, факт е, че когато кърмата ми секна, първоначално най-голям успех при възвръщането й имах през нощта и сутрин, когато освен да нахраня детето, успявах да изцедя по нещичко допълнително за вечерното хранене. Ако някой се наеме да обясни както трябва.... гледах, рових за старите си теми, но нищо не успях да открия. 20 месеца кърмих, но ето, забравя се Laughing Впрочем, точно в тази криза, когато кърмата ми спря след 2 м. кърмене, започнах да взимам детето да спи при мен. И сега обича да се гушкаме така Laughing

И повече почивка и сън за теб.
Викай помощ за баткото и много гушкане с бебчо в леглото. Впрочем, точно в тази криза, когато кърмата ми спря след 2 м. кърмене започнах да взимам детето да спи при мен. И до днес обича да се гушкаме така Laughing

И няма да се отказваш, ей, зная колко си мотивирана, ще успееш!

# 11
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Вече са ти описали основните неща.  Аз ще добавя за храната- варено жито, овесени ядки, ядки без фъстъци, български лактогонен чай. На мен това също ми помогна освен поставянето на гърда по-често.

# 12
  • Мнения: 961
Кали, нормално е да е тревожно бебче, все пак си е голям стрес за него цели пет дни да не се кърми. Пет дни на база два месеца живот са страшно много време. Със сигурност ще има период, в който ще е тревожен. Трябва време за да се успокои и да знае, че цоцата няма пак да изчезне! Най-важното е ти да си спокойна и уверена, защото иначе ще вземе да му се сбъдне страха на Човека! Въпреки, че са толкова мънички, бебетата са много емоционални и чувствителни!

# 13
  • Мнения: 2 751
Добре, че ми пишете. Вече съм пред емоционален срив, което не е типично за мен. Confused
Оптимизмът ми почна да ме напуска  Shocked
Имах изключително спокойно бебе, гласът му не се чуваше, сучеше като по учебник. Всичко беше на шест  Confused
Сега всичко е на 180 градуса.
Плаче, неспокоен е, само на ръце сме, само на гърда, направо не се издържа  Cry

Няма кой да помага за баткото.
Ще се справим...  Praynig

# 14
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Горе главата. Спокойствие му е майката.  Hug Яж, пий, кърми  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт