Подути сливици доста често

  • 14 281
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 444
Здравейте, момичета!
Искам да ви питам, дали знаете каква би била вероятната причина за честото подуване и болката на сливиците, например при променливо време???
Вече около 6 пъти се разболявам от гнойна ангина, като за януари бяха само 3 пъти. Наистина се лекувам и изпивам целия антибиотик, но ето вчера времето беше топло и после изведнъж захлади и заваля и мен отново ме хванаха сливиците.
Аз така или иначе днес ще отида на доктор, макар и да знам какво ще ми каже и какво ще ми предпише той. Но искам съвет от вас, тъй като предполагам, че не съм единствена, а и имам съмнения, че докторът ми изобщо не вижда какво става, а предписва едни и същи неща.
Болките предполагам ги знаете- трудно преглъщане и изключително подута сливица.

Е, чакам вашето мнение. Разчитам на съветите ви.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз задължително бих пуснала един гърлен секрет. Ако се лекува с АБ да е по антибиограма, а не с АБ изписан на посоки. Възможно е да имаш някоя бактерия, която да прави белите.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 783
Необходимо е да се изследва антистрептолизинов титър  /AST/.

# 3
  • Мнения: 188
Имах същия проблем преди 8години. Продължи цяла година. Като за този период направих 3 гнойни абцеса. При поредния заформящ са абцес, по настояване на майка ми, почнах да правя гъргара с разтворени в хладка вода капсули саменто. Още от първия ден почувствах облекчение. От тогава до сега не съм имала проблем не само със сливиците, но и с гърлото. Ако е имало нещо е отшумявало за ден-два. Успех.
Забравих да спомена, че гъргарата я гълтах.

# 4
  • Мнения: 444
Много ви благодаря за отговорите, в най-скоро време ще отида да си направя изследвания при специалист. Днес ходих при личния и той ми предписа спрей за гърлото и хапчета, но не антибиотик, а хомеопатични, понеже преди 2 седмици пих антибиотик, а не е добре така често. Надявам се скоро да се оправя, защото е малко кофти тази болка.

deskata07 знаеш ли ориентировъчната цена на тези капсули??

# 5
  • Мнения: 188

deskata07 знаеш ли ориентировъчната цена на тези капсули??

Ами не точно, на мен майка ми ми ги взимаше, но мисля че някъде около 30-40лв. за 100 капсули. От аптеките на Лечител. Доста са горчиви, но пък ефекта е страшен. Освен това те са много силен антиоксидант и е хубаво да се пият по-продължително за засилване на имунната система.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
За засилване на имунитета действа много добре и цитросепт. Когато се възпали гърлото се прави гаргара и се приема отделно през устата в някаква течност-сок или др. Ефект има наистина, но при теб според мен  трябва задължително да се направи гърлен секрет. Успех.!

# 7
  • Мнения: 444
Момичета, ще ми вадят сливиците, оказва се че са си възпалени постоянно и само чакат удобен момент при променливо време, за да стане ангина. Ще ме оперират във вторник, малко ме е страх, но все гледам да се успокоявам.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
Операцията не е страшна (на мен не са ми ги вадили, но имам доста познати)Нормално е да се притесняваш, но всичко ще бъде наред.Успех   bouquet

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Момичета, ще ми вадят сливиците, оказва се че са си възпалени постоянно и само чакат удобен момент при променливо време, за да стане ангина. Ще ме оперират във вторник, малко ме е страх, но все гледам да се успокоявам.
Не се притеснявай, толкова деца минават през тази процедура. Успех ти желая и бързо възстановяване! Hug

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 526
Не се тревожи,аз съм на 30 и преди два месеца извадих моите по същата причина.Операцията е с пълна упойка, но след това се подготви седмица за болки.Първите 3 дни е най- кофти.Зареди се с Аулин, Нимесил или нещо от сорта.После ще со като нова Wink.

Общи условия

Активация на акаунт