редовни ли са от НОИ при изплащане на майчинството

  • 2 286
  • 20
  •   1
Отговори
Здравейте момичета,от началото на този месец започват 45-те дни от отпуска ми по майчинство и понеже имам изтеглен кредит и трябва да внасям всеки месец до 10-то число се страхувам , че няма да успявам ,ако от НОИ не са редовни с преводите , а и съм чувала ,че понякога се бавят с два до три месеца.Моля споделете как е било при вас,има ли ли сте такъв проблем? Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 1 826
аз излязох болничен от началото на януари, а пари за първи път ми преведоха в началото на март, след това горе долу редовно.
Леко раждане  Peace

# 2
  • Мнения: 2 111
От началото на 2008 година ми превеждат много редовно парите-на всяко 4 или 5 число от месеца. Peace

# 3
  • Мнения: 1 195
На мен болничните ми ги бавиха много. Втория и третия ги изплатиха наведнъж след като изтече и третия болничен лист.
Но майчинството го изплащат редовно като часовник са  Peace

Последна редакция: пт, 06 юни 2008, 14:49 от Mpulle

# 4
  • Мнения: 3 621
много зависи от работодателя ти , ако той редовно внася декларация 1 , ше ти превеждат парите навреме

леко раждане

# 5
  • Мнения: 9 973
аз излязох болничен от началото на януари, а пари за първи път ми преведоха в началото на март, след това горе долу редовно.
Леко раждане  Peace
а на мен в началото на май

# 6
  • Мнения: 97
Аз съм в болнични от началото на април и до седмица след като работодателя внесе необходимите документи ми изплащат болничните. Проблем според мен в НОИ няма, въпросът е кога ще се занесат тези док- при нас примерно за болнични за май- носят док края на юни и от там идва забавянето.

# 7
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз излязох болничен на 22.10, а първите пари получих на 06.12. След това имах забавяне само веднъж /45 дни не получих пари/, но след това пък са редовни.

# 8
  • Мнения: 728
Не НОИ а работодателите са виновни за забавянето на болничните.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 524
При мен бяха редовни, но и счетоводителката на фирмата ни е печена.

# 10
  • Мнения: 1 168
Ами, да ти кажа, трудно ще ти е да си редовна с кредита ако разчиташ само на тях. И аз имам кредит. Добре, че е мъжо и неговата заплата е по-редовна.

По принцип след първия превод, нещата тръгват редовно. При мен се случи следното:
- излязох първи болничен /45 дневния/ края на ноември 2007 и получих първия превод средата на февруари 2008 - за сметка на това накуп целия болничен + частта за януари от следващия
- после почнаха да превеждат целия болничен, независимо кои месеци хваща, когато работодателя плати осиг. и подаде документи за първия месец от болничния. Напр. болничния хваща март и част от април - превеждат го целия, когато се платят осиг. за март.
- сега ми изтекоха 3-те болнични и влязох в майчинството. Там ми се получи "дупка", защото за първата част на април ми преведоха болничния с мартенския - в края на април, а днес ми преведоха майчинството за април и за май. Ето тук още не съм хванала логиката как ги превеждат. Преди малко пуснах тема да питам майчетата, а в понеделник ще питам и в НОИ.
Кофти е като не знаеш  кога и какво ще ти дойде - нито кредити можеш да плащаш нормално, нито разходи да планираш/
Получава се така, че един път не получаващ, после получаваш на куп, но какво да се прави.
Само да уточня - сега това ти е първия болничен от 45 дни - после като родиш от РД ти пускат втори болничен от 42 дни, след което отиваш при личния лекар на детето и той ти пуска последния болничен, който е 57 дни, мисля - а бе, общо 135 дни болничен. След това започва майчинството. Като стигнеш до последния болничен, подсети счетоводителката /ако тя сама не се сети навреме/, да ти даде да попълниш едни декларации, необходими за майчинството. Те се подават заедно с последния болничен. Иначе връщат болничния от НОИ и може да се получи забавяне. При мен стана така, само че нашата счетоводителка е печена и цялото забавяне се състоя в 1 ден.
Надявам се да съм ти била полезна.
Ако имаш по-специфични въпроси, питай в "майчинството счетоводно"
Леко раждане и здраво бебче!

# 11
  • София
  • Мнения: 4 585
Не, не ги изплащат редовно. Close Първите пари, получих след 3 месеца. Полсе уж започнаха да са "по-редовни" -  в края на месца ми превеждаха парите за предишния. Whistling За тази година януарските пари ги получих чак април. Tired Сега уж пак в края на месеца идват тези за предходния, но не мога да разчитам на тези пари, защото нищо чудно пак да ги забавят някой път. Уж всичко се внася навреме...

# 12
  • Мнения: 681
Ами бавят,се но ако няма проблем би рябвало да ти ги превеждат на време.На мен болничните ми ги бавеха много,но и все имаше някаква грешка.А сега майчинството си е редовно  Peace

# 13
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Аз нямам и ден закъснение, обикновенно на 27-ми всеки месец.Към момента нямам оплаквания от НОИ никакви.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 227
С изключение на последния болничен (върнат беше, не по тяхна вина, по вина на мацката от фирмата ми беше), който чаках 2 месеца, всичко останало превеждат като по часовник. 3-5 число - все едно си чакам заплата Simple Smile
Честно казано, след всичко прочетено из нета преди това за това колко са зле от НОИ, съм много, много приятно изненадана  Wink
Два - три месеца забавяне в повечето случаи са по вина на работодателите по мои наблюдения.

Общи условия

Активация на акаунт