Проблем с новите съседи

  • 6 561
  • 30
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Всъщност, не знам дали точно с тях, защото все още не съм наясно, кой е виновен за следното:

Апартамента на 8-я, последен етаж в нашия вход, го купиха едно младо семейство и съответно се започна ремонт. Понеже семейството имат бизнес и са заети, наели са бригада, която се занимава с всичко.
Вчера, след работа бащата на момичето ни покани да разгледаме, не че имаше какво да се гледа, всичко е разкъртено, но като влязох в апартамента какво забелязах, изненада  Close - тръбите на парното са изрязани в целия апартамента.
Бях изумена, ползваме парно с един котел, със съседни вход, и некЪв си майстор от един раз ни е решил проблема, това са 36 апартамента лишени от парно. Друг е въпроса, кой го ползва и кой -не.
Бащата каза че не е редно, но майстора така решил, поне ще поставят слънчеви колектори на покрива.
Все още не съм споделила с комшиите, не ми го побира главата.

Знам, че тук мога да получа добър съвет, кажете - какво може да се направи по въпроса, поправимо ли е, мога ли да се оплача, на кого, къде ?

# 1
  • Мнения: 1 844
сигурна ли си,че няма наичин вие да си ползвате парното,макар те да са срязали тръбите?
нали те са на последен етаж?просто тръбите им се запушват и толкова. Thinking
не съм запозната,но дано откриете начин и се реши въпроса,че иначе наистина е доста неприятно.

# 2
  • София
  • Мнения: 903
И аз се чудя дали това, че са срязали тръбите би ви пречило на вас, защото все пак са на последния етаж и мисля, че няма да има проблем. Дано да се включи някой който разбира повече .
А иначе - има всякакви хора, на които изобщо не им пука какво причиняват на съседите си. Какво да каже свекърва ми, в чиито вход съседката на последния етаж е премахнала комина ( или по-точно това, което се ползва за абсорбатор в кухнята - незнам как се казва), та сега никой не може да ползва абсорбатора си в кухнята. Направо да я  #2gunfire

# 3
  • София
  • Мнения: 1 508
Технически погледнато, щом са на последния етаж - няма проблеми, на никой не прекъсват достъпа до парното. И на мен често ми се иска да го направя, но сме по средата, половината вход ще останат без парно.

# 4
  • Мнения: 552
Принципно тръбите са обща собственост на всички живеещи в сградата, така че нямат право да го направят.
Друг е въпросът, ако не пречат на никого по този начин и имат специално разрешение... но случаят не ми звучи така. Според мен трябва да се обърнете към общината, ако това ви създава някакви проблеми  Peace

# 5
  • Мнения: 85
Според мен трябва да се обърнете към общината, ако това ви създава някакви проблеми  Peace


или към Топлофикация

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
И на мен често ми се иска да го направя, но сме по средата........

Всеки с проблемите си Wink

сигурна ли си,че няма начин вие да си ползвате парното,макар те да са срязали тръбите?


Не съм много сигурно, довечера ще разпитам знаещите от входа.
Мисля, че тръбите минават пред таванското на двата входа Thinking

# 7
  • Мнения: 25 568
Кажи на домоуправителя. Той трябва да намери начин да провери дали отрязването на тръбите ще ощети останалите и ако да, да сигнализира където трябва.

# 8
  • Мнения: 552
Моят опит се базира на теч от въпросните общи тръби на парното. Тъй като наводнението беше у нас, а съседите отдолу казаха, че трябва да поемем и техните щети, повикахме комисия от застрахователите (апартаментът беше застрахован) и те установиха, че течът е от тръбите за парното и топлата вода, които са обща собственост и затова покриването на щетите трябва да се раздели между всички живеещи във входа - не че това се случи, но това е друг въпрос  Whistling
Струва ми се, че има допирни точки между случаите... доколкото става дума за т.нар. вертикални щрангове, които са обща собственост - в този смисъл всяка промяна би трябвало да става със съгласието на всички заинтересовани  Peace А когато се правят промени, засягащи общи части, се иска разрешение от общината и се представя проект - предполагам, че в случая не е имало такова нещо, т.е. не е направено както трябва и съответно имате основание да протестирате  Peace

# 9
  • Мнения: 899
Не съм много веща технически,но според мен ще има проблем с ползването на парното.На покривите мисля,че има разширителен съд,където  водата се"обръща ".С отрязването на тръбите на последния етаж"пътят на водата" ще е прекъснат... newsm78

# 10
  • Мнения: 824
Аз съм сигурна,че ако са отрязани само радиаторите,не и тръбите отиващи нагоре ,няма да има проблем.Защото е  все едно да си спреш радиатора.

# 11
  • Мнения: 756
тръбите са собственост на Топлофикация , освен ако не сте платили за тях допълнително и те са собственост на входа -поне доколкото мога да си спомня сега , но задължително се обади в "Топлофикация " , за да нямат те някакви претенции към това рязане и да ни ви увеличат сметките , защото се плащаще на кубатури , а и има общи помещения , за които те ще трябва да плащат незвисимо ползвата или не парно . Провери и с домоуправителя какви договори сте подписвали.
Дано нямяте проблеми!

# 12
  • Мнения: 1 554
Интересна тема,ние си махнах ме радиаторите и запуших ме отворите на тръбите,те са в стената не се виждат Mr. Green

# 13
  • Мнения: 22
Аз лично ако не ползвах парно също щях да си отрежа тръбите , Морска в тухлен блок ли живееш или панел ?

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Нашите радиатори също са демонтирани, но тръбите си стоят. Ние също сме на последен етаж, но на покривите мисля,че има разширителен съд,където  водата се"обръща ".С отрязването на тръбите на последния етаж"пътят на водата" ще е прекъснат. За това не съм 100% сигурна и затова мисля, че е добре да се обърнете към Топлофикация.

Общи условия

Активация на акаунт