Олио + цинк за мазане.

  • 2 515
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте докторе,

При моето бебе от втората седмица се появиха гъбички на дупето - това го разбрахме едва сега, когато е на 2 месеца. В началото мажехме Имазол (по съвет на педиатърката ни) - 2 пъти по две седмици с пауза от 2 дни. При новата пауза отново се появи същото обриване (което ни казаха че са гъбички), и този път ни изпратиха в кожния диспансер в 29-та поликлиника. Там предписаха Певизон, като на третия ден от лечениято кожата около ануса беше ужасно зачервена и поради това заведохме детето на нов преглед( при същата лекарка, изписала Певизон-а) и тогава тя ни предписа 30 % разтвор от олио и цинк. Мазахме 3 дни само сутрин и вечр (всички лекарства ни ги предписваха така) и на четвъртия ден на контролния преглед дупенцето изглеждаше здраво. Два дни след това отново бяхме с обрив и съвета на педиатърката ни е да продължаваме да я мажем само с разтвора от  олио и цинк.
Въпросът ми е безопасно ли е това съотношение на мазилото -  в смисъл без последствия за кожата на детето, при честа употреба - при всяка смяна а памперса на 3 часа? И още - приятелка ми препоръча Клотримазан (може да греша в името), с каквото са излекували нейното бебе, но аз не зная без лекарско предписание дали да го пробвам?

# 1
  • Мнения: 5 760
Източникът на гъбичките са изпражненията и кожата на седалището просто е вторично инфектирана. Добре е да се лекува първоизточника. Препоръчвам Ви да давате Дактарин орален гел 5 х 2,5 мл след хранене (сладък е и се приема без проблеми) в продължение на 5 дни. Съчетайте го д мазане на седалището с Дактакорт 3 х дневно. В останалото време спокойно можете да го мажете с олио и цинк или просто с белите кремчета. При гъбички категорично се изключват кортизони като Певизон, защото състоянието на кожата се влошава.

# 2
  • Мнения: 18
Здравейте отново д-р Слънчева.
Купихме лекарствата, но имам въпрос за дозировката на Дактрин гела :

 - на листовката пише да се дава на деца над 6-месечна възраст;
 - за деца над11,900 кг - 1,25 мг по 4 пъти на ден, а за деца от 12 до 24,900 кг по 2,5 мг четири пъти дневно

Удебеленото от мен мисля, че е печатна грешка в брошурата.

Съобразно предписанията на брошурата какво бихте ни препоръчали.

# 3
  • Мнения: 5 760
Дактаринът се дава и при съвсем малки бебета и дозировката е 2,5 мл. В опаковката трябва да има мерителна лъжичка- най-малкото деление или 1 каф. л. По принцип не се усвоява и действа само на ниво черва.

# 4
  • Мнения: 18
Здравейте отново д-р Слънчева.

Започнах да мажа с Дактакорт - вчера 2 пъти и днес 2 пъти и вече кожата е ужасно зачервена и  с продълговат бял мехур по двете бузки на дупето.

Общи условия

Активация на акаунт