немога да се изждам имам буцки и ме боли молиа за савет

  • 818
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
молиа за савет

# 1
# 2
  • Мнения: 8 917
ТРЯБВА да се изцеждаш, независимо дали те боли, дали те е писнало или си уморена. Преминах през това, спаси ме единствено помпата на Авент. Хубавото е, че има край - за седмица, максимум две нещата ще се нормализират. През това време слагай и топли компреси на гърдите или с топла струя вода, за да се разширят каналите и по-лесно да се изцеждането. Успех!

Това е съвет в случай, че си родила преди 1-2 дни и лактацията още не се е отрегулирала.

Последна редакция: пт, 06 юни 2008, 18:04 от The Sun*

# 3
  • Мнения: 3 010
Защо се налага да се изцеждаш?
Слагай бебето по-чето на гърда, то изсмуква най-добре млякото.

# 4
  • Мнения: 173
Слагай бебето по-често, ако не изсуква всичко, се цеди да се разкарват бучките, иначе изхода е мастит или да ти спре кърмата. Това е за няколко дни, не се притеснявай. И не изхвърляй изцедената кърма - слагай във фризера с дата - до 6 месеца може да я ползваш. Това е ценна течност, не я хаби. Но не оставяй бучките.

# 5
  • Мнения: 1 062
Влез в кърмаческия, там ще те посъветват най-добре. От кога кърмиш и на какви интервали е от голямо значение.
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=8.0
П.П. Моля те,  пооправи си заглавието, че трудно се разбира  Tired

# 6
  • София
  • Мнения: 43 904
Слагай бебето възможно по-често. То е най-доброто изцеждане.
Ако смяташ, че е нужно и няма да се справиш по-добре потърси мамолог.

# 7
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Ако са разранени зърната може да ги мажеш с Гермастан,помагат топлите душове и компреси.

# 8
  • Мнения: 373
Аз комбинирах душчетата с компресите.Една хавлиена кърпа я слагах на гърдата и с вряла вода от душчето постоянно обливах.така всеки ден поне по три пъти.През останалото време след кърмене се изцеждах .Още едно много ефикасно ,докато се къпете намажете със сапунче гърдата и я масажирай в посока към зърното ,за да се разпадне бучката-така ще ви е по-лесно .Успех .Неприятно е ,но много от нас преминават през запушени канали и болки и незнам още какво.Менава и се забравя(донякъде) Mr. Green

# 9
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И аз имах подобен проблем 5 дни след раждането. Едната ми гърда стана твърда като камък и зърното хлътнало, та бебчо дори не може да захапе. Оправиха ме единствено топли компреси на гърдата по няколко пъти на ден. Много ме болеше, дори докато правех масажи и сълзите ми течаха. Добре, че на бебчо му стигаше млякото само от другата гърда.
За около седмица се оправих. Успех и не се отказвай от кърменето!

# 10
  • Мнения: 2
също много помага парна баня на  мястото за разширяване на каналите.
аз така се оправих.

# 11
На мен завеждащата на отделение ми каза че мога да замръзявам кърма и да я ползвам до 3 месеца.

# 12
  • София
  • Мнения: 43 904
На мен завеждащата на отделение ми каза че мога да замръзявам кърма и да я ползвам до 3 месеца.

Да, но какво общо има с темата....

Общи условия

Активация на акаунт