Момичета, въпрос за размера на съдовете в/у керамичните плотове

  • 10 975
  • 34
  •   1
Отговори
Здравейте,
Отскоро се сдобих с керамичен плот, но реално не зная какъв размер тигани мога да ползвам в/у него. Само знам, че не трябва да бъде по-малък от размера на плота. А може ли да бъде по-голям? Искрено  се надявам някой да ми отговори.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 911
и за керамичните ли има значение, аз мислех, че за индукционните или не съм разбрала  ooooh!

Последна редакция: сб, 07 юни 2008, 10:45 от m_a_y_a

# 2
  • Мнения: 3 770
По принцип трябва съдовете да са с размера на диаметъра на котлоните.Евентуално може да са малко по-големи , но наистина малко.Аз използвам един доста голям тиган , който уж разпределя температурата равномерно , но не е истина.Там където не се нагрява от котлона се пържи или каквото там го правиш значително по-бавно.За много малките съдове също имаше правило , но не съм сигурна с какво беше свързано.Мисля ,че тогава котлона се изключваше по-рядко , защото няма как индикатора да премери температурата , след като загрява повече въздуха , отколкото дъното на съда.А бе нещо такова беше!  Laughing

# 3
  • Мнения: 3 621
малко по-големи ако са няма проблем , но не и по-малки

# 4
  • Мнения: 824
Да,не се препоръчва ползването на съдове с по-малък диаметър.Можеш да ползваш  по-голям,но рискуваш храната,която приготвяш да не се сготви равномерно и трябва да непрекъснато разбъркване.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 911
толкова сложно ми изглежда и звучи с тези керамични/индукционни котлони, че вече сериозно се замислям какви да избера  Confused

# 6
  • Варна
  • Мнения: 307
Виж за размера въобще не се бях замислила.Онзи ден купихме плот, с  2 разширяеми зони,така че няма да имам проблем с никой съд.А понеже чак след месец и повече ще го използвам да питам отсега може ли да се готви в иенски съд.
Ето този е плота ,но го купихме от Технополис с фурна за вграждане.
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09028973

# 7
  • Мнения: 8 999
Може да са малко по-големи, но задължително дъното на съдовете трябва да е идеално плоско /да "лепва" върху котлоните максимално плътно/.
А наскоро видях едни приставки, които се слагат върху котлона и така, ако имаш керамични тенджери и тигани, се избягва надраскването. Те не намаляват КПД-то на котлона, защото са от специална сплав.

# 8
  • Мнения: 824
... може ли да се готви в иенски съд.

Не се използват йенски съдове на керамичен котлон.

# 9
  • Мнения: 2 388
Добре, ако съдовете за готвене са по-малки от диаметъра на котлона, какво се получава?
Визирам кафеварката си, която е доста по-малка, но няма къде другаде да си сваря кафе.

# 10
  • Мнения: 3 641
Ужас, като се замисля ползвам всякакви размери, досега уж не е имало проблем Rolling Eyes
Добре,че прочетох темата Hug

# 11
  • Мнения: 3 770
Ами аз писах по-горе , но да ви кажа честно 7 години си пляскам отгоре каквито съдове ми харесват и не съм имала проблем до сега.Единствено за много по-големите съм написала какво става с яденето.   Simple Smile

# 12
  • Мнения: 3 770
толкова сложно ми изглежда и звучи с тези керамични/индукционни котлони, че вече сериозно се замислям какви да избера  Confused

Ами ако не ти се ходи с магнит да си купуваш тенджерите си вземи керамичен , а ако това не те притеснява си купи 2 в 1 - стъклокерамичен индукционен котлон и си ОК !   Peace

# 13
  • Мнения: 2 388
***Диди96*** прочетох това, което си написала.
Значи ако си варя кафе, просто се губи част от топлината.
Извинявай, но не те разбрах точно. Embarassed

# 14
  • Мнения: 3 770
Ами горе долу това се получава + по-големия разход на ток.Иначе аз проблем не съм имала , нито пък съм забелязала сметката за ел.енергия да стигне небивали висоти заради кафеварката.   Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт