Обложен език при кърмаче

  • 7 067
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 121
Мили мами кърмачки, имам следният въпрос: Третирате ли по някакъв начин езичетата на бебчетата си през кърмаческия период?
Питам, т.к. преди два дни бяхме на консултация-за наша радост всичко ни е о'к- но педиатърката каза, че езичето на малкия бебок е побеляло от кърменето и ни изписа някакъв крем, който се прави с нистатин,глицерин и някакви капки. Беболинчо е на два месеца и е изцяло на кърма, вода не давам може би заради това е така, но честно казано не ми се иска да му навирам някакви кремове в устата само, за да угодя на някой доктор #Cussing out
Баткото като беше малък му обтривах езика с марля със сода бикарбонат и мед, но него малко го кърмих и бяхме с подсладените води и всичко останало.... Close  Но не мисля, че е  правилно, за да процедирам по същият начин!
Между другото педи е привърженик именно на тази стара школа и отхвърля нашия начин на гледане.  #2gunfire
Поради тази причина се обръщам към вас  Heart Eyes
Моля споделете и вашият опит.   

# 1
  • Мнения: 8 242
Нормално е езичето да е бяло.
Има повод за притеснение, че бебето има млечница ако има афтички и по венците, небцето и вътрешната страна на бузките.. Бебето ще е нервно по време на сукане най-вероятно, защото ги боли  Rolling Eyes Плачат, стават раздразнителни, не искат да се хранят..
Ако е само езичето, не мисля, че имаш причина да му даваш противогъбични лекарства..
Същото това нещо става и с Дактарин Гел - без да ти го бъркат на място (звучи ми по-нехигиенично  Rolling Eyes)..

# 2
  • Мнения: 121
Благодаря ти за бързото включване duhi_puhi. Hug
Нямаме нито афти, нито млечница суче си спокойно, дори обича да си заспива сучейки. И педито каза само че му е бял езика от сукането, защото пробва дали има рани с шпатулата, но му няма нищо на дребосъка...Може да пробвам с този гел ... newsm78

# 3
  • Мнения: 8 242
Не пробвай, ако нямате млечница Simple Smile
Гъбите са упорити и можеш да създадеш предпоставка за резистентност към тия препарати.. И ако ги имате (дано ви се размине), по-трудно ще минат..
Не давай лекарства без причина  Rolling Eyes Много е малко бебето..

# 4
  • Мнения: 121
Ами няма му  нищо само където езичето е бяло в по-вътрешната част на устата. Дори много обича да суче, като кърлежче се забива Party И немога да разбера кое му е по-приятно сукането или гушкането....
О'к тогава ще задържа така до следващата консултация....Да видим тогава какво ще ни изпише доки....За втори път ходим и втори път си излизаме от там с рецепта без да има основателна причина за леуване, а аз само ги прибирам и казвам добре.... Laughing

# 5
  • Мнения: 8 242
Много хубаво правиш Simple Smile
И аз така в началото, ама бързо научи, че няма нужда да се хаби да пише  Laughing .. Пита ме - има ли ви еди какво си, и ако да - ще даваш ли нещо си там - казвам Неееееее нищо не давам Simple Smile Добре! Simple Smile И.. продължаваме  Mr. Green
По-смело с педитата, иначе могат да ти се качат на главата  Rolling Eyes

Пробвай да му даваш 1-2 лъжички вода сед кърмене, не с биберон, с лъжичка.. Ако иска Simple Smile Ако не иска - здраве да е. Това е за превенция уж да им се изплаква устичката.. По-малкото зло е от лекарства де..
Ама моето диване не приемаше такива течности проклетията  Crazy

# 6
  • Мнения: 121
Това мога да прбвам и майка ми вчера ми подметна, но не настоя, че като ме знае как паля  Laughing вече не смее да ми се меси жената. Laughing Laughing Laughing Може и малко да ми е трудно, защото при девет от десет кърмения Стефан заспива, но ще опитам Peace

# 7
  • Мнения: 5 539
Не мъчи детето. Същото беше и при нас. За да угодя на педи, мазах 10 дни с Дактарин, но ефектът беше 0. То всъщност нищо му нямаше на детето, де, нито беше неспокоен, нито изпитваше дискомфорт, нито имаше налепи по венците, както е при гъбички. Само езичето беше бяло във вътрешната част, явно от сукането.
Като захраниш, този козметичен проблем ще се реши Peace
А, и водата не помага особено Wink

# 8
  • Мнения: 2 231
Не мъчи детето. Същото беше и при нас. За да угодя на педи, мазах 10 дни с Дактарин, но ефектът беше 0. То всъщност нищо му нямаше на детето, де, нито беше неспокоен, нито изпитваше дискомфорт, нито имаше налепи по венците, както е при гъбички. Само езичето беше бяло във вътрешната част, явно от сукането.
Като захраниш, този козметичен проблем ще се реши Peace
А, и водата не помага особено Wink
И Ема имаше млечница, но още след вторият път когато й дадохме Дактарин започна да повръща доста повече от обичайното и разбира се спряхме. В болницата й изчистиха устата с марла и след това почти нямаше. Вкъщи и ние я чистихме още 2 пъти (колкото можахме без да я стресираме) и след това изчезна от самосебе си. Изплакването на устата с 1 лъжичка вода след кърмене също помага донякъде.

Общи условия

Активация на акаунт