Пак за захранването

  • 1 007
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 604
Здравейте д-р Слънчева. Моето бебче е живо и здраво днес благодарение на вашите грижи в неонатолагия в МД. Ние сме родени в 27 г.с.-950 гр. В момента сме 6 кг и вече на почти 8 месеца. Във форумите четох много за захранването и честно казано не съм сигурна кога и с какво е добре да започна. А мисля ,че вече ни е време . Ние имаме проблем с по-трудното освобождаване на газове. Акаме веднъж на ден ,а понякога и през ден. Още от началото сме на АМ-Аптамил 1. Затова бих искала да ми препоръчате с какво да започна да я захранвам, за да защитя максимално стомахчето й . Благодаря ви предварително.
 P.S. Огромно благодаря на вас и вашите колеги за грижите в  Неонатология.  smile3525 newsm51

# 1
  • Мнения: 5 760
Във Вашия случай препоръчваме захранване при навършен 4 м. Започвате със сок от морков или ябълка. Времето за захранване е около 3-4 дни и количествоно около 60 мл.Пиете убедително поне 3-4 дни от сока(напр. морков) и след това започвате постепенно захранване с другия(ябълка) като намалявате количеството на моркова. След 15-20 дни от даването на сокове вече можете обедното хранене постепенно да замените с плодови или плодово-зеленчукови пюрета към които трябва да има поне 30 мл. мляко. Това захранване също продължава 3-5 дни и след това цялото количество за възрастта около 150 мл да се приема още 4-5 дни. Едва тогава можете да включвате различни пюрета за разнообразие.При захранването използвате пюрета с картофи, моркови, ябълка, тиква. Избягвате с броколи, грах, карфиол. Тях ще ги оставите за по- късна възраст.
След зеленчуковите пюрета следва захранване с каша без глутен така, че да замести храненето следобед.

# 2
  • Мнения: 6 604
Благодаря ви д-р Слънчева. Забравих да кажа ,че ние минахме периода на соковете. Давах й сок от ябълка или морков 1 път дневно по 20 мл. Тя го приемаше добре , но тъй като ходихме на рехабилитации ,нямах възможност дай й го давам редовно. Сега започнахме с плодовите пюрета. Яддем по 30 гр сутрин между 2 хранения. Днес ми е 2 ден. Бяхме болни от бронхиолит и имаме 2 зъбчета. Всичко това доведе до факта вече един месец да сме 6 кг. Как да й увелича апетита? Благодаря

# 3
  • Мнения: 6 604
Забравих да кажа ,че ядем по 6 пъти на ден и поне 4 пъти по 130гр, останалите по 100. И това количесто вече от близо 2 месеца. Но не мога да я накарам да яде повече. Благодаря ви и извинете за дългия пост.

# 4
  • Мнения: 5 760
Малка корекция! smile3521
Плодовото пюре да замести постепенно да изместиобедното мляко така че на обяд да приема 100 мл. пюре и 30 мл. мляко.
Ако може преминете на хранене с по-голям интервал между храненията- 4 часа и така ще приема повече мляко, но най-вероятно ще се храни 5 х 130 мл.

# 5
  • Мнения: 6 604
Благодаря ви за бързия отговор. И аз мислех за 5 кратно хранене , но така ще яде още по-малко като общо количество мляко за деня.Така ,че за сега поне ще се мъчим 6 пъти  Confused За плодовото пюре-ако постепенно измести обедното хранене, кога да давам зеленчуково? Embarassed(знам,че се въвежда по-късно, но от това ,което съм чела по въпроса нали то трябва да замести обедното хранене- или не Crazy

# 6
  • Мнения: 5 760
Плодовото пюре се приема по-лесно и затова се предлага първо. След като свикне с плодовото пюре, постепенно го заменяте със зеленчуково+30 мл. мляко-(така ще бъде по-хранително) и по този начин на обяд след 1 м. ще се храни със зеленчуково пюре, а плодовото може да се дава около 10 ч. вместо сок

# 7
  • Мнения: 6 604
Много ви благодаря за търпението Simple Smile с мен . Много успехи!!!

Общи условия

Активация на акаунт