Бизнес и семейство?!

  • 1 209
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 291
След като решихме да имаме дете преди една година, започнах да разсъждавам по следния въпрос..как ще балансирам нещата.Имам 3 бизнеса, работя по цял ден-някъде до към 21 часа, няма събота ,няма неделя,постоянно пътувам и в България и в чужбина.Защото цялото ми време е свободно, НО..като дойде бебчо,какво ще стане.не мога да зарежа работата, а бебчо ще иска внимание. Пък искам и не един а поне 2 бебчовци.
Вие как балансирате нещата?

# 1
  • Мнения: 4 965
Зависи, наистина, от естеството на работата ти, но винаги можеш да намериш вариант, щом имаш желание.
Единствено в началото ще ти се наложи да намалиш пътуванията и да намериш някого, на когото да разчиташ 100% за помощ за бебето и още по-добре е ако можеш да прехвърлиш на някого и домакинските задължения /стига да не ти правят удоволствие/.
Нямам време да пиша много, но ще ти кажа, че аз съм с 2 деца /близнаци/ и имам основна работа + още 3-4 странични дейности; постоянно пътувам /минимум 2 дни от седмицата съм някъде/; обожавам работата си; а, когато забременях, завършвах едновременно 2 магистратури. Децата никога не са ми били пречка, а стимул и те ме научиха как да съм "по-гъвкава", да си планирам времето и да си преценявам приоритетите. А в същото време, всяка моя свободна минута е само и единствено за тях.
Просто трябва да намериш баланса. Успех.  bouquet

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=274079.0 Само че аз си гледах и двете деца почти до 3 год. възраст. Трябва да си подредиш приоритетите. За мен децата са най-важното (сега, когато ще имам ученичка пак се замислям за известен застой вкъщи).

# 3
  • Мнения: 2 556
Всичко се нарежда, след като се появи детето (децата). Рецепта няма. Хубаво е да намериш човек, който да може да поеме обикалянията ти по работа, на когото можеш да разчиташ поне за по-лесните неща. Иначе няма как, ако е собствен бизнес, с малко бебе и вечно на път според мен ще се побъркаш направо. Аз с второто дете си работех от вкъщи 1 година, но при теб явно само от вкъщи не става. Най-добре да намериш заместник поне за няколко месеца, после да вземеш детегледачка за бебето, сама ще видиш, че така е най-лесно.  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 448
При толкоз бизнеси все ще намериш пари за детегледачка.  newsm10

# 5
  • Мнения: 1 291
Имам домашна помощничка, за домашните задължения вече от около 3 години. Но децата не искам да лишавам от майчино внимание.Искам да ми кажете вие как се справяте.Вече съм на 29 години и силно искам деца, бизнеса е в момент на разширяване, но аз силно искам децА.

# 6
  • Мнения: 2 448
Имам домашна помощничка, за домашните задължения вече от около 3 години. Но децата не искам да лишавам от майчино внимание.

Ще си вземеш жена и специално за детето / децата / , няма проблем, ако не си постоянно до бебето. Дори и по рядко да го виждаш, пак ще си му майка, пак ще се грижиш за него и няма да го лишаваш от вниманието си. Просто ще ти остава вероянто по малко свободно време лично за теб самата. Няма жена, която да е искала деца и да не се е справила с това.  Hug

# 7
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Имам домашна помощничка, за домашните задължения вече от около 3 години. Но децата не искам да лишавам от майчино внимание.Искам да ми кажете вие как се справяте.Вече съм на 29 години и силно искам деца, бизнеса е в момент на разширяване, но аз силно искам децА.
Слагаш на кантара възможностите и гледаш кое натежава, другото го пращаш за извесно време на заден план, не виждам изобщо нещо на което трябва да размишляваш ...

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз бих предпочела да си взема някой доверен човек, който временно да ръководи бизнеса(естествено под мой контрол), май прокурист му се казваше на такъв, пред това да наемам жена за детето. За две години не съм толкова за единия бизнес, ако искам и дете.
При мен нещата се наредиха с помощ от бабите, като до две години си ги гледахме почти сами със съпруга ми.

# 9
  • Мнения: 2 161
Сигурно ще бъде най-добре да наемеш детегледачка,защото не знам как ще повериш бизнеса на когото и да било.То работници човек не може да си намери като хората,какво остава някой да ти движи нещата!

# 10
  • Мнения: 1 291
именно за това говоря.
благодаря на всички за мненията.
просто това е нещо с което не съм се сблъскала още..и ми е притеснено

# 11
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Осигури си човек за детето според мен и доверени хора,  които да поемат каквото е възможно от задачите ти в бизнеса.

Първата му година дори можеш да работиш от къщи без проблем - стига да спи добре.
Няма по-добро от майката за детето, но не е за пренебрегване, че бабите са по-добри от майките, защото носят по-малка отговорност и повече се любуват на мъниците.  Едва ли искаш да не носиш отговорнот, то е и невъзможно Simple Smile, но с детегледачка, на която имаш доверие, времето което прекараш с детето си ще е емоционално наситено и спокойно време и за двамата. Ти ще си по-спокойна, отколкото ако жонглираш и всяка минута си затормозена и така ще си по-добра майка.
Емоционалната връзка е въпрос повече на качество, отколкото на количество.

И не му мисли и с бебето нещата ще се наместят.

# 12
  • Мнения: 1 897
Ще му намериш колая, не се тревожи.
Когато човек има силно желание за нещо- успява да се справи.Всичко е въпрос на мотивация, добра ограрнизация на времето, подреждане на приоритетите  и разпределяне на отговорностите.

# 13
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
При всички положения поне в началото бизнесът остава на втори план. Детето е номер едно.
За след това, за да можеш да балансираш, ще са ти необходими:


 Grinningжертвоготовни родители, които ще знаят къде е границата, и които няма да ти натякват
 Grinningлоялни служители, на които да можеш да се довериш
 Grinningдобра детегледачка, на която да можеш да разчиташ
 Grinningразбран съпруг, който да поделя с теб всичко
 Grinningмалко повече безсънни нощи
 Grinningпо-малко време за теб самата

Това е чарът на живота. Аз всеки ден се чувствам по този начин на въртележката, истински жонгльор.

Успех ти желая, и много оптимизъм!  bouquet

Животът е супер, ще се справиш с всичко, щом си задаваш въпроси, неминуемо ще намериш правилния отговор!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт