За спането по гръб и плюенето

  • 1 221
  • 20
  •   1
Отговори
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Синът ми е само на 20 дена, но намира начин да се извърти по гръб докато спи  Shocked. Слагам го на една страна и е подпряно гръбчето му, за да не се обърне, но той как успява не знам да се придърпа напред и отново на гръб. По-лошото е, че често и главата не е обърната на една страна. А докато се напъва от колики и върти почва и да плюе. Страх ме е, че ще го направи докато е на гръб и ще се задави и само вися отгоре му  Sad. Вие как се справяте с този проблем? До колко месеца трябва да ги удържаме да не спят по-гръб?

Благодаря!

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Може да му слагаш възглавничка зад гърба, когато го обърнеш настрани.
Или да повдигнеш дюшека откъм главата (със сгънато одеало под дюшека примерно).

# 2
  • Мнения: 2 829
Раждах в Щатите, където официалните препоръки са бебетата да спят САМО по гръб. В брошурите пише, че така драстично са намалели случаите на СДВС а случаите на задавени бебета НЕ са се увеличили.
Моето бебе съм го слагала да спи винаги само по гръб. Спането по гръб се препоръчва и като профилактика на луксациите на тазобедрената става.
Според мен се притесняваш излишно.

# 3
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Дано да се притеснявам излишно  Praynig, но нали знаете че психясването е страшно нещо  Crazy! То в много книги пише и че не е необходимо да се оригват след хранене, ама пусти наслоени традиции ........

Благодаря ви още веднъж! Ще пробвам да повдигна матрачето все пак  Wink!

# 4
  • Мнения: 9 973
сложих хавлия(на руло) под дюшека да стане под наклон,че имаме рефлукс

# 5
  • Мнения: 191
Раждах в Щатите, където официалните препоръки са бебетата да спят САМО по гръб. В брошурите пише, че така драстично са намалели случаите на СДВС а случаите на задавени бебета НЕ са се увеличили.
Моето бебе съм го слагала да спи винаги само по гръб. Спането по гръб се препоръчва и като профилактика на луксациите на тазобедрената става.
Според мен се притесняваш излишно.

Тук също препоръчват бебетата да спят само по гръб, като може главичката да е леко на страна. Моята дъщеря винаги е спяла така.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моите деца първите месеци ги слагах на една страна-подпирах им гръбчето с хавлия или одеало

# 7
  • Мнения: 411
И моето бебче го намирам по гръб,след като съм го оставила на страни.Но това не ме тревожи.Главичката му винаги е или на едната или на другата страна.Бебчо сам си намира удобна поза. Peace

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Моята бебка само в болницата(първите 6 дена)спеше на една страна.Когато се прибрахме почна да спи по гръбно главичката му почти винаги е на една страна.

# 9
  • Мнения: 4 335
И моето бебче го намирам по гръб,след като съм го оставила на страни.Но това не ме тревожи.Главичката му винаги е или на едната или на другата страна.Бебчо сам си намира удобна поза. Peace
И ние сме така,ем подпирам грьб4ето

# 10
  • Мнения: 1 763
На моето бебе му подпирах гръбчето с навито на руло чаршафче, за да е на една страна. Имаше ефект първите две седмици, после започна да се върти и оттогава спи само по гръб. Страшно много се лигави, особено сега, когато му растат зъбки, но никога не се е давил докато спи.

# 11
  • Мнения: 160
И на мен отначало ми казаха да спи на една страна и затова купихме това :

http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=4447

Обаче после прочетох за това, че по гръб е правилната поза за спане на новородено я слагам само така и тя самата си обръща главичката настрани.

# 12
  • Мнения: 6 711
И моето бебче го намирам по гръб,след като съм го оставила на страни.Но това не ме тревожи.Главичката му винаги е или на едната или на другата страна.Бебчо сам си намира удобна поза. Peace

Абсолютно и при нас е така - аз я слагам настрани (всеки път на различна страна) и тя винаги си се извърта както си иска и то от съвсем мъничка! Върти си главата наляво и надясно, пък си спинка по гръбче. Можеш да подпреш гръбчето с нещо навито на руло както са казали момичетата. Аз го правех този номер, но файда много няма, ако ти е шавливо бебето Laughing Laughing

# 13
  • Мнения: 85
 Ами и моят спеше по гръб и аз се притеснявах и надигнах мартака от едната страна. Дано и при теб да са излишни притесненията.

# 14
  • Мнения: 3 069
Раждах в Щатите, където официалните препоръки са бебетата да спят САМО по гръб. В брошурите пише, че така драстично са намалели случаите на СДВС а случаите на задавени бебета НЕ са се увеличили.
Моето бебе съм го слагала да спи винаги само по гръб. Спането по гръб се препоръчва и като профилактика на луксациите на тазобедрената става.
Според мен се притесняваш излишно.

Точно така!
Френски учени са доказали, че след като се е започнало масовото практикуване да се слага бебето да спи по гръб, Синдрома на внезапната детска смърт е намалял с 50%.
А това не е никак малко!

Общи условия

Активация на акаунт