Кърмене и варицела

  • 568
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 80
Преди два дни в групата на сина ми имаше случай на варицела и поставиха карантина.Аз веднага го пратих на село,но той е бил контактен с това дете.
На мен ми предстои раждане,след седмица ми е термина,а и аз може да съм се заразила тъй като не съм боледувала от варицела до сега.
Въпроса ми е че ако почна да кърмя тъй като трябва да съм родила докато мине инкубационния период може ли да заразя бебето ако се разболея.
Утре мисля да отида и при педиатъра да се посъветвам.

Малко объркано го написах дано сте ме разбрали

# 1
  • Мнения: 3 034
по принцип толкова малки бебета не боледуват от варицела, доколкото знам.

за всеки случай, а и за твое успокоение се консултирай с лекар.  Peace

успех и леко раждане !   bouquet

# 2
  • Мнения: 353
Можеш-ние с малкият преболедувахме от варицела миналата година по това време.Той беше на четири месеца.Първо аз "цъфнах"...Точно, когато моят зор премина-той се разболя...
Което пък не означава,че точно това ще стане.И аз бях пуснала такава тема миналата година "Кърмачка болна от варицела"-или нещо подобно.Имаше много мнения -потърси я...Та имаше и още една кърмеща мама,която се беше разболяла от варицела по същото време-голямото й детенце първо.А нейното момиченце-бебето на два месеца е било, не се разболя....

Все пак може и да не се разболееш.Преди да стана мама гледах две деца...Била съм в първите седмици,даже не знаех още че съм бременна ,когато те прекараха варицела и двамата...И не се разболях.Та като се сетя казвам по едно "Благодаря ти Боже!"

Така че-живей си спокойно засега.  bouquet

леко раждане и късмет Hug

# 3
  • Varna
  • Мнения: 603
Здравей!
Твоето голямо сладурче  ще е заразно два - три дни преди да му избият (ако изобщо му избият)  пъпките и докато му станат пъпчиците с коричка.Ако ти не си контактна тогава с него то ти нямаш шанс да се разболееш от варицела.Това ми го беше казал доктор. Така,че според мен ако до няколко дни голямото ти детенце не се разболее ти си напълно в безопасност.
Леко раждане!

# 4
  • Мнения: 80
Благодаря ви много  bouquet наистина ме успокоихте.Ще си кърмя пък каквото стане,а и докторката ми каза че е много малка вероятността да се разболя.

# 5
  • Мнения: 482
Все пак ако още си бременна е важно да знаеш дали си заразена, защото бебето може да се роди с варицела, консултирай се с гинеколога си и да знаеш, че има тестове Херпес зостер Ig G i Ig M, които показват имунитет /в случая ти знаеш, че нямаш/, а Ig M показва дали си се заразила.

Общи условия

Активация на акаунт