ЧАЙ ЗА БЕБЕ

  • 4 757
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 154
може ли в детския чай на Хипп след 4 мес.(който е много гаден на вкус) да сложа чай от шипка???Шипката как да я направя-200мл,1 пак. или за бебоците е по друг начин??

# 1
  • Мнения: 2 131
То начинът за приготвяне на чая е същия, ама не е ли по-добре да не слагаш от филтърните пакетчета, а да купиш шипка от билкова аптека. Имай предвид че шипката запича. Но то всъщност за малко бебе, доколкото аз знам, друг чай не може да се дава.
Аз давах доста време на Алекс чая на Хип за успокоение и удължаване на съня, харесваше му.

# 2
  • Мнения: 1 896
Присъединявам се към съветите на villiana.
Освен това често нещата, които за нас са с 'гаден вкус' се харесват на бебоците.

# 3
  • София
  • Мнения: 15 198
А защо искаш да даваш чай?
Единствено смисъл бих виждала, ако даваш чай против колики. Колко има ефект и той-това е друга тема.
Притесняваш се, че не пие течности, различни от мляко ли? Тук спирам, за да не гадая, защото ако отговорът е "да", мога да продължа, но ако е "не", няма смисъл от писане.  Grinning

# 4
  • Мнения: 154
здравейте.Ами вкуса и за нея е гаден -май от мащерката ли от някоя друга билка ли незнам точно,и за това искам да прибавя шипка (и може да я редувам с лайката)за да убия гадния вкус.
Днес взех от билковата аптека изсушена шипка и лайка.
Искам да и дам чайче защото тя обича да пие течности т.е.водата и сокчето(от него давам по 50-60гр.само).Т.е. да дам и нещо по различно от водата.
Мислите ли че не трябва?

# 5
  • Мнения: 2 131
Аз знам, че лайката е алерген и не се дава на малко бебе.  Grinning

# 6
  • Мнения: 27 524
Не, не е желателно подобно смесване. И на този етап нужда от чай няма, само мляко  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 9 973
найстина не е нужно да го тъпчеш излишно Simple Smile

# 8
  • Мнения: 154
благодаря ви за отговорите

# 9
  • Мнения: 1 367
Няма нужда да разнообразяваш водата и евентуално сока с чай.От него има смисъл само ако е против колики.Дори не мисля,че трябва и попарата да се прави с чай,но това е друг тема.Лайката наистина е алерген,внимавай.

# 10
  • Мнения: 27 524
Няма нужда да разнообразяваш водата и евентуално сока с чай.

 Laughing На бебе на тази възраст въобще не бива да се дава нито сок, нито вода, освен в изключителни случаи  Grinning

# 11
  • Мнения: 1 367
Няма нужда да разнообразяваш водата и евентуално сока с чай.

 Laughing На бебе на тази възраст въобще не бива да се дава нито сок, нито вода, освен в изключителни случаи  Grinning
Какво разбираш под изключителни случаи?Синът ми пие вода откакто се е родил и не смятам,че съм сгрешила,като съм му я предлагала.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Няма нужда от чай

# 13
  • Мнения: 257
 PeaceАз съм давала чай шипка на Ивко само когато е разстроен. Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 17 591
Щом не му харесва на бебока, защо трябва да го прилъгваш да го пие? Чай се дава на малките бебета против колики, а на по - големите - ако им е по - приятно да го пият от вода,но пък чак да е задължително - не е....
А шипката - най - добре вземи плодове и тях вари. И имай пред вид, че запича (но е много богат на вит. C и полезен, примерно,при настинка...)

Общи условия

Активация на акаунт