Бременности и аденом на хипофизната жлеза

  • 450
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 82
Предварително се извинявам ако тази тема не е за тук.
Искам да попитам има ли майки, които са имали аденом на хипофизната жлеза и след това са забременели?
Какво трябва да правя след като родя? - Трябва ли отново да ходя на ЯМР, отново да пия лекарства и да си следя постоянно нивото на пролактина? С една дума трябва ли да повтарям пак същите процедури както преди да забремеея или аденомът вече би трябвало да се е махнал със забременяването? Въобще не съм наясно.

# 1
  • Мнения: 583
Не си написала какво и колко време си пила,но при всички положения трябва да следиш нивото на пролактина след раждането ,а ендокринолаг ще прецени ще прецени необходим ли е ЯРМ и съответно трябва ли да продължиш лечението.Моят пролактин се нормализира преди да забременея..,но той има отношение и към кърмата,но няма да започвам темата за кърменето,защото пак ще се намери някой да обясни,че такова нещо като да нямаш кърма е невъзможно,а по-скоро липса на желание.Както и да е.М/у другото във форума има специална тема за аденом на хипофизата.

# 2
  • Мнения: 82
Да, знам, ч3е има такава тема, но.... мене ме интересува дали след раждането трябва пак да ходя на лекар, да си следя пролактина.... С две думи, може ли тоя аденом да се е махнал вече?

# 3
  • Мнения: 583
Да, знам, ч3е има такава тема, но.... мене ме интересува дали след раждането трябва пак да ходя на лекар, да си следя пролактина.... С две думи, може ли тоя аденом да се е махнал вече?

Да,трябва ,но пак ти казвам зависи на какво лечение си била и колко ти е бил висок пролактина,а дали аденома ще изчезне това и най-добрия  ендокринолог не може да ти каже!

# 4
  • Мнения: 82
Мисълта ми е,  а това, че 9 месеца не съм пила лекарства оказва ли влияние на аденома? Расте ли? Или вече пролактинът като е влязал в норма и всичко сее оправило???? Знам, оче не можете да ми отговорите, че трябва да отида на лекар, но затова питам. Дали има други майки, които вече са родили и как е при тях....

# 5
  • Мнения: 769
Естествено, че трябва да се следи аденома и след раждане. Хормоните, пролактина в това число, са много динамични и не би трябвало просто така да се забрави за тях. В един момент може всичко да е в референти стойности, но в следващия момент да не е така.

Общи условия

Активация на акаунт