Диня

  • 1 768
  • 41
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 735
Ох, ooooh!аз като питанка съм,ама дава ли се диня на 9 мес. бебе?Давам и черешки и тя си ги харесва.Педиатърката каза,че може  череши,но сега ми е неудобно да и звъня и да питам за всеки плод.Знам,че чушки и домат се дават след 1год. та затова се чудя. newsm78С червените плодове и зеленчуци трябва по-внимателно.

# 1
  • Мнения: 62
Аз до колкото зам може да се дава диня, Поне ние на племеника когато беше на 3-4 месеца му стискахме сока и той го пиеше много. Незнам какво опасно иума в динята че да неможе да се дава. Тя си е водичка.
Успех  Peace

# 2
  • Мнения: 1 155
Аз дадох черешки след годинка, но щом вече даваш не виждам проблем за динята. Peace

# 3
  • Мнения: 2 090
С червените плодове и зеленчуци трябва по-внимателно.
Сама си си отговорила на въпроса Peace.Аз до една годинка давах само ябълка,круша,банан,праскова и кайсия.Череши и ягоди-не.Диня давах след 1 годинка(просто защото малкия е роден май месец,а преди това няма дини Crazy),но може да се дава,както и пъпеш Wink

# 4
  • Мнения: 3 929
Давах му вече на тази възраст. Но предимно му давах сок. А що се касае до самия плод - детето едва ли ще успее да погълне такова количество, че да му тежи.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 735
Ягодите са опасни,защото растат на земята и по тях има плесени,които са алерген,а черешите може.

# 6
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Аз бих дала диня , когато е сезона , от тези дето сега са на пазара -не  Naughty

# 7
  • Мнения: 266
Щом си дала череши ,мисля че не е проблем и за динята.

# 8
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 575
Защо не изчакаш сезона на дините да дойде, а и детето ще стане по-големичко тогава. Сока на динята е едно, а самия плод нещо съвсем друго. Динята има влакна, които биха раздразнили стомахчето.

# 9
  • София
  • Мнения: 985
Динята не съдържа никакви алергизиращи съставки, само че още не е настъпил сезона на дините Wink, аз по скоро бих изчакала да излязат българските дини. Вносните не ми вдъхват особено доверие.

# 10
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Екстра си е динята, може да даваш без притеснение.

# 11
  • Мнения: 4 753
Аз бих дала диня , когато е сезона , от тези дето сега са на пазара -не  Naughty

Това е и моето мнение...  Peace

# 12
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Може диня, но в сезона на дините  Sunglasses

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Момичета, вносните в момента у нас дини са внос именно от страни, в които вече им е сезонът, не са парникови Grinning Особено тези иранските са разкошни. Аз бих давала диня, по мъничко Peace Виж, за черешите, си много смела, според мен не са много лека храна...

# 14
  • Мнения: 10 983
Череши не бих дала толкова рано, но диня да, защо не Peace

Общи условия

Активация на акаунт