Кога сложихте обички на бебчетата си?

  • 2 302
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 299
Ние сме още малки,но нямам търпение да порасне малката да и сложа обеци. Вие кога го направихте и плакаха ли бебенца?

# 1
  • Мнения: 3 562
Ние сме без обеци.
Много се чудих и реших да изчакам, ако тя сама пожелае - ще пробием ушите.

# 2
  • София
  • Мнения: 10 291
Не мисля да пробивам ушите на Али преди тя самата да пожелае.... не ми се струва редно да и пробия ушичките само защото на мен така ми харесва  Sick

# 3
  • София
  • Мнения: 39 715
Дияна има. Едната причина беше, че ми харесва, 2рата, че всеки ме питаше "това момченце ли е?" и т.н. Сложих й ги на 2г възраст и малко. Разплака се за 5мин, след това забрави, а 1/2 - 1 час след това се хвалеше с тях. Преди да й сложа обиците заспиваше като си теглеше здраво ушите. След това престана. В нейната група повечето момиченца имат обици и взаимно се хвалят коя какви имала, "искам обици като на еди коя си...ама мойте пък са с цирконий" и т.н. До преди месец-два ходеше със златни, но си избра от една бижутерия сребърни. В градината лелите били казали момиченцата да не ходят със златни обици.
Не бих одобрила слагането на обица на момченце ... виждала съм такова в нашата квартална градинка. На момиченце иди дойди, но момченце ...
Дияна има разни подаръци от рода на златни гривни, златни ланци, парички ... такова още не съм й сложила, може би скоро няма и да й сложа.

# 4
  • Мнения: 1 512
Още не сме сложили, и не смятам да й дупча ушите, освен ако тя сама на поиска...

# 5
  • Мнения: 3 926
Знам, че много мами тук смятат това за намеса в живота на детето, но аз (още за нероден Петко Wink ) смятам да продупча ушетата на бъдещата щерка догодина на 25 март - Благовещение. Старите хора вярват, че тогава всички рани зарастват по-бързо и според българската традиция това е денят за пробиване на ушички Grinning Аз харесвам момиченца с обички, но ще се съобразя и с физиологията на детето. Ако преценя, че няма да й отива, няма да й сложа Simple Smile

# 6
  • Мнения: 8 505
Не мисля да и пробивам ушите.Ако и когато поиска-да си ги дупчи.Майка ми също не ми е слагала обеци и така на 13-14г аз сама си направих не 2,а 12 дупки  smile3517

# 7
  • Мнения: 5 228
И аз ще изчакам, докато тя сама пожелае обички. Иначе и аз много харесвам.

# 8
  • Мнения: 246
Ушите се дупчат на 25-ти март на Благовещение.
На моята сладурана не съм й сложила още и нещо не съм много за да й дупча ушите. Като порасне тя сама да си ги дупчи.

# 9
  • Мнения: 987
на яна и пробих ушите когато беше на 9-месеца .
един може би тьпичьк вьпрос - ама защо точно на 25-март да се дяпчат ушите   newsm78

# 10
  • Мнения: 2 066
Моята дъщеря е родена на Благовещение и смятам догодина за първия рожден ден да й пробия ушите, още повече разбрах от темичката, че тогава било най-хубаво да се направи. С един куршрум-два заека - хем рожден ден, хем нови обички newsm08

# 11
  • Мнения: 2 910
Аз много искам да сложа обички на Марти,но таткото е на мнение,че детето само трябва да реши,то всъщност и аз съм на мнение,че детето трябвя да има свободата да решава само,но си я представям каква сладурана ще е.Затова ще поизчакаме известно време.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Аз съм решила да и пра'я гадно на дъщеря ми и ще и пробия ушите ПЪК Mr. Green

Щото аз съм и майката и аз решавам, поне докато зависи от мен.
Като бях малка ревях като магаре, когато майка ми ми режеше така ценната дълга коса, но жената нямаше време всяка сутрин да се занимава с плетене на две дълги коси (моята и на сестра ми) и когато и писнеше просто ни подстригваше. Това решение е зависело от нея тогава и тя го е вземала. Ха да дойде сега да ми отреже косата, де Twisted Evil

Същото положение е и с обиците. Ако майката реши, че си харесва детето с тях - да ги слага, ако не-няма проблем. Обаче тези теории, че то щяло да си прецени като пораснело, нещо не ми хареват. Като порасне, ако иска и без уши да ходи. Пък и дупките не са чак толкова забележими и грозни, дори ако не се използват.

Ето това е моето мнение, изказах се Grinning

# 13
  • Мнения: 3 926
Аз съм решила да и пра'я гадно на дъщеря ми и ще и пробия ушите ПЪК Mr. Green
Щото аз съм и майката и аз решавам, поне докато зависи от мен.
 Ако майката реши, че си харесва детето с тях - да ги слага, ако не-няма проблем. Обаче тези теории, че то щяло да си прецени като пораснело, нещо не ми хареват. Като порасне, ако иска и без уши да ходи. Пък и дупките не са чак толкова забележими и грозни, дори ако не се използват.

Ето това е моето мнение, изказах се Grinning
newsm10 newsm74  202uu Ей на, затова съм ти фен Grinning отдавна Grinning
И аз много се дразнех преди, когато майка ми ми казваше "Докато си в моята къща решавам аз!!!", но то си е точно така. Между другото смятам, че личната свобода е важна, но вчера на такава сцена се нагледах в Билла - един малък разбойник правеше майка си и татко си на луди, само защото не му купили количка - ама такъв рев и тръшкане... и накрая си тръгнаха и с количка, и с вафли, шоколади... абе малкият тиранин си надделя. С мъжа ми сам стояхме и  Shocked и се моля на Господ да съм добра, толерантна, но и достатъчно строга и авторитетна майка Crossing Arms

# 14
  • Мнения: 5 255
Ще се повторя с повечето от майките.
Няма да дупча ушите на Лора.
Ако тя реши по-нататък може, но сега не  Naughty
Аз лично имам дупка само на еднато ухо, която отдавна е зарастнала.

Общи условия

Активация на акаунт