Отговори
  • Карлово
  • Мнения: 328
Какъв е интервала време между зеленчуковото и плодовото пюре?
Кога започнахте с  кашите?И за тях ли трябва да се изчаква?

# 1
  • Мнения: 27 524
Всяка нова храна е добре да се въвежда, за бебета без проблеми, в интервал от няколко дни, не повече от седмица. Но е хубаво да се въведе един плод например, след това друг, трети и чак тогава да се мине към зеленчук. Кашата като за начало е добре да бъде само оризова. Не бързай с въвеждането на много храни преди 6-тия месец, дотогава само мляко е достатъчно, евентуално включи оризова каша  Peace

# 2
  • Мнения: 9 973
до 1 седмица

# 3
  • Мнения: 257
и мен ме мъчеше този въпрос ooooh!
от 2 седмици яде зеленчуково пюре мойто бебче и мисля тази седмица да му въведа и плодово за между храненията.А след 2-3 седмици и каша(оризова) но тя е с плодове затова ще въведа плодовото преди кашата
Важното е в един ден да не се въвежда и нов зел и нов плод,затова за момента въвеждам зеленчуци и искам да станат поне 4-5 за да ги редувам после и да почна с плодовете #Crazy

# 4
  • Мнения: 1 367
Всяка нова храна е добре да се въвежда, за бебета без проблеми, в интервал от няколко дни, не повече от седмица. Но е хубаво да се въведе един плод например, след това друг, трети и чак тогава да се мине към зеленчук. Кашата като за начало е добре да бъде само оризова. Не бързай с въвеждането на много храни преди 6-тия месец, дотогава само мляко е достатъчно, евентуално включи оризова каша  Peace
И аз така мисля.

# 5
  • София
  • Мнения: 15 198
След като започнеш да даваш единия вид пюрета-зеленчуково или плодово, е добер да даваш от него поне 2-3 седмици (и през това време да въвеждаш различни зеленчуци/плодове) преди да въведеш другия вид.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Изчаквай около 7-10 дни

# 7
  • София
  • Мнения: 17 591
Първо са всички (позволени) плодове - през 3 - 4 - 5 дена (ябълки, моркови, круши, грозде, пъпеш, манго, авокадо, боровинки, сливи, праскови, кайсии, диня, череши, ананас, червено цвекло), после - зеленчуците - по същия начин, после кашите - пак така, после месото (докато се въведат всички тези неща по този начин бебето става по естествен път на 6 м.), още по - бавно.

# 8
  • Мнения: 391
Аз изчаках 2 седмици ежду зеленчуковото и плодовото. Каши не съм давала.

Общи условия

Активация на акаунт