пак за захранването

  • 503
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 363
 Shockedпак да ви питам ,много ми е притеснено още от сега;
1)искам да давам на хип,но там са малко едно компонетните.аз си го представям така;1 седмица въвеждам ранни моркови,скед това по4вам от 2компонентно моркови с картофи-о6те една седмица,после примерно като е ял ве4е картофи смесени с моркови мога да въведа карфйолс картофи(нали ве4е е ял картофи и нов зелвн4ук ще е само карфйола newsm78,правилн ли е така????и така смятам после да дам малко 1компонентно плодово по същата логика после да давам 2 компонентни с плода от предходната седмица и някой нов.и от 6 месец някое месно???
2)май не трябва да отпада скоро нито едно мле4но ядене,докага 6те са си 5 или 4??
3)когато 6те давам пюре и когато ве4е яде по цяло -125гр,по колко АМ ДА ДАВАМ след това(имам предвид на същото хранене-веднага след пюрето?мерси  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 367
По първия въпрос-да,правилно е така,както го мислиш.Трябва да има достатъчно разстояние между отделните нови храни.
По втория въпрос-когато захранваш,крайната цел е да заместиш млечно хранене,така че ще ти отпадне едно.А докога ще са 5 или 4-детето ще ти покаже,следвай неговите нужди.
По третия въпрос-след като заместиш цяло хранене,не е нужно да даваш мляко.Предполага се,че с пюрето си го нахранила.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 198
1)искам да давам на хип,но там са малко едно компонетните.аз си го представям така;1 седмица въвеждам ранни моркови,скед това по4вам от 2компонентно моркови с картофи-о6те една седмица,после примерно като е ял ве4е картофи смесени с моркови мога да въведа карфйолс картофи(нали ве4е е ял картофи и нов зелвн4ук ще е само карфйола newsm78,правилн ли е така????и така смятам после да дам малко 1компонентно плодово по същата логика после да давам 2 компонентни с плода от предходната седмица и някой нов.и от 6 месец някое месно???-да, правилно е така, по принцип. Може би цяла седмица за 1 нов зеленчук или плод идва малко в повече. И 4-5 дни са напълно достатъчни. На 6 месеца е още рано за месо.

2)май не трябва да отпада скоро нито едно мле4но ядене,докага 6те са си 5 или 4?? - за мен да отпадне млечно хранене означава да отпадне хранене с шишето АМ, не и млякото да се изключи от храната на бебето. Моето дете чисот зеленчуково пюре не е яло-винаги приготвях зеленчуковите пюрета с кърма или АМ, млечен продукт е присъствал във всяко хранене (без месните пюрета).

3)когато 6те давам пюре и когато ве4е яде по цяло -125гр,по колко АМ ДА ДАВАМ след това(имам предвид на същото хранене-веднага след пюрето?- Четох навремето, че когато започне захранването количеството пюре+количеството мляко, които бебето трябва да изяде на едно хранене, трябва да са равни на количеството мляко, което е изпивало бебето преди захранването. Когато аз захранвах, давах по няколко лъжички пюре и дохранвах с кърма (колкоот иска), след това постепенно увеличавах количеството на пюрето докато стигнахме до цяло бурканче от 190гр.-тогава спрях да дохранвам. Пак отбелязвам, обаче, че пюретата ми бяха приготвени с мляко.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
1-както го мислиш така е.Изчаквай около 7дни м/у отделните нови храни
2-целта на захранването е да заместиш едно хранене
3-когато изяжда една цяла порция пюре няма нужда от допълнително мляко

# 4
  • Мнения: 363
благодаря ви мами  bouquetще видим каква ще я свърша Crazy

Общи условия

Активация на акаунт