Говорене с мъртъв човек - възможно ли е?

  • 24 799
  • 101
  •   1
Отговори
  • Мнения: 263
Предполагам, че ще има доста хора, които биха ме оплюли дори заради почването на такава тема, но ми е интересно - на някого случвало ли му се е подобно нещо? На темата ме наведе разказът на баща ми снощи за такова събитие с негов първи братовчед, чиято майка почина наскоро. Снощи бях потресена и едвам заспах. Та, днес реших да питам и тука - дали на някого му се е случвало?

# 1
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Да има  Wink виж тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=176062.0  Peace

# 2
  • Мнения: 1 896
На сън-да, но на яве-не.

# 3
  • Мнения: 263
Става дума за на яве. Буден човек...

# 4
  • Мнения: 604
Да и аз съм говорила!

# 5
  • Мнения: 263

С кого? Как се случи?

# 6
  • Мнения: 3 880
Възможно е, но само в главата на живия разговарящ...
Човешкото въображение е способно и на много по-странни неща от един разговор с мъртвец Peace
Но няма лошо в този род въображения, това е защитен механизъм на психиката да се справи със загубата....

# 7
  • Мнения: 2 388
Възможно е, но само в главата на живия разговарящ...
Човешкото въображение е способно и на много по-странни неща от един разговор с мъртвец Peace
Но няма лошо в този род въображения, това е защитен механизъм на психиката да се справи със загубата....
Peace Това е и моето мнение.

# 8
  • Мнения: 7 107
Дори и да е възможно, душите на мъртвите трябва да бъдат оставени да почиват в мир.  Peace

# 9
  • Мнения: 2 388
Възможно е на сън, но тогава обикновенно нещата отиват на лошо.

# 10
  • Мнения: 2 759
Възможно е на сън, но тогава обикновенно нещата отиват на лошо.
                    Карате ли се? За какво?

# 11
  • Мнения: 1 533
Но няма лошо в този род въображения, това е защитен механизъм на психиката да се справи със загубата....

Това е единственото логично обяснение.

Понякога ми се иска да можех поне веднъж да си поговоря с татко. Почина внезапно преди 6 месеца и бях абсолютно неподготвена да го загубя. Все чакам да го сънувам, търся разни знаци, но за жалост го няма. Още не мога да приема загубата му.

Само веднъж сънувах гласа му. Каза ми - "Много е топло тука бе, тате". И веднага се събудих. Звъннах на мама по-късно, каза ми, че сутринта ходила да разрине снега от гроба му. Беше много слънчево.  Confused

# 12
  • Мнения: 2 388
Възможно е на сън, но тогава обикновенно нещата отиват на лошо.
                    Карате ли се? За какво?
Много зависи какъв точно е разговора. Незнам, в повечето случаи нещата са в сферата на суеверията. Когато обаче животът ти поднесе някоя неприятна изненада, започваш да се замисляш и да вярваш в някои неща.

# 13
  • Мнения: 1 418
Да.Говорих си с майка,беше много странно,защото беше
едно такова полусънно състояние,а всъщност беше много
реалистично.Само дето не я виждах.

# 14
  • в Низината
  • Мнения: 705
Не ми се случвало такова нещо и не вярвам някога да ми се случи. Според мен е невъзможно.

Общи условия

Активация на акаунт