Отговори
  • София
  • Мнения: 2 437
Момичета много ви моля за съвет PraynigСинът ми е на 1, 6г. и определено не се заиграва с други деца. Ще кажете нормално е на тази възраст да не търси все още компанията на други дечица. Да така е, но притеснението ми идва от това, че той май се страхува от тях Cry Забелязвам го, че като дойде на площадката някое детенце да си играе до него той веднага се мърда оттам и идва и се гушка в мен или ме хваща за ръка и ме води в друга посока. На няколко пъти се е случвало някое дете да го бутне или да го удари, къде нарочно, къде по невнимание. Възможно ли е това да е причината и МОЛЯ ВИ КАЖЕТЕ КАКВО ДА НАПРАВЯ, за да стане по-уверен в себе си? Той определено е по-кротко дете, много любвеобилен, постоянно ме гали, целува, гушка мен и баща си. На възрастни се усмихва, закача, но не и с деца! Дори когато навън се вика и крещи, а това е нормално при много деца той пак се стряска SadПритеснявам се, защото от септември тръгва на ясла, където ще е най-малък в групата (роден е края на годината), а там ще са 20 и повече деца и то точно тези на 2 години и повече, от които той се плаши. Това значи ли, че не е готов за ясла?Дайте ми съвет, има ли друго такова детенце като моето и как процедира майка му!

# 1
  • Мнения: 9 814
Ще стане по-уверен в себе си като поотрасне още малко.
Моята дъщеря също премина през такъв период на пълна антипатия, а след това и отбягване на другите деца. Наистина неприятна ситуация, но след като навърши две години пък стана твърде общителна Mr. Green, та така и до сега.

Не събирай детето си с агресивни деца, нека да общува с по-кротки, за да не го стряскат допълнително.
Насърчавай го да общува с другите деца, говори му за познати дечица, за това как искат да играят с него и пр.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 437
Благодаря ти за съвета Hug, но реално няма как напълно да се избегнат по-буйните деца, защото такива винаги има на площадката, където ходим, а за съжаление тя е единствената близко до нас. Надявам се наистина това да отмине, защото определено доста ми е притеснено от сега за яслата Cry

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Нормално е да се притесняваш Мони.Велизар също мина през такъв период, но за щастие беше много кратък.Страхуваше се от деца след като го ухапаха в яслата.Около 2 седмици плачеше и пищеше като се доближи дете до него.Тогава го събирах само с позанти деца, стоях плътно до него и му говорих спокойно, обяснявах му че децата са му приятелчета, че заедно ще се забавляват по-добре, че няма нищо страшно, аз съм до него и т.н.Не знам колко от нещата вдяна, но цялата работа отшумя за две седмици.Надявам се Митко бързо да се отпусне и да не се страхува.А за яслата недей да се тревожиш още от сега.Като ги гледам мъниците - свикват по-бързо от колкото майките им.И плачат по-малко от нас  Wink Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 2 840
Сигурно развива инстинкта си за самосъхранение.

Моят на тази възраст/а и сега/ беше дотолкова контактен и отворен за света, че чак се плашех. Не е истина колко удари е понесъл горкият. Като видеше дете и се затичваше с някакъв плам и устрем към него, гледаше и се усмихваше, сякаш не е виждал човешко същество преди. Абе, любов на талази.

Детето ти си е добре. Сега просто предпочита да е в безопасност. А може и децата да му досаждат, да предпочита самостоятелните игри.

В яслата ще страда първоначално. После няма да го познаеш Mr. Green

# 5
  • Мнения: 2 673
МОНИ, ние минахме през такъв период, само че с месеци ..три, четири по-рано. Явно не му допадат децата или са в различна възраст. Синът ми не проявява афинитет също към по-големи деца. Даже ако той се люлее на количка и седне друго дете по-голямо скача в ръцете ми, но ако седне по-дребно - остава. Имат си предпочитания. НЕ мисля, че малкия ще остане затворен и асоциален. НЕ се тревожи! В яслата може въобще да не страда.

# 6
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
На нашата площадка има едно детенце, което само като види моята Дилянка-калпазанка и започва да плаче истерично, надявам се при вас положението да не е чак толкова зле  Hug
Мони, моето конструктивно предложение е да му изградиш кръг от приятелчета 1, 2, 3 да им научи имената, а ти да говориш с любов за тях. Подбери измежду по-спокойните деца, че иначе ще имате проблеми, така като го събираш с тях всеки ден и общува основно с тези деца, според мен ще успее да израсте проблема, който според мен не е малък.  А яслата не я мисли, всички оцеляват, както могат там  Confused Надявам се да съм била поне малко полезна  Hug

# 7
  • Мнения: 127
И Ема беше много плашлива на тази възраст - само като я докоснеше някое дете, почваше да плаче, да не говорим ако я бутне.
А сега така се е отракала, даже се налага да и правя забележки понякога. Ходи при децата усмихната , постоянно търси контакт, много е общителна. Така че поне при нея беше етап.
Мисля че няма за какво да се притесняваш.   Hug

# 8
  • Мнения: 3 034
не се притеснявай - въпрос на темперамент и на възраст.
според мен е хубаво, че ще тръгне детенце на ясла, защото така ще се социализира. ако виждаш, че това му е прекалено травмиращо, ще реагираш, когато му дойде момента.
в общи линии съм съглсна със Sbruny - изградете един кръг от няколко приятелчета и дори, ако искаш заигравай се и ти с тях. постепенно ще се отпусне.  Peace

# 9
  • Мнения: 1 632
И дъщеря ми мина такъв период,но малко по-късно.В градината се оправи.Доста се бях притеснила,и се бях консултирала с психолог.Какво ли не си мислех  ooooh!.Сега вече е в миналото и си има достатъчно приятелчета.Споко всичко ще отмине.Детето ти е   умно и просто си  подбира приятелите от сега,като само наблюдава.

# 10
  • Мнения: 24 467
На година и половина децата обикновено играят с възрастни, с по- големи деца и с играчки, не с други бебета.
Имало ли е инциденти- някое дете да го е удряло, да му е бръкнало в очите или нещо подобно? Може да не му се нравят бебешките или детски изблици на емоции, крещенето, всяко дете е различно. Виждала съм бебе, което ревеше само от шума, вдиган от другите деца по площадката, само дето майка му сляташе, че са виновни всички останали деца, но това е друга тема.
Големият ми син като бебе не беше общителен. Не съм го насилвала да играе и да се събира с деца, от това няма смисъл. Изключих яслата. Записах го на две годиви и 7-8 месеца директно на ДГ, с по- големи деца и там му хареса. Трябваше му обаче година- две за да се отпусне съвсем. Сега е направо друг човек. Обаче определено приятелите му са всичките с по година до 3 по- големи от него. Никога не е играл с негови набори или с по- малки деца.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 688
Моя син беше същия.Неискаше да играе с деца,даже като излизахме и той казва"мамо неискам при децата"
И аз се притеснявах,случвало се е да отидем на детски рожден ден и той да не се отплепи от мен.
Мислех,че е асоциален,че аз по някакъв начин съм му повлияла за това да е такъв,опреквах баща му ,че живеем в Бояна и тук няма достатъчно деца.
Както са те посъветвали момичетата горе и аз му намерих едно две приятелчета с които много добре играехе,започнах да го събирам само с тях и му говорих за хубавите,забавни играи с тях:)
И един ден просто отидохме на площадката той ме заряза на пейката и се мушна сред децата.Вече е общителен и се заиграва,има нови приятели....Осъзнах,че притесненията ми са били неоснователни.

# 12
  • Мнения: 679
Мони, преди малко четох в една тема следния израз, който ми хареса - "Не се притеснявай предварително, може да се притесняваш и следварително"  Hug

Сега на въпроса - и Алекс проявява избирателност към дечицата, забелязвам, че си има другарчета, с които така добре си играе и такива, с които само се драчат, но той е малкоооо по-нахален, съответно не съм усетила да го е страх от децата. Просто с едни си играе, с други не иска.

Познавам дечица, които са по-затворени и искат да са все до мама когато са навън или на чужда територия/на гости например/, но в домашна обстановка са супер игриви.

За яслата не мога да ти дам отговор, дано да нямате проблеми,  но както Мария е писала, може би децата ще свикнат по-бързо от нас ...

И накрая - мисля, че наистина няма място за притеснение във вашия случай, радвай се че детенце е здраво и кротко  Heart Eyes

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Тери все още има такива моменти.Заиграва се с по-големи деца,а от деца на нейната възраст или по-малки  се отдръпва или направо бяга при мен.И аз си мисля,че е въпрос на темперамент.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 437
Момичета много ви благодаря за съветите Hug Дано наистина е някакъв период и да премине по-бързо Praynig А за яслата така е май предварително се притеснявам, а не се знае въобще как ще е там. Може пък точно там да успее да се отпусне ако не както казва Ивиче ще реагирам тогава и тогава ще го мисля! Да той наистина е по-притеснително дете и навън предпочита да си играе сам или пък да търчи нагоре-надолу, но във вкъщи е хуна.
Judy да имало е инциденти на площадката удрян е от някое дете и може би затова се и страхува newsm78
И определено ще последвам съвета ви и ще му създам компания от по-спокойни дечица!
Благодаря още веднъж Hug

Общи условия

Активация на акаунт