Кърмене и цикъл

  • 1 155
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 751
Днес с ужас установих, че ми е дошъл цикъла  Shocked
Изцяло кърмя бебето си и не очаквах да ми дойде толкова рано. С Калоян ми дойде 1 месец след като спрях да кърмя.
И сега да ви питам: нормално ли е докато кърмиш да ти дойде цикъл? Да звъня ли на д-ра си, че след раждането преживах доста усложнения, повторна операция, възпаления и вече не знам кое е нормално и кое не.  Shocked
И също нещо помня, че съм чела някъде, че ако ти дойде, докато кърмиш, бебето не иска да суче. това мит ли е или истина  newsm78

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Да нормално е да имаш менструация докато кърмиш.Аз бях така.И детето ми не е спирало да суче.За първи път чувам за този мит.
Но щом си имала усложнения може да се обадиш все пак на лекаря си да те прегледа за всеки случай.

# 2
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Нормално е да ти дойде и да кърмиш. Просто при всеки е различно - някои забравят какво е цикъл, докато кърмят, други - хем едното, хем другото "удоволствие" (аз бях от първите Mr. Green).

# 3
  • Мнения: 728
Цикълът ми дойде още когато детето беше изцяло на кърма. Аз продължавам да кърмя 5 пъти през деня и 2 пъти през ноща, замествам само обедното хранене и то почнах от скоро, кърмата не ми е спряла, и детето не се е отказало да суче. Така че споко, всичко си е наред, просто организъма ти казва че е готов отново за забременяване  Hug

# 4
  • Мнения: 2 751
просто организъма ти казва че е готов отново за забременяване  Hug
Mr. Green Организмът ми няма да дочака това удоволствие  Mr. Green (само шега)

Мерси за инфото  Hug

# 5
  • Мнения: 660
Кали, не мисля, че имаш повод за притеснение. На мен ми дойде на 40-тия ден, веднага след като ми спряха лохиите. Потече 5-6 дена и от тогава ни вест, ни кост. Не ми попречи на кърменето, дори не ми намаля кърмата, както се опасявах. Всичко си беше наред.

 Hug

# 6
  • Мнения: 8 242
Дойде ми 10м. след раждането.
Малкия още суче.

# 7
  • Мнения: 391
Дойде ми 60 дена след раждането, кърмих до 6ти месец.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 423
Според мен е нормално, не се притеснявай. Макар, че аз нямах цикъл докато кърмих. Но всеки организъм е различен.  Peace 

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Нормално е-при всеки е различно

# 10
  • Мнения: 255
Кърмих 12м. и половина а цикъла ми дойде на 9тия месец и не съм имала нито за секунда проблем!

# 11
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Нормално е  Wink нямаш повод за притеснение както са ти казали и другите мами  Grinning

# 12
  • Мнения: 1 897
Нормално е.
Това, че не може да ти дойде месечния цикъл и да забременееш докато кърмиш са отдавна развенчани митове. За съжаление много медицински светила продължават да вярват в тях и да подвеждат младите майки.

# 13
  • Мнения: 11 003
Нормално е да ти дойде, макар че кърмя вече 14 месеца и нямам. Wink

# 14
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Нормално е да ти дойде МЦ. На мен вече 2 месеца ми идва, а кърмя от 6 месеца. Проблем с кърменето не съм имала.

Общи условия

Активация на акаунт