Въпрос към мамите в Холандия

  • 706
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Може ли някоя от вас,мили мами да ми даде информация как става записването в холандските училища.Проблемът е ,че синът ми завършва тази година 6 клас в Б-я и не ми е много ясно дали трябва да държи някакви предварителни изпити или да пропусне 1 год.за да научи езика.В Б-я учи немски език,но не знам дали ще му е от полза.Трябват ли някакви документи от тукашното училище?Изобщо май нищто не ми е ясно :blush] И съм доста напрегната и притеснена,как ще стане всичко това и дали ще можем да свикнем.Ще съм много благодарна,ако ми дадете съвети изобщо за живота в Холандия.Досга не съм живяла в чужбина.но мъжът ми работи там  и вече прекалено много сме разделени и решихме и ние да заминем .Ще се радвам да ми дадете съвети и да ми вдъхнете кураж. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 78
За Холандия можеш да прочетеш и в този форум http://www.bg-help.com/ , подфорум Холандия. Интересна е закованата тема за SBO.

# 2
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
В началото ще го запишете в т.нар. шкакел клас. Учат някои основни предмети, но най-вече холандски. След показани резултати го преместват. ( със сигурност се отнася за средното образование и дано не се лъжа, че и за основното е така).
Синът на моя приятелка дойде тук, изкара една година в такъв клас и сега е отличник на класа в редовното училище. Няма страшно и твоето дете ще се справи! 

# 3
  • Мнения: 4
Благодаря ви за информацията.А дали трябват някакви документи от Б-я.

# 4
  • Мнения: 1 550
Krasi p, изберете си едно училище според местоживеенето и се свържете с директора за информация. Първо, разбира се, е важно да се знае имат ли места. След това от училището сами ще ви дадат инфо какви документи са необходими и каква е процедурата.
Не се безпокой за синът ти, ще се справи. Децата са адаптират бързо, а и с материалът в училище няма да има проблем.
Успех  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт