Отговори
 newsm78
Здравейте скъпи Мами!
Доста четох ,но не срещнах нещо подобно ,ето защо искам да ви попитам нещо.
Аз съм майка на две дъщери.Кака на 5 години и бебе на 10 месеца/рискувах за него ,защото ме бяха предупредили да не раждам второ/.Като цяло обаче Илиана "върви " бавно т.е. на 6 месеца се обърна от гръб по корем,на осем и половина си седна стабилно на дупе/след като правихме гимнастика за 10 дни си седна на дупе/,пи и "Ноотропил",но сега не може да се изправи права на кошарата.Утре имам час за невролог и  той ми каза ,че ще трябва да се прави ЕЕГ .Ох как се уплаших.Навремето на 3 години и половина съм се "обзавела" с епилепсия след удар в главата ,примесен със страх.Епилепсията изчезна на 14 и половина след удар в главата на същото място...Сега ме притеснява един едниствен въпрос...:Дали детето ми  просто е мързеливо или нещо е наследило от майка си...за епилепсията става въпрос.А като знам ,че прилича и на мен...

# 1
  • Мнения: 3 540
юлияна79,здравей!
По принцип,ти не си се родила с епилепсия ,а се е получила вследствие травма.И ето ,че си родила две дечица ,без проблем относно епито.
Ако единия от родителя страда от епи,то детето може,но и не да наследи нисък праг на възбудимост на мозъка и при дадена провокация да се отключи,но това е за всеки индивидуално.
Успокой се,направете ЕЕГ то и тогава ще мислите! Peace

# 2
  • Мнения: 2 531
А защо не трябваше да раждаш второ дете?

# 3
Било опасно   и трябвало само с цезарово ,защото по времето на първите напъни при първата бременност и 9 см разкритие съм направила някакво сковаване и спазъм ли /нещо такова/ и имало опасност при втора бременност да направя някой пристъп ,защото съм хипотоничка с много ниско кръвно налягане.Понякога 90 на 70

Общи условия

Активация на акаунт