15-месечно кърмаче - какво и колко?

  • 605
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 339
Искам да ви попитам вашите деца на тази възраст какво и колко ядяха?
Синът ми яде сутрин и вечер каша, кърмя го сутрин, вечер за приспиване и през ноща когато си поиска (обикновенно един или два пъти). До скоро сучеше редовно и за следобедния сън, но от една седмица понякога пропуска, затова пък на обяд се наяжда сериозно с готвено (супи, картофи, риба, всякакво месо) Вчера например изяде цяло пилешко бутче без кожата Grinning
Проблемът - Според свекърва ми детето било физически недоразвито-недохранено Rolling Eyes (мнение и на нейна позната педиатърка, която никога не го е виждала), защото преди 2 седмици тежеше 9.600 и 81 см
Аз чудесно знам че това са глупости, но все пак ми се иска повече майки да ми кажат колко изяждаха вашите кърмачета на тази възраст, пият ли прясно или кисело мляко, сокове и дали има такива които се хранят 5 пъти на ден   Mr. Green
Лично аз смятам че детето ми се храни и развива повече от нормално, особено като се има предвид че от както проходи на 10 месеца не си сяда на д-то по цял ден и единствено бих се съгласила че може да хапва повече плодове  (освен банан и боровинки друго не иска), но не и че се нуждае повече от кравето мляко отколкото от моето hahaha
Може да споделите какви са били и мерките на децата ви на тази възраст, за да й направя статистика на жената Twisted Evil

# 1
  • Мнения: 42
Не им обръщай внимание на бабите , на тях децата вечно им се виждат слабички.Моите са на 1г.3м Любомир 81см. 10кг. и Симона 80см. 9.600 
примерно
8.00 мляко 230мл
11.00 плодово пюре
13.30.готвено около 250мл и по 2 данонинчета
17.00 каша около 250 мл.
21.00 мляко
като междо другото си похапват и солети,бисквити , зрънчо и т.н. все от тоя род

# 2
  • Мнения: 10 982
На 14 месеца дъщеря ми е 8,250 кг и 81 см, и ако някой ми каже, че е неразвита и недохранена, ще му се изсмея - това за статистиката на свекърва ти. Mr. Green
Кърмя я на поискване, около 5-6 пъти в денонощието. В 12 ч. хапва около 200 г готвено, а в 16.30 закусва с плод, плодово пюре, кисело мляко или крем, пак около 200 г. Вечер си опитва от нашата храна, но в по-малки количества, както при ПЗ. През останалото време изяжда и по някоя солета, солена бисквита, пълнозърнест хляб и т.н.
Когато е будна, не се спира на едно място и в една поза, постоянно е в движение.

# 3
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз кърмя сутрин рано, вечер и нощем. Рядко следобед.
За закуска сме с попара или овесени ядки, на обед 250 грама ядене от кухнята- готвена, следобед крем, плод, вечер малко супа, ядем и много хляб и сухари.
МНого сте си добре Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 193
Синът ми на 15 месеца е бил 9800кг. и 80см. Проверих в картончето му Peace.Кърмих го до към 10 месец и след годинката мина на к.мляко ,та на всяко заспиване пиеше по 1 шише ,ядеше на обед супи ,сутрин попара и след обяд кремчета  newsm78това е което си спомням.. Не си изяждаше никога порцията /190гр./,но винаги е бил жизнен ,и не се е спирал на едно място Peace
Според мен сте си идеални ,явно свекърва ти си няма достатъчно работа .И незнам защо някои като чуят,  че по-големи деца са все още кърмени и започват да търсят кусури...ето на кърмата е нехранителна Thinking В никакъв случай ,кравето мляко не е по-добро за детето ,има време и от него ще пие Mr. Green .

# 5
  • Мнения: 8 242
На 15м. е бил 12 кг и 84 см. (роден е 3500, 52)
Кърмех го по 5-6 пъти през деня (сутрин след сън, на обед преди сън, на обед след сън и вечер преди сън задължително.. + 2-3 пъти през другото време като се сети)..  и 20 през нощта. 
Ядеше 4 пъти на ден твърда храна по около 120-150 гр. - между храненията нищо. Още не яде нищо между храненията.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 626
Дъщеря ми е от дребните - на 15 м. е 75 см. и 8800 кг. От 2-3 дни суче само през нощта, сутрин /ако е останало нещо от нощта/, след като се прибера от работа към 18 ч. и преди заспиване. Доскоро сучеше и на следобедния сън, ама вече съм на работа по цял ден. Иначе изяжда доста мин. количества - 40-50 гр. попара или овесени ядки сутрин, 70-80 гр. супа или ядене наобяд, 70-80 гр. каша или банан/ябълка/2-3 бисквити следобяд и нещо от нашата вечеря, обикновено гледам да става и за нея. Като чета какви количества изяждат вашите, направо ме хваща страх, че моята е недохранена. А вие сте си добре, като гледам как ядете.
Нещо друго се замислих - като почнах да кърмя толкова нарядко, дали трябва през деня да яде и нещо друго млечно, стига ли й млякото според вас, да добавям адапт. или кисело мляко? Или вече е голяма и е ок тази кърма за задоволяване нуждите от мляко. newsm78

# 7
  • Мнения: 2 616
Май и ние сме като Духи-Пухи, на 15 месеца Мартинко е 11кг, всъщност беше 12кг, но сме болнички от петък насам и отказва да яде каквото и да е, та е свалил около килограм  Cry Високи сме около 82см, роден е 3650гр и 51см.
Иначе се кърмим по около 4-6 пъти на ден +едно нощно хранене. Между кърменията хапва 2-3 пъти на ден обща храна около 150-250гр, всеки път различно. От време на време между храненията изяжда по 4-5 солети или едно блокче от оризово-зърнените на Рацио.

# 8
  • Мнения: 3 929
При тези мерки, които има детето ти, да кажат, че е недоразвито и недохранено, направо заслужават да ги #2gunfireТо пък аман от вечно знаещи свекърви, етърви и пр. Добре си ти е детето, хич недей да се притесняваш на подобни изказвания.
На тази възраст синът ми сутрин закусваше попара със сухар, сирене и масло или макарони със сирене и масло. На обяд му давах от нашето ядене, което, естествено, беше съобразено с не го - супа задължително, или таратор, или салата, манджа или кюфте, парче месо. Следобед ядеше каша или надробени бисквити с мляко и банан. Вечер пак супа или готвено.
Междувременно го кърмех на поискване. Сутрин, на обяд и на вечеря изяждаше почти цяла порция на възрастен човек.

Общи условия

Активация на акаунт