Какво ще кажете за раждане в Токуда?

  • 4 320
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Предстои ми да раждам в края на август и съответно се ослушвам.
Препоръчаха ми Токуда. Нямам обаче никаква информация за докторите там, а доколкото разбрах трябва да си избереш екип.
Някой има ли по-сериозни впечатления от там.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 387
Здравей,

Родих там края на март и съм много доволна. Препоръчвам ти д-р Кирякова - много мила и внимателна. Писала съм подробности в темата за Токуда в Здравния справочник, а и там ще откриеш мнения и за другите доктори  Peace

# 2
  • Мнения: 1 195
Здравей,
както е казала mona77 в здравния има една мнооооооого дълга тема за Токуда и там можеш да придобиеш много добра представа.
Всички лекари са добри. Аз лично раждах при Диков но честно казано следващото бих го родила при Кирякова. Много добър човек и страшен професионалист Peace Добро впечатление ми направи и Геранова Peace
И Диков е добър но е прекалено затрупан от работа. Въпреки че по време на бремеността ходих при него няколко пъти на ЖК не успя да добие ясна представа за случая ми. Просто няма време за да обърне достатъчно внимание на пациентите си както другите  PeaceИначе когато аз раждах се случи така че 3 денонощия без прекъсване имаше родилки ooooh! голяма лудница беше, но човека нито за минута не спря.
Който и да избереш със сигурно няма да сбъркаш Peace Всички да добри лекари, условията в болницата са превъзходни на светлинни годни от всички други болници (имам в предвид държавни)
Пожелавам ти леко раждане и здраво бебче  bouquet

# 3
  • Мнения: 15
Благодаря ви!
Уж гледах да не повтарям теми, но явно не където трябва!

# 4
И аз ще раждам октомври в Токуда! Това е най-доброто място! Аз лично съм при д-р Лазарова и съм доволна, но доколкото ми е известно всички доктори са добри! Успех! Peace

# 5
  • Мнения: 1 572
И аз ще раждам октомври в Токуда! Това е най-доброто място! Аз лично съм при д-р Лазарова и съм доволна, но доколкото ми е известно всички доктори са добри! Успех! Peace
След раждането ще си още по-доволна от Лазарова  Peace
На 1я преглед ми се стори ужасно груба и почти се отказах, но след ровене в нета прочетох само суперлативи и реших да остана при нея.  Наистина съм повече от доволна. Бях секцио - перфетна операция без болки и бързо възстановяване. Само се "ослушай" кой ще ти е анестезиолога, ако ползваш епидурална /или при секцио/, защото там им е слабото звено.

# 6
  • Мнения: 3
Dobra, би ли препоръчала анестезиолог, моля. Тъй като ми предстой секцио там средата на Август и с удоволствие бих послушала съвети и коментари.
Благодаря ти

# 7
  • Мнения: 835
Моя приятелка ходи на консултация в Токуда 9 мес. и при започване на раждането я върнаха - имала високо кръвно.Препратиха я в МД.

Ако всичко и е наред на родилката - няма проблем, но кой може да предположи какво ще ти се случи.То приятелката ми е на 23год., изкара супер лека бременост....но.....много е гадно да имаш една настройка, а после да те препратят на място, където не само, че нямаш уговорка, но не си се и настроил.
Виж какво намерих
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=298189.0

# 8
  • Мнения: 840
Само се "ослушай" кой ще ти е анестезиолога, ако ползваш епидурална /или при секцио/, защото там им е слабото звено.

dobra кажи моля те някой добър анестезиолог Praynig, няколко пъти питам, но никой не се включи с точни имена. За мен е важно, защото все пак съм секцио  Thinking

# 9
  • София
  • Мнения: 1 387
Само се "ослушай" кой ще ти е анестезиолога, ако ползваш епидурална /или при секцио/, защото там им е слабото звено.

dobra кажи моля те някой добър анестезиолог Praynig, няколко пъти питам, но никой не се включи с точни имена. За мен е важно, защото все пак съм секцио  Thinking
Ще си позволя аз да ти препоръчам д-р Влади (Владислав или Владимир) Илиев. Много приятен човек и ти обяснява всичко, което прави кат процедури както и постоянно те пита как се чувстваш..

# 10
  • Мнения: 840
mona77 Hug
и аз на него съм се спряла(че и без това не знам друг)

# 11
  • Мнения: 8
Здравейте, прочетох мнение,че анестезиологията на Токуда била слаба, от личен опит мога да ви убедя,че това не е така. Не съм раждала там,но преди 6 месеца тези лекари ми спасиха живота. Много добре познавам всички анестезиолози, защото претърпях сериозна сърдечна операция и да не си помислите, че съм някоя баба Simple Smile, на 25 съм в момента.
И така конкретно за специалист Д - р Симеонов,това е завеждащият на анестезиологията и спешното им отделение. Това е най-раздаващия се доктор и приема проблемите присърце,поне при мен беше така.Но е доста зает.Моите адмирации и към д-р Василев,много добър специалист. Така че,който и анестезиолог да избереш,няма да сбъркаш,аз съм жива благодарение на тях и на екипа им от кардиолози, а смятам и да родя там след време.
Мога само да ти пожелая успешно раждане и здраво бебе! Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 572
Здравейте, прочетох мнение,че анестезиологията на Токуда била слаба, от личен опит мога да ви убедя,че това не е така. Не съм раждала там,но преди 6 месеца тези лекари ми спасиха живота. Много добре познавам всички анестезиолози, защото претърпях сериозна сърдечна операция.....
Радвам се, че си доволна от анестезиолозите, но не мисля, че има база за сравнение. Твоята анестезия най-вероятно е била пълна, а при секцио се слага спинална.... А и без да се заяждам си мисля, че надали на операцията ти са присъствали всички анестезиолози, за да твърдиш "от личен опит" как всички са добри.
Аз не бих могла да препоръчам на майчетата, които питат, защото не разбрах името на моята анестезиоложка - беше дежурна, а не по избор. Да не говорим, че това е частта, от която съм недоволна. Анестезиоложката ме пита колко съм висока - от това зависи къде точно се слага упойката. Аз и казах и тя прихна да се смее. Била съм видимо по-ниска. И понеже не ми вярваше ме накара да се изправя до касата на една врата и с някакъв "дърводелски" метър ме измери и ме изкара 5см по-ниска. Без да съм напълно убедена си мисля, че последвалите проблеми с упойката се дължаха на това.
И сега да не плаша майчетата, не говорим за нещо  страшно, на самата операция не ме болеше, просто на 2я ден след раждането ми се схвана врата и имах главоболие - това е странична реякция, която се появява при малък процент пациенти.

# 13
  • Мнения: 835
Анестезиоложката ме пита колко съм висока - от това зависи къде точно се слага упойката.
Това наистина ли е била анестезиоложка?Височината няма никакво значение - килограмите са важни.При всички хора прешлените са един и същи брой и се опипват, а не се мерят с линийка Joy

# 14
  • Мнения: 107
аз раждах със секцио в Токуда през ноември мин.година-бях си избрала Диков-много ми го препоръчваха и съм адски доволна- както от операцията така и от анестезията-не съм имала никакви проблеми- не си спомням името на анестезиоложката- беше жена- но не съм имала никакво главоболие и др.подобни странични реакции-мисля че се справиха много добре предвид теглото с което влязох да раждам-59 кг-нали това било от значение..
Иначе болницата е страхотна, персонала също.
Каката я родих в Шейново при Богословова и не искам да се сещам...беше ад просто
А този път вярвайте ми не ми се тръгваше от там..толкова добре се грижеха за за мен. Неонатоложката -д-р Масларска също е страхотна абе въобще екипа е на отлично ниво според мен-само като че ли от време на време им липсваше някаква координация-като ме приеха три акушерки се изредиха да ми слагат абокат и да ми мерят кръвното и темп. #Crazy-не си мислете че им дадох да ме бодат три пъти де..

Общи условия

Активация на акаунт