Операция на слюнчева жлеза-Къде?

  • 1 279
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте,
Назначиха ми операция на слюнчевата дясна жлеза ,която ужасно се е надула Cry
Моля,за коментар на направените вече ехография и сцинтиграфия  Praynig
1/ Ехография - направена от д-р.Ю.Лозева от Пета градска болница:
 Щитовидната жлеза с леко увеличени размери, хомогенна структура.Без нодозни промени.
По хода на съдовия сноп в дясна шийна половина наличие на броеница от увеличени лимфни възли с Д.между 8 и 10 мм.
Дясна паротидна жлеза с р-ри около 45/22 мм,хомогенна структура.Към долен полюс наличие на кистозна формация 46/20 мм.
Лява паротидна жлеза - 42/16 мм,хомогенна структура.
Диагноза: Киста гл.паротис декс.

2/ СЦИНТИГРАФИЯ - направена от д-р.Млъчков от МБАЛ "Свети Иван Рилски" ЕАД-София:

ОПИСАНИЕ:
Дясната паротидна слюнчева жлеза се визуализира с променена форма.Дисталната и половина е заета от "студена" зона с резки граници към нормалния паренхим с признаци на известно притискане и избутване на перанхима.
Функционалната крива показва по-ниска секреторна активност в сравнение с лявата паротидна ,без дренажни нарушения.
Останалите сл.жлези - б.о.
ЗАКЛЮЧЕНИЕ:
Сцинтиграфски данни за огнищен процес в дясна паротидна притискащ и избутващ част от паренхима и / вероятно цистаденома/. #Crazy

Моля за инфо къде е най-добре да се оперирам и при кой доктор?
Иначе лекуващият лекар ми е д-р. Янев от "СБАЛ по ЛЧХ" ЕООД- София.
Състава на Лечебно-диагностичен онкологичен комитет от "СБАЛ по ЛЧХ" ЕООД- София са назначили операция с решение : Тот.конседв.паротид.ектомия (ако правилно съм разчитала Embarassed) Подписите са на:
- проф.д-р.Ст.Киров
Ами ,то е ясно че трябва да се оперира и да се остранява тази буца, но не са ми казали кой ще ме оперира нито пак дали ще има биопсие на тая киста Confused.....притеснени сме всички у дома #Crazy
- проф.д-р.К.анастасов
- доц.д-р.Н.Илиева
- д-р.Г.Богданов
- д-р.Ант.Джоров
- д-р.П.Станимиров
 Моля за ваши коментари!
Бъдете здрави! Hug


# 1
  • София
  • Мнения: 577
Аз бих те посъветвала да говориш с д-р Станимиров и той да те оперира. Мога да ти изпратя координати на лични.

# 2
  • Мнения: 7
Дайте повече инфо за него.Не става така   Naughty
А вие имахте подобен проблем и бяхт оперирана от този доктор?
Какъв по-точно беше вашия конкретен проблем и защо избрахте д-р. Станимиров?
ПП: по-принцип ме интересуват повече мненията и соделените истории на други хора с подобен проблем ,отколкото кой ще ме оперира.........и моля модераторите да не ми изтриват хубавите отговори и да осстанат само препоръките за разни доктори ,които според тях са най-добрите Close.......то ва е личен избор и накрая аз ще реша,но искам да научавам и перипетиите на други хора с подобен проблем ,за да съм що-годе информирана затова ,което ме чака.
Бъдете здрави !  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 577
Той ми е бил асистент и доста време съм била с него на операции. Това, как протича операцията и какво се очаква, ще е най-добре да питате лекаря, който ще я прави. Така на прима виста нищо не бих могла да кажа, а и не ми се струва морално и етично. Просто съветът ми е да се обърнете към този доктор, ако не желаете, Ваша воля. Достатъчно съм работила в  хирургия, за да не давам мнения по интернет за този вид операции. Най-малкото, защото е много вероятно да сгреша. Все пак това състояние не е като вадене на зъб и се въздържам от обяснения.

Общи условия

Активация на акаунт