КОЙ КАЗА,ЧЕ ТЪРСИ СЪМИШЛЕНИЦИ ЗА.................НАПЪЛНЯВАНЕ?

  • 510
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Прочетох цялата тема на един дъх.Радвам се ,че не съм сама в борбата с качването PeaceМисля обаче,че небива да се спира темата.Цял ден ровя из Google да търся диети за напълняване,искам да ви кажа ,че нищо не намерих SadНай-полезното беше тука при вас хора.Навсякъде само "как да свалим излишните килограми" Twisted EvilАми ние слабите?Предлагам да открием наново темата.Сигурна  съм,че има още какво да чуем Grinning

# 1
  • Мнения: 1 885
Аз знам диета за напълняване.
Така хранеха братовчед ми, че беше много слабичък като тинейджър.

Спомням си, че увеличаваше храната постепенно, за да може стомаха да се разшири.
В един момент, през лятната ваканция като сме били двамата при нея, той ядеше по 3 филийки с лютеница сутрин + плод и чай с мед. Понякога бухти/мекици/пица, баница

Към 11-12 му даваше кроасан, вафла или нещо сладко.

Към 1 обяд - първо, второ и десерт в количества по-големи от нашите дажби

Следобедна закуска в 4ч. - принцеси, бисквити, бухти, мекици, палачинки каквото има или е приготвила, но пак доста калорично

Към 7-8 вечеря
Много често приготвяше запържена шунка с пържени картофи, салата и айрян.


Между яденетата понякога ядеше кайсиеви ядки или орехи.

За едно лято качи 10 кила, макар че се движеше доста.

# 2
  • Мнения: 42
Ето малко от информацията която намерих.
Ако искате да напълнеете,можете да си помогнете,като спазвате следните препоръки:
1.хранете се няколко пъти дневно(5-6),но на малки порции;
2.активно се занимавайте със спорт;
3.балансирайте храненето си;
4.не преяждайте късно вечер.
Ако в желанието си да напълнеете,се храните обилно 3 пъти дневно,много вероятно е да си създадете проблеми с храносмилателния тракт.Трябва да се яде често,но по малко.След хранене е добре и да полежите-засиленото хранене без физически натоварвания ще доведе до увеличаване на мастните наслагвания.
Ако желаете излишните килограми да попаднат на правилното място,т.е. в мускулите,започнете активни физически занимания,като изберете подходяща програма от упражнения за повишаване на мускулната маса.
В случай,че килограмите не достигат,можете да си позволите по-калорична храна.Но все пак в менюто трябва да преобладават не въглехидратите,съдържащи се в картофите,тестените и сладките изделия,а белтъчините-месо,риба,млечни продукти.
Задължително трябва  да получавате необходимото количество витамини и минерали.
Не се утешавайте с мисълта,че можете да се храните колкото ви се иска.Обилното хранене преди сън ,се отразява не толкова на фигурата,колкото върху здравето.Малко преди сън приемайте само нискокалорични продукти-айрян,ябълка,банан.
Не забравяйте,че за  поддържане на теглото трябва ежедневно да се приемат толкова калории,колкото се изразходват.Съвсем логично,ако приемаме повече калории-напълняваме,ако калориите са по-малко-отслабваме.От този принцип трябва да се ръководи всеки,който иска да коригира теглото си,независимо в каква посока.
Не наблягайте на бирата.Тя наистина спомага за нарастване на масата на тялото,но с толкова малка скорост,че докато желаните килограми се натрупат,ще се превърнете в "бирен алкохолик".Бирата е и силен имунодепресант.
И не на последно място-внимателно се огледайте в огледалото и не бързайте с борбата за напълняване.Проблемът може да се състои не в липсващите килограми,а в самите вас,т.е.може изобщо да не става дума за това,че се храните недостатъчно.

НАДЯВАМ СЕ ДА СЪМ ПОМОГНАЛА ПОНЕ МАЛКО Grinning

Общи условия

Активация на акаунт