тоновете на бебето

  • 1 769
  • 23
  •   1
Отговори
момичета какво представлява слушането на тоновете на бебето,имам предвид каква е самата апаратура и какво се чуства.нещо неприятно ли е.благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 9 814
Най-върховното усещане на света- това да чуеш сърцето на твоето бебе.
Тези звуци се помнят цял живот.
Слагат се едни кръгли нещица на корема, които са вързани за апаратура/ съжалявам за тъпото обяснение/, не боли и не е страшно.

# 2
  • Мнения: 999
Слагат се едни неща на корема и се прикрепят с ластици и така си лежиш 20 минутки и си слушаш как тупка едно малко сърчице.

# 3
  • Мнения: 1 367
Изобщо не боли.Лежиш си спокойно 20-тина минутки и чуваш сърчицето как бие.

# 4
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Кръглите нещица приличат на слушалка \не знам как се казва, такава с която те прислушват когато си болна\ Peace

# 5
благодаря ви момичета и се извинявам за въпроса ама какво да направя че съм такава паника и страх.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 249
Има апарат с 2 накрайника, които ти се закрепват на корема посредствум 2 колана. Не боли, нищо не усещаш, не е вредно за бебето.

Така се следи дали тоновете на бебето са в норма, дали то е реактивно и подобни. Това дава представа на лекаря за общото му състояние.

Ходех на 20 минутни записи на тоновете на бебето от средата на 8-я месец. Така лекарите установиха, че тоновете не са добре на 11 януари и на 12 ми предизвикаха раждането. Терминът ми беше на 18. Важно е не просто да се чуят тоновете за момент колко са, а да се види изменението им в някакъв интервал от време (20 минути или повече). Peace

Успех и леко раждане Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 068
Цитат
(20 минути или повече)
да може и повече 30-40  Wink
колкото преценят лекарите  Peace

# 8
  • Мнения: 4 335
Слагат се едни неща на корема и се прикрепят с ластици и така си лежиш 20 минутки и си слушаш как тупка едно малко сърчице.
PeaceУсещането е невероятно Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 46 477
Нищо не се усеща Simple Smile
Сканирах ти статията на списание "9 месеца", юли 2004 г. "Срещи с монитора"

http://free.hit.bg/vathceco/tonove1.jpg
http://free.hit.bg/vathceco/tonove2.jpg

Последна редакция: ср, 11 юни 2008, 20:24 от Никол

# 10
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
благодаря ви момичета и се извинявам за въпроса ама какво да направя че съм такава паника и страх.
ееееее  няма защо, всички сме минали през това Hug

# 11
  • Мнения: 9 776
Единственото неприятно нещо е, че трябва да лежиш по гръб, а вече си усетила колко много тежи бебето върху теб.

# 12
  • София
  • Мнения: 17 591
Стетоскоп. Когато се прави запис, се включва сетоскоп (по своята същност) към електронно устройство, което записва това, което "чува". Единственото неприятно е, че трябва да лежиш, общо взето, по гръб.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не се усеща нищо

# 14
  • София
  • Мнения: 3 249
Не е вярно, че трябва да лежиш неподвижно и по гръб! Naughty Това е поза, която за много бременни е неудобна, защото и тя и бебето изпитват дискомфорт и това се отразява веднага на сърдечните му тонове. Лягаш така, както ти е удобно - настрани, на хълбок, леко повдигната - както можеш.

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт