Откога в седнало положение?

  • 10 044
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте,мами!Моята сладурана е на 3месеца и 10 дена.Имаме следния проблем:Последно време беба спи все по-малко и по-малко,повече иска да е държа и да гледа,но големия проблем става,когато сме на разходка.Дремва за около 30 мин след което започва силен рев,драскане по количката,с две думи-иска да гледа.Искам някой ако може да ме посъветва какво да правя,откога мога да е слагам в полу седнало положение?Много благодаря

# 1
  • София
  • Мнения: 1 185
Здравей! Все едно описваш сина ми преди месец и нещо. Аз се принудих да сложа летния кош на количката и от 3.5 месеца сме в полуседнало положение, редувам с легнало, носене на ръце и после пак! Май съм чувала обаче, че за момиченцата е препоръчително да е по-късно, не знам точно защо!  newsm78

# 2
  • Мнения: 27 524
Седнало - най-рано след 6-ти месец. Иначе количката под 45 градуса може и сега  Peace

# 3
  • Мнения: 1 367
Аз пък съм чувала,че момченцата трябвало да се слагат да сядат по-късно,но никой не успя да ми даде смислено обяснение защо.Напълно седнало детето може да се сложи около шестия месец.Не е препоръчително да се подпира с възглавници,нека то самичко покаже кога е готово да седне.А и според мен още сега можеш да вдигнеш облегалката на количката с едно ниво.Но нека да не седи така през цялото време по възможност.

# 4
  • Мнения: 6 438
Седнало - най-рано след 6-ти месец. Иначе количката под 45 градуса може и сега  Peace
Peace

# 5
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
Седнало - най-рано след 6-ти месец. Иначе количката под 45 градуса може и сега  Peace
Peace
за

# 6
  • Мнения: 4 753
Мисля, че може да я слагаш от време на време на 45 градуса, но за кратко... И ние имаме такъв проблем, малкия на дупето си не може да седи, а се е юрнал да ходи. Не ще да лежи, само седнал и прав иска и много се радва, но съм чела, че не е хубаво да се държат много време така, докато сами нямат опора...  Rolling Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 2 296
Седнало - най-рано след 6-ти месец. Иначе количката под 45 градуса може и сега  Peace
Съгласна. Peace

# 8
  • На морето!
  • Мнения: 5 726
Според мен на 3 месеца е рано за полулегнало положение (30 или 45 градуса). Аз започнах да го слагам на 45 градуса на количката когато стана на 5 месеца, а чак на 6-7 на 90.

# 9
  • Мнения: 1 900
Слагах сина си като се водих от неговото желание/в границите на разумното/. Винаги слагах столчето по-полегато от колкото предполага възраста му. Щом виждах, че се надиха и стои така продължително време повдигах  с още едно ниво. Общо взето моя съвет е да се ръководиш от самото дете, то си показна, но ми се струва, че още вие рано. Peace

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз започнах от 5-я месец

# 11
  • Мнения: 1 447
За кратко като я слагаш на 45 градуса облегната не мисля,че ще е проблем.

# 12
  • Мнения: 58
Ние миналия месец бяхме на ортопед и ни каза че може да го слагам  полулегнал и полуседнал, а сме само на 2 месеца, седнал чак след 6 месец.

Много е объркващо ортопеда казва "да", а всички около мен "не",но смятам че от време на време за малко няма да  навреди.
И все пак има време за всичко.
Не се сетих да питам педито какво мисли,но следващия път ще го направя.

# 13
  • Мнения: 1 919
Седнало - най-рано след 6-ти месец. Иначе количката под 45 градуса може и сега  Peace
и аз така под ходих!

# 14
  • София
  • Мнения: 17 591
Вече няма проблем да я слагаш в полуседнало положение - т.е, на 40 - 50 градуса. Нали си задържа главичката, като лежи по корем? Май това им е някаква форма на критерий... Но не и в седнало! Изобщо не я учи да я разнасяш на ръце, ако цениш и собственото си здраве, спокойствие и нерви.

Общи условия

Активация на акаунт