Шницели от зеле??????

  • 3 613
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
Имам една зелка...нещо обаче не искам да я сготвя по традиционния начин.......

Сетих се,че някъде бях чела за шницели от прясно зеле....Вярно ли съм чела, или съм в грешка????

Отворена съм за всякакви идеи за зеле - освен традиционното и на салата......

Благодаря! Ако може изпитани в практиката!

# 1
  • Мнения: 1 352
Аз не бих рискувала, да направя шницели от зеле, като знам зелевата супа каква отврат е Sick... Вярно, че супа и шницели са две коренно различни неща, но все си мисля, че резултатът няма да е добър.


Друго нещо, което може да направиш е зелник или сърмички.

# 2
  • Мнения: 9 107
Кюфтета от прясно зеле  - гарантирано вкусни  Grinning

# 3
  • Мнения: 11 607

Да те питам - а с какво мога да заменя - 2 капки подсладител "Суитли-ултра" - в оригиналната рецепта! Нещо точно такова търсех! Благодаря!  И друго да питам......

Да ми дадете идеи за по-различна плънка за пълен пипер? Искам да е нещо зеленчукова - тиквички, патладжан, малко ориз напр., сирене, яйца - не е казано всичко изброено, но да е по-различна от традиционната кайма и ориз. Не искам да е с месо!

# 4
  • София
  • Мнения: 1 951
Преди  време  бях  на  гости.Ядох  кюфтета  от  зеле.Бяха  невероятно  вкусни.
Сварява  се  леко  нарязаното  зеле.Слага  се  малко  брашно(да  стане   като каша),две  яйца,сол  на вкус,чер  пипер.Оформят  се кюфтета  от  сместта.
Пържат  се в   сгорещена мазнина.

# 5
  • Мнения: 3 036
Маминке,
И аз ще ти дам рецепта ,но не точно за шницели а за кюфтета.
Продукти
1 зелчица;
3 яйца;
1 ч. ч мазнина;
глава лук;магданоз;
1 ч.л. червен пипер;
сол и галета.
Зелката се изчиства,измива и нарязва на 4 части и се сварява в подсолена вода.Отцежда се изтисква се  и се нарязва на дребно.
Лука се нарязва на ситно и се задушава в малко олио.Прибавя се към зелето.Слагат се и 2те яйца ,червен пипер и галета,толкова,че да се оформят кюфтета.Тези кюфтета се потапят в разбито яйце,овалват се в галета и се пържат в силно сгорещено олио.

# 6
  • Мнения: 311


Да ми дадете идеи за по-различна плънка за пълен пипер? Искам да е нещо зеленчукова - тиквички, патладжан, малко ориз напр., сирене, яйца - не е казано всичко изброено, но да е по-различна от традиционната кайма и ориз. Не искам да е с месо!

ами това, което си изброила, но без патладжана. като ги смесиш става страхотно.

# 7
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Ето моето предложение за кюфтета от зеле, много са вкусни

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=98611.msg1734350#msg1734350

# 8
  • Мнения: 1 818
Цоци, Hug за пълнени чушки ти препоръчвам едни изпробвани от мен...Чушки,пълнени с тортия   Peace ...много вкусни !

# 9
Да те питам - а с какво мога да заменя - 2 капки подсладител "Суитли-ултра"

.... с 1 ч.л. захар  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 11 607

От големия избор, за който много благодаря, избрах тази рецепта. Станаха много добре, децата ги харесаха, ако изключим по-нетрадиционния вкус - мога да кажа - страхотни са! Само да кажа - поради липса на яйца ги направих без яйца и пак станаха отлични на вкус!

Цоци, Hug за пълнени чушки ти препоръчвам едни изпробвани от мен...Чушки,пълнени с тортия   Peace ...много вкусни !

Утре ще кажа това дали ми е харесало, но от сега се досещам,че май и на Габи ще благодаря! Като знам как готви......

# 11
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Хм, оригинално!  Hug
Значи казваш, тези на pep-4o са супер - не се и съмнявам!  Hug

# 12
  • Мнения: 9 107
 Naughty Naughty не са мои, на Бордовски са  Grinning

# 13
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Naughty Naughty не са мои, на Бордовски са  Grinning
Да, видях, но са препоръчани от теб - това имах предвид аз!  Hug

# 14
  • Мнения: 3 621

да наистина са вкусни, днес ги направих, без соса обаче, сложих и магданоз и копър , станаха много вкусни  eat

Общи условия

Активация на акаунт