Неволи с педиатър на повикване

  • 4 086
  • 13
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
Здравейте на всички,
Иска ми се да споделя с вас какво ми се случи вчера. Моето момченце е на 1 месец и от три дни е с силна хрема. Нашата педиатърка дойде още първия ден и ме успокой, че това не е проблем и ще мине чрез промивки с физиологичен разтвор. Вчера обаче една позната изпрати нейната педиатърка наповикване да погледне малкия. И тази жена още от влизането в стаята започна да ни ужасява-имал стафилококи, хрипове в гърдите, зачервено гърло, херния, обриви по цялото тяло (които аз все още не виждам Confused ) секрети в очите (също невидими за простото ми око)л И както се сещате моментално назначи антибиотик, капки за очи и нос и още куп други лекарства. Но понеже на мен бебо ми се видя напълно добре, реших да си викна отново нашата педиатърка. И естествено се оказа, че нищо му няма Simple Smile Побеснях Imp  Защото не може с лека ръка да се изписва щяло и нещяло и то на толкова малко бебе. Добре, че съм си Тома Неверни   Simple Smile

# 1
  • Мнения: 998
За сьжаление има и такива "лекари"! Единственото което може би е вярно е за стафилококите в нослето, незная кьде си раждала, но от почти всички болници бебетата излизат с такава инфекция! За твое успокоение ако искаш все пак си направи едно изследване, защото те са много упорити и трудно се чистят! Моето дете сьщо така имаше хрема и ми обясняваха да му правя промивки с физилогичен разтвор и как нищо й нямало, ама добре че майка ми е лаборантка в бактериологична лаборатория и й взе секрет та се разбра, че са стафилококи! Тогава звьннах на две момичета с които родихме заедно и те имаха сьщия проблем с хрема, но пуснаха изследвания и познай и те бяха заразени!

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
Вече направиха такова изследване-отрицателно е. Добре, че имам познати лаборанти  и стана за нула време. Иначе раждах в Майчин дом.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 847
По въпроса за стафилококите.

Боби от болницата е с сополчета. Няма течаща хрема, но постоянно има бели изсъхнали корички в нослето. И нашата педиатърка ми изписва всеки път Стеримар. Но до сега ( 7 месеца ) ефект никакъв. Аз все и казвам - "Да не са стафилококи?" Тя - "А-а-а, не. Сега като се стопли времето и ще му мине". Е, колко вече да се стопли ?!?

Та въпросът ми е : къде се прави такова изследване. И колко струва.

Много ще съм благодарна за инфото.

# 4
  • Мнения: 637
Това за антибиотиците ми е ясно. Само едно нещо ме смущава - каква херния?

# 5
  • София
  • Мнения: 3 847
Ами сигурно мозъчно-черепна - на педиатъра.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 300
Според мен е добре да не сменяш лекарите и да викаш непрекъснато този или онзи! Може би засега е най-добре да се довериш на твоята педиатърка и да се вслушваш в това, което тя казва. Вярно, че е притеснително, когато хремата на детето ти не минава, но трябва да имаш предвид, че при бебенцата и най-малкото неразположение се проточва по-продължително, отколкото при голям човек! Ако след време прецениш, че не може да имаш доверие на лекарката, тогава я смени, но недей да избързваш - може да стане по-лошо за детето, когато всеки си дава мнението и изписва различни лекарства. Все пак твоето момченце е още много малко и е по-добре ако може да се възстанови без силни медикаменти и антибиотици. Желая ви скорошно оздравяване!

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
Ами аз по принцип само на една педиатърка се доверявам. Но както казах тази другата ми я изпрати една приятелка,защото така и така имала път към нас и проявила интерес едва ли не Embarassed  А за хернията - каза че пъпчето било отрязано много на високо и щял със сигурност да направи херния Shocked  Като я попитах точно как става това, веднага измести темата.
Изследванията за стафилококи ни ги взе една позната лаборантка,която работи в детската педиатрия зад центъра по хигиена. Не знам колко струва, но ще попитам.
И още каза, че Саб Симплекса е супер вреден-увреждал черния дроб на бебето Shocked И да давам Еспомизан (а според мен той има същия билков състав Confused ) Малко мечешка услуга получих Laughing
Обаче бебо днес е доста по-добре. Нашата педиатърка ни изписа единствено глюкоза и витамин С в съвсем малки дози Simple Smile

# 8
  • Мнения: 998
Ние сьщо направихмв изследванията в педиятриата, но нямам предства каква е цената на услугата! Доколкото знам лабораториите там не работят сьс здравната каса, така че може да отидеш направо там и да вземат секрет от нослето! Аз сьщо родих в Майчин дом, но явно не само там я има тази инфекция за сьжаление личните лекари изобщо не се сещат за такова нещо като изследване ами си лекуват месеци наред с физиологичен ратвор, от който няма никакьв ефект!

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Цитат на: Vesito

И още каза, че Саб Симплекса е супер вреден-увреждал черния дроб на бебето Shocked И да давам Еспомизан (а според мен той има същия билков състав Confused ) Малко мечешка услуга получих Laughing
Обаче бебо днес е доста по-добре. Нашата педиатърка ни изписа единствено глюкоза и витамин С в съвсем малки дози Simple Smile


Че те имат един и същ състав?!? Аман от такива лекари - каква и е била целта - да те наплаши ? Вяравй си на вашата и така.

P.S.за хернията - говори с педиатърката ви за лепенки за пъпчето - ние слагахме такава, сина ми имаше лека херния( почти всички бебета я имат) и лепенката помага да зарастне правилно - нито боли, не създава никакви притеснения за бебето - дишаща и мокреща се е

# 10
  • София
  • Мнения: 3 847
Мерси за инфото.

Не я знам точно къде е тази педиатрия. Да не е около Военна болница? На заплата ще отидем да ни изследват.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Цитат на: Raya
Мерси за инфото.

Не я знам точно къде е тази педиатрия. Да не е около Военна болница? На заплата ще отидем да ни изследват.


Вземи от услуги например телефона на някоя микробиологична лаборатория и питай каква е цената. Не е някаква свръх обаче, аз в петък водих тук във Варна дъщеря ми да и вземат секрети от носа и гърлото и струваше 6 лева . Преди време пък се плащало според това което намерят Laughing ...

# 12
  • Мнения: 998
Педиатрията се намира точно между Военна болница и Ценьра по Хигиена! Ако искаш поискай от услуги телефона им и се обади да попиташ колко струва изследването! На нас личната лекарка ни взе секрета и после го занесох там!

# 13
  • София
  • Мнения: 3 847
Цитат на: Flash*

 Преди време пък се плащало според това което намерят :lol: ...


Мале, мале. Дано не намират много скъпи неща. А ако няма коки, какво - минаваш с потупване по гърба ли?

6 лева е съвсем прилично. Да и се чудиш на докторката, дето толкова време ме мотае, вместо да ме прати направо там. Да не споменавам, че сигурно съм и надула главата за 7 месеца...

GERA,

Мерси. Знам я Военна болница. И ХЕИ-то го знам. Ще се оправя.

Общи условия

Активация на акаунт