Трябва да яде повече,а яде по-малко

  • 664
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 299
Здравейте-Вики е на адаптирано мляко от 18-я ден и до сега си хапваше точно количеството мляко което пише на кутията,но жече стана на 2 месеца и  увеличих дозата ,но тя не го изяжда всичкото.Всъщност малко ми е трудно да засека колко изяжда,защото тя хапва често -по малко-обича да се приспива с мляко и като се събуди пак иска и така шишето е постоянно на разположение-чувала съм че когато бебето е на адаптирано мляко е хубаво да се спазват 3-4асовия режим...Трябва ли да се притеснявам-как е при вашите бебчовци?

# 1
  • Мнения: 2 066
Здравей, по принцип и аз имах същия проблем. Ще ти кажа какво ми каза педиатърката. Детето трябва да яде 100 грама + месеците по 10, т.е. сега като е на 2 месеца 100+ 2.10=120 грама +/- 20% за целия ден, ако си на 6 пъти хранене общо от около 600 до 800 грама. Според педиатърката ми ( а и според мен) не е хубаво шишето да е винаги на разположение, по-добре е да има режим. Елица беше свикнала да си яде половината мляко и след 40 минути да ревне за още, обаче аз успях (надявам се ) засега да я отуча. А схемите на кутиите изобщо недей да ги гледаш, имам чувството, че ако ги спазваме децата ни ще станат гиганти. Как ти звучи бебе на 3 месеца да яде по 200 грама мляко 5 пъти дневно? (За справка АПТАМИЛ) newsm78

# 2
  • Мнения: 228
Искам да попитам дали и правиш млякото и тя яде от едно и също мляко повече от един път.А при нас винаги сме яли по часовник и просто не мога да разбера как така като си поиска,а през ноща?

# 3
  • Мнения: 1 089
ние никога не сме спазвали таблицата на кутията. моята Виктория пие Аптамил, и количествата поместено в схемата на кутията ми изглеждат доста нереалистични и завишени. Виктория е вече на 9 месеца, а едва сега пие по 200мл. Нашата педатърка ни беше казала, че хубаво да си спазваме някакъв режим плюс минус половин час, но аз никога не съм имала проблеми с режима. До сега сме имали на два пъти период в който отказваше напълно млякото, педито каза че напълно нормално да има такива периоди, стига да не продължават много. и сега сме в такъв, но оказахме всичко друго освен млякото Wink

# 4
  • Мнения: 5 577
Здравей, мисля че няма защо да се притесняваш, всяко бебенце е различно
Моето никога не е яло колкото пише на млякото, но аз бях доволна- на принципа кокото по-малко-по-добре  съм. Важно е как наддава.
Успех, не се притеснявай, но създаи режим. Така си помагаш за в бъдеще.

# 5
  • Мнения: 5 299
Имаше си доскоро горе долу някакъв режим,но постепенно изчезна Sad Да яде по 2 пъти от едно и също шише-чела съм за бебешката слюнка,но това означава че като изяде 20 гр и останалите 100 да ги хварля-пробвах да и правя по малко но като го изяде и после не иска да продължи...

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Имаше си доскоро горе долу някакъв режим,но постепенно изчезна Sad Да яде по 2 пъти от едно и също шише-чела съм за бебешката слюнка,но това означава че като изяде 20 гр и останалите 100 да ги хварля-пробвах да и правя по малко но като го изяде и после не иска да продължи...
Позната ситуация. Бебета с характер, какво да ги правиш?! А това на кутията са ориентировъчни цифри. Моите щерки дори не се доближаваха до тях.

# 7
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
От това, което съм прочела, бебета на ад. мляко могат да се хранят на поискване, но е добре интервалите да са повече от 2 часа.
Не съм много съгласна с връзката с месеците и количеството храна. Верно, че всяко бебе си е различно, но бебетата са с разибчни килограми.
Не може бебе родено 4,200 и бебе, родено 3,300 да се хранаят с еднакво количество само, защото са във втори месец. Ние сме на Фиризолак и се водя по кутията-но там дозите са дадени по килограми и по брой храненета, а не по месеци.
В началото на втори месец сме, но от 10 дена давам по 120 г-около 6-7 храненета, защото стана 4 кг, а и си искаше. Сега е около 4,100-4,200 и все още сме на тази доза. Дано не го прехраня, де!

# 8
  • Мнения: 1 312
Как ти звучи бебе на 3 месеца да яде по 200 грама мляко 5 пъти дневно? (За справка АПТАМИЛ) newsm78
И аз доста се позачудих като го прочетох ThinkingОбадих се във фирмата вносител,свързаха ме с педиатара си(много приятна и любезна жена),която ми обясни,че това е някаква немска схема и въобще да не се водя по нея.
Останах си с чуденето newsm78-тия германци що са по-лакоми от нас Laughing???

# 9
  • Монреал
  • Мнения: 631
Здравей, на последната консултация бяхме точно 5 кила. Сега сме сигурно 5500, по моя преценка. Казвам го, защото Боян сам си създаде 4 часов режим на хранене в началото 2 месец, а преди седмица отказа и храненето в 3.30. Ние сме на Селия девелоп и ядем по 170 мл. мляко.
Гледай да има пауза от поне 2 часа между храненията. А режима в последствие сам ще си го изгради.

# 10
  • Мнения: 5 500
Кой казва, че трябва да яде повече?
Някой пита ли го твоето бебе колко иска да яде?
Ти не може да знаеш колко мляко му е нужно, ТО ГО ЗНАЕ НАЙ-ДОБРЕ, ЗАПОМНИ НАЙ-ДОБРЕ!!!
Изхвърли от ума и съзнанието си всякакви стандарти и се води само и единствено от детето си!
Когато беше времето /не мога да се сетя кога точно!/ Цецо да яде по 150 мл, той ядеше по 180/190 мл, не чувах всякаквите приказки, че ще му разширя стомахчето. Сега на 1 г. и 10 м тежи 13 кг, което е много странно за някои хора, разбирай малко им се струва!!! На него обаче си му е добре! На мен също!

Общи условия

Активация на акаунт