Съвет за кола с чужд номер

  • 6 907
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 172
Предварително се извинявам, че съм пуснала темата на 2 места, но първо пуснах в Дом и семейство , а след това се сетих за вас.
Моля за съвет  хората, които са идвали в България с кола с чужда регистрация. Чакам гости от чужбина , които ще си дойдат с колата. Опасно ли е в България да се кара тази кола - в смисъл от кражби и ако да какво е добре да се направи за да избегнем наприятности по време на гостуването им.

Предварително благодаря за отговорите.

# 1
  • Мнения: 5 710
Не е лошо да я застраховате за времето на престоя,  да я държите на платен паркинг също така.
Обаче, за да я застраховат ще искат аларма, но за 50 лв. и такава ще ви сложат.
Няма страшно.
имам приятелка, която се занимава със застраховки, ще я питам и ще ти кажа по-точно.

Последна редакция: чт, 12 юни 2008, 13:17 от 10¢'s caffè&lounge

# 2
  • Мнения: 172
Благодаря ти. Той престоят е само 2 седмици.

# 3
  • Мнения: 5 710
Те и кражбите бързичко стават.

# 4
  • Мнения: 172
 Sad знам..за това и реших да питам от рано за да се мисли предварително..а не след дъжд - качулка.

# 5
  • Мнения: 3 423
Още от границата ще се обадят на хора,
които ще я чопнат веднага щом спре. Не
си мисля, че това е невъзможно. Веднага
я застраховайте! Дано хората успеят и да
си тръгнат с колата, с която са дошли.

# 6
  • Мнения: 172
 Rolling Eyes Лиска, от това най-много ме е страх..

# 7
  • Мнения: 2 379
Ами зависи и каква е колата все пак.

Ние в началото на годината се дотаралянкахме в БГ с един фиат браво. Mr. Green
Да, с чужда регистрация беше, но май не събуди апетита на никой. Grinning

Обаче други неща съм чувала от мой познат, който пристигна в БГ от Швейцария с някакво там извънземно БМВ кабриолет.
Чопнали го, той се обадил в полицията, а те дискретно го насочили към съотвентана групировка, която си поискала съответния откуп ... и т.н.

Последна редакция: чт, 12 юни 2008, 14:37 от sciura piccolina

# 8
  • Мнения: 172
 ooooh!
Шкода Октавия на 2 години е колата.

# 9
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ние сме си ходили в Бг с колата ,която е с тукаШен номер.Даже първия път беШе само на 6 месеца и ми беШе хипер притеснено. На границата като влязохме в страната ме питаха за къде пътуваме и аз излъгах ,4е сме транзит и директно пердаШим за Гърция.После в момента,в който стигнахме в София разтоварихме багажа и скорострелно я засилихме в един платен паркинг,4иито собственик е приятел на баЩа ми.Пове4е не сме я изкарвали,докато не дойде време да си тръгнем.Обикаляхме само с такси.
Поинтересувай се наистина дали може да се застрахова и в Бг за продължителността на престоя им и......късмет  Peace

# 10
  • Мнения: 172
Благодаря ти!

# 11
  • Мнения: 1 049
Аз докато стигна с колата във Варна и директно я вкарвам в гаража на баща ми. Там карам колата на мама или такси. Спестявам си неприятности с кат и подобни неща.  Peace
Имам застраховка за кражба, на границата вписват в паспорта че е моя, не дай си боже да ти я откраднат, третират те  все една си отишъл там с тази цел, да осребриш застраховката. Тава беше коментара на полицая, като попитах защо ми отбелязват в паспорта, че пътувам с моята кола.  ooooh! #Crazy newsm78

Последна редакция: чт, 12 юни 2008, 15:17 от Zai4enze

# 12
  • Мнения: 172
Колкото повече ви чета, толкова повече си мисля , че идеята да дойдат тук с тази кола не е никак добра. Cry
Тъжно ми е ,че живея в най-абсурдната държава.

# 13
  • Мнения: 3 423
Колкото повече ви чета, толкова повече си мисля , че идеята да дойдат тук с тази кола не е никак добра. Cry
Тъжно ми е ,че живея в най-абсурдната държава.
Да.
По-добре да пътуват с такси.
Или да си наемат кола.

# 14
  • далечно
  • Мнения: 1 029
Ние си идвахме с кола "от магазина" на няма и месец и бая страх брах.

Както са ти обяснили - на платен паркинг, ама ако/когато обикаляте из страната  newsm78? Да дойде6 със собствената си кола, да я остави6 на платен паркинг и да наеме6 за мен е безумна, но сигурна стратегия. Ми по-добре да си дойдат хората със самолет  и да си наемат Laughing

Преди да влезем в ЕС има6е и друго безумие над което треперех - ако ти откраднат колата на гранциата те карат да си плати6 и мито (нали си я внесъл, без нея не те пускат да си тръгне6 без да си вземат митото). Сега поне този цирк го няма. Ама представям си 4е със застрахователите е някакъв ужас ако не дай си Боже ти откраднат колата в друга държава. 

Последна редакция: чт, 12 юни 2008, 17:19 от Loreley

Общи условия

Активация на акаунт