Ежедневното гримиране ..... Вредно или не ?

  • 7 588
  • 104
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 081
Здравейте  Hug

Тъй, като съм от жените, който задължително отделят необходимото време всяка сутрин за гримче, взех да се замислям напоследък дали е вредно, ако да как точно вреди и до каква степен ? ...
Имам предвид фдт, пудра, спирала, сенки, молив, очна линия и всичко останало, което се сещате.

Например по въпроса за фдт има 2 мнения / поне аз за толкова знам /
едното е, че запушва порите, и кожата не може да диша, затова е вреден..  newsm78
а второто е, че понеже запушва порите, не допуска вредни влияния, като например слънце, вятър и мръсотия, да навредят на кожата / това ми звучи по-достоверно  Thinking

Моля споделете вашите мнения и препоръки, мисля, че ще са от полза за всички...

  bouquet     bouquet     bouquet

# 1
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
Аз съм чувала, че честото слагане на грим застарява кожата Rolling Eyes
Незнам доколко е вярно  Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 9 455
Ежедневното гримиране не е вредно!  Naughty
Не съм чувала/чела поне досега подобно нещо. Thinking

По-вредни са:
- непредпазването на кожата с подходяща слънцезащита всеки ден
- ползването на солариум (това па е абсурд- дори и да ползваш горните средства, няма смисъл вече щом си влязъл под лампата с UVA лъчите-и то доброволно!!) Naughty
- непочистването на лицето всяка вечер преди лягане и сутрин след ставане. Е, тогава кожата наистина няма как да дижа и да се обновява (т.е. иска си и ексфолиране от време на време, почистващи маски и пр. Wink).
Та това е моето менение.

А това за фдт, е вече толкова изтъркано и дъвкано, че ме болят пръстите от писане вече.... Joy

# 3
  • Мнения: 125
Вероятно цялата тази химия,която ежедневно си слагаме на лицето,има някакво негативно влияние върху кожата, но пък можем ли без нея? Tired
И аз се гримирам всеки ден (дори сега,когато съм в къщи и не ходя на работа), но гледам да ползвам кремчета,които да подхранят кожата и да я възстановят. В момента ползвам крем против бръчки на RoC. Разбира се, важно е и почистването на лицето-за да се махнат всички остатъци от грима. При мен това е нещо като ритуал....мляко,тоник,маска - на тези неща много държа. Като вляза в банята направо забравям да изляза.... Joy
Виж,ако не се грижим за кожата си правилно-напр.не ползваме слънцезащитен крем и др.-това според мен е вредно.

# 4
  • Мнения: 1 081
Аз съм чувала, че честото слагане на грим застарява кожата Rolling Eyes
Незнам доколко е вярно  Wink


Да, и аз така съм чувала, но пък от друга страна я предпазва от вредните външни влияния  Thinking

За това всъщност пуснах темата, защото се лутам между двете твърдения, и ми се иска да разбера кое от тях е по-вярно      bouquet

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 779
По въпроса с фдт - ако не сложиш фдт и излезеш с "голо" лице, пак ще ти се запушат порите, вярно има кремове, които предпазват от свободните радикали и замърсявания, но околната среда е толкова замърсена вече, че за мен лично е невъзможно да се прибереш с чисто лице и незапушени пори. Предполагам, че фдтът ги запушва, но в крайна сметка съставките му са съобразени с нуждата на кожата на лицето и следователно не би трябвало да вреди. Друг е въпросът коя съставка какво прави, но на тоя свят така или иначе нищо 100% полезно не остана.
Що се отнася до ежедневното гримиране - всичко е въпрос на поддръжката "отдолу", т.е. как се грижиш за кожата си. Може да не се гримираш въобще и да се сдобиеш от рано с бръчки, но за това освен гените ще си си виновна само ти. Гримът естествено е допълнително цапане на кожата, затова е много важно тя да се поддържа постоянно и в зависимост от специфичните й нужди. А като се използват и качествени гримове, не виждам проблем или притеснение в това да се гримираш ежедневно.  bouquet

# 6
  • Мнения: 280
deizzy1 ,
Поздравявам те за темата!   bouquet
И аз доста често се питам същото,тъй като ежедневно се гримирам.Доколкото съм чела ФДТ е повече полезен,отколкото вреден,точно поради замърсената околна среда.А вечер при хубаво почистване на лицето,не остава и следа от него ( фдт ).Мен повече ме притеснява спиралата...за нея не знам...колко вредна и колко полезна е.  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 2 132
На мен козметичката ми е казвала, че е добре, че слагам пудра защото предпазва кожата от атмосферните влияния.

Последна редакция: чт, 12 юни 2008, 18:12 от Шмоти

# 8
# 9
  • варна
  • Мнения: 564
Според мен сегашната козметика е толкова напреднала,че едва ли ще ти навреди грима на кожата.Сегашните ФДТ и въобще пудри сенки и т .н хидратират и овлажнват кожата ,а не и пречат/говоря за хубава козметика ,а не Голдън Роз/.А при мен е недопустимо да отида на работа без лек грим StopНали все пак общувам с хора и няма да ме гледат така повяхнала,без ружче и малко спирала.А за червилото да не говорим Даже днешните червила подхранват,иначе ми съхнат и се люспят устните ми.

# 10
  • Мнения: 3 268
Да,лекият грим е задължителен за всяка жена.Но да се слагат тонове спирала и фдт,както и да се ходи с тежък грим през деня е проява поне според мен на лош вкус.Всичко красиво е ненатрапчиво и семпло.

# 11
  • Мнения: X
Аз съм чувала, че честото слагане на грим застарява кожата Rolling Eyes
Незнам доколко е вярно  Wink
Не е вярно.
Ти толкова пъти се гримира във темата за грима,че досега да си станала като шар-пей ако беше вярно  Joy Hug

# 12
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Да,лекият грим е задължителен за всяка жена.Но да се слагат тонове спирала и фдт,както и да се ходи с тежък грим през деня е проява поне според мен на лош вкус.Всичко красиво е ненатрапчиво и семпло.
Това е и моето мнение.
Освен това, независимо от качеството на грима, кожата старее по-бързо. Съвсем не става дума за запушени пори. По-скоро за опъването на кожата (особено около очите), когато се гримирате или махате грима.
Тоест смятам, че честото използване на пълния арсенал неминуемо води до състаряване на кожата.

# 13
  • Мнения: 7 474
Ако се гримираш ежедневно с тонове грим, като певиципе примерно,
може и да има проблем, но малко ежедневен грим не вярвам да навреди Wink

# 14
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
Аз съм чувала, че честото слагане на грим застарява кожата Rolling Eyes
Незнам доколко е вярно  Wink
Не е вярно.
Ти толкова пъти се гримира във темата за грима,че досега да си станала като шар-пей ако беше вярно  Joy Hug

Мда правя си  Peace
 Joy Joy Joy hahaha hahaha hahaha

Общи условия

Активация на акаунт