Колко трябва да яде 7 мес бебе?

  • 874
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 200
Колко трябва да яде 7 мес бебе? Ние ядем 300 гр. пюре или каша на обяд и още толкова след обяд. А мляко към 250 мл. Колко е нормално да яде бебето, има ли някакви таблици?

Предварително ви благодаря!!!!

# 1
  • Мнения: 2 069
 Можеш да погледнеш на този адрес : http://semeinabiblioteka.hit.bg/Bebeto/Hranene%20na%20deteto_3.htm

# 2
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Ми колкото му се яде да ти кажа. Мартин напоследък доста намали количествата а иначе добре си хапваше (210 гр. мляко на ядене) и лекарката каза че е от жегите и че е нормално да намали количествата. Освен това не иска да яде нищо топло, така че вече давам млякото и пюретата студени.

# 3
  • Мнения: X
И аз това ще ти кажа - колкото му се яде, толкова!  Grinning

# 4
  • Мнения: 3 200
Много ви благодаря!!!

# 5
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
И аз се присъединявам-колкото й се хапва. Иначе за сравнение: Нели (на 1 год.) хапва от зеленчуковото пюре на обед между 180-220 грама, а млякото й сутрин и вечер е 220-240 мл. Напоследък даже не успява да го изпие цялото вечер. А не е слабичка изобщо baby_neutral

# 6
  • Мнения: 235
Всичко зависи от детето. Алекс докато я храня сама отваря устата към лъжицата и в момента в който се нахрани не можеш да я излъжеш по никакъв начин да и дадеш още. Може да е изяла 100гр. и да се е наяла а понякога яде колкото за голям човек.

Общи условия

Активация на акаунт