Съхранява ли се АМ в пюре?

  • 1 241
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 391
Здравейте,
Пуснах една търсачка, но не намерих нищо. Днес направих картофено пюре на мъника и му го направих с АМ. Той напоследък не иска да пие, затова се мъча да го вкарвам където мога. Обаче количествоото се оказа малко повече и ми остана за още едно ядене.
Въпроса ми е, знаейки че Ам се съхранява максимум час след направата му, мога ли да съхраня пюрето (с около 30 мл АМ), къде и колко? Аз веднага го сложих във фризера с надеждата ако някой от вас има опита да ми каже дали ще бъде ядивно? И колко мога да го съхранявам? Да му дам още тази вечер или да го хвърля?
Благодаря предварително за отговорите.

# 1
  • Мнения: 1 380
Аз съхранявам храна направена с АМ 1 ден....не сме имали проблем до сега. Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 2 734
Не,не се съхранява.Слагай АМ само в порцията за конкретното хранене непосредствено преди да я дадеш.Ако остане малко,я хвърли.Останалата част от пюрето можеш да съхраняваш в хладилника и да прибавяш АМ преди сервиране.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Оставяла съм за 2-3 часа в хладилник,но цяло денонощие ми се вижда много.

# 4
  • Мнения: 191
Не,не се съхранява.Слагай АМ само в порцията за конкретното хранене непосредствено преди да я дадеш.Ако остане малко,я хвърли.Останалата част от пюрето можеш да съхраняваш в хладилника и да прибавяш АМ преди сервиране.
newsm10
И аз така.

# 5
  • Мнения: 2 131
И аз мисля, че не е удачно да се съхранява дълго време. Е, в краен случай за 2-3 часа в хладилник едва ли ще му стане нещо. Но повече - не.  Naughty

# 6
  • София
  • Мнения: 5 693
Не,не се съхранява.Слагай АМ само в порцията за конкретното хранене непосредствено преди да я дадеш.Ако остане малко,я хвърли.Останалата част от пюрето можеш да съхраняваш в хладилника и да прибавяш АМ преди сервиране.


 Peace

# 7
  • Мнения: 27 524
Не, повече от час-два не бива  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 391
Ок, много ви благодаря за отговорите, подозирах аз че не може, ама не си прецених порцията. В случая хвърлям.
Благодаря още веднъж!

# 9
  • Мнения: 27 524
Е, не го хвърляй, бебето ти не е малко, няма да му стане нищо, дай му го, но просто не го практикувай  Hug

# 10
  • Мнения: 391
Е, не го хвърляй, бебето ти не е малко, няма да му стане нищо, дай му го, но просто не го практикувай  Hug

E, аз никога не хвърлям, мислех да го пробутам на таткото като мезе за ракийката тази вечер Joy. Но ще нахраня малчо вечерта. Мерси Блонди Laughing

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Повече от 1 час- НЕ

# 12
  • София
  • Мнения: 17 591
Ами... Предполагам, че във фризера може... ама не знам със сигурност.

# 13
  • Мнения: 1 062
Аз не бих рискувала и то, заради един картоф и една лъжица АМ.

# 14
  • Мнения: 391
Аз не бих рискувала и то, заради един картоф и една лъжица АМ.

Няма му нищо от един път, детето си го изяде, не ми е капризен, нищо му няма днес. А и все пак веднага след като видях че е повече количеството го пъхнах във фризера. И нямаше само картоф, то си беше цяла манджа-имаше още морков, лук, телешко, подправки и пр. Всичко БИО. БНо така или иначе няма да повтарям. Исках да разбера има ли някой, който е изпадал в същата ситуация.

Общи условия

Активация на акаунт